Aktualności

2023-04-08

Piątoklasiści wykonywali ozdoby wielkanocne na zajęciach języka kaszubskiego

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych na zajęciach języka kaszubskiego wykonywaliśmy ozdoby, które do naszych domów wniosą odrobinę nuty ludowej. Czas był miło spędzony, a efekty są zachwycające. Na zdjęciach prezentujemy prace wykonane przez grupę z klas Va i Vb. Pozdrawiamy świątecznie    i wiosennie   .

2023-04-08

Lekcje języka angielskiego w wielkanocnym klimacie

Happy Easter!!!

Z okazji Wielkanocy przyszedł czas na kolejne lekcje kulturowe na lekcjach języka angielskiego.

Materiałów i pomysłów mnóstwo, ale - niestety - trzeba było się na coś zdecydować.

Tradycyjnie już ósmoklasiści „walczyli” z egzaminacyjnym arkuszem wiosenno - świątecznym.      

2023-04-08

Szkolny Klub Europejski zorganizował "Europejski Escape Room"

Szkolny Klub Europejski zorganizował "Europejski Escape Room". Zadaniem uczniów biorących udział w zabawie było rozwiązanie serii zagadek na temat Unii Europejskiej, które miały pomóc w odnalezieniu wyjścia z sali. Najszybciej pokój zagadek opuściły, a zarazem wygrały cały "EER", uczennice z klasy VIIIc:

Daryna Baliuk,

Natalia Godula,

Klaudia Kotłowska,

Zuzanna Pobudkiewicz.

2023-04-08

Sukces naszych uczniów w gminnych eliminacjach do OTWP

Miło mi poinformować, że jedna z uczennic Urszula Wolańska z kl. VA zakwalifikowała się do powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Pozostała cześć startujących: Michalina Godula, Amelia Aurelia Bikowska, Szymon Łagód, Weronika Łyźniak, Maciej Kiercul i Sebastian Marcisz - również zasługują na zasłużone brawa za udział. Michalina dostała się do eliminacji ustnych. Gratuluję i zapraszam za rok klasy I-III i IV -VIII do udziału w udziału w turnieju wiedzy pożarniczej.

2023-04-08

Zagadki i upominki wielkanocne zajączka Gigi dla naszych pierwszaków

Pierwszaki w ostatni dzień przed świętami stanęły przed ciekawym zadaniem. Schował się przed nimi zajączek Gigi i ukrył świąteczne upominki. Dzieci musiały odwiedzić kilka miejsc w szkole i rozwiązać przygotowane zagadki, które na koniec doprowadziły ich do wielkanocnych upominków. Było mnóstwo emocji i radości.

2023-04-08

Obchody Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dzieci z naszej szkoły ubrały się na niebiesko oraz uczestniczyły w zajęciach pozwalających im zrozumieć, czym jest życie z tak trudną chorobą. Uczniowie słuchali opowiadania "Czarodziejka" J. M. Chmielewskiej, porozmawiały o trudnościach, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, obejrzały filmiki ze wskazówkami dotyczącymi zachowania w stosunku do osób niepełnosprawnych. Dzieci wykonały także prace plastyczne związane z symbolami chorób ze spektrum autyzmu.    

2023-04-08

"Ogród na parapecie" w kl. IIA

Uczniowie klasy IIA założyli kilka dni temu "ogród na parapecie". Każde z dzieci posiało, bądź posadziło wybraną przez siebie roślinkę. Uczniowie dbali o te roślinki, podlewali i dzisiaj nasz parapet pięknie się zazielenił. Młodzi ogrodnicy sprawili się na medal, co wywołało wiele radości i emocji. Niektórzy udekorowali nawet swoje kanapki młodymi kiełkami.    

2023-04-08

Pierwszaki piszą i samodzielnie wysyłają życzenia wielkanocne na poczcie

Pierwszaki w ostatnich dniach uczyły się, jak należy adresować kopertę oraz poznawały drogę listu od nadawcy do adresata. W związku z tym i ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy uczniowie przynieśli do szkoły przepiękne kartki świąteczne, w których napisały życzenia oraz adresy swoich bliskich. Tak przygotowani wyruszyliśmy na pocztę, gdzie rozpoczęła się dalsza część drogi naszych świątecznych listów     

2023-04-05

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - startują nasze uczennice

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Temat tegorocznego SDiM brzmi:

Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie Powstania w Getcie Warszawskim.

2023-04-02

Kolejny sukces ucznia naszej szkoły w Półfinale Ligii Matematycznej w Słupsku

Na początku poprzedniego tygodnia organizatorzy konkursu matematycznego Liga Matematyczna w Słupsku umieścili na swojej stronie listę z nazwiskami uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, tj. do Półfinału Ligii Matematycznej. Na tej liście znalazł się uczeń z klasy Vb Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku, Antoni Drzazgowski. Półfinał odbył się w Słupsku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w piątek, 31 marca 2023, o godzinie 13.00.  

2023-03-31

Życzenia wielkanocne

Życzenia wielkanocne 

2023-03-31

Uczniowie SP Szczenurze na zajęciach o Koperniku

W czwartek, 30 marca 2023, w Bibliotece Szkolnej w Wicku gościliśmy uczniów SP Szczenurze. Tak samo, jak wcześniej ich rówieśnicy ze szkoły w Wicku, teraz i oni mogli wziąć udział w zajęciach wystawowych na temat Mikołaja Kopernika. Razem z bibliotekarką omówili osiągnięcia Kopernika, korzystając z plansz dydaktycznych z warszawskiego Archiwum Polskiej Akademii Nauk, tworzących ekspozycję poświęconą wybitnemu astronomowi w 550. rocznicę jego urodzin.

2023-03-31

Eliminacje szkolne konkursów recytatorskich wyższego szczebla dla uczniów SP w Łupawie i Redkowicach

W czwartek, 30 marca 2023, w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbyły się eliminacje szkolne dwóch konkursów recytatorskich dla uczniów SP. Najwyższy wynik w eliminacjach uzyskały uczennice: Marta Pawłowska z kl. VA oraz Natalia Rzepka z kl. VIIIB i to one będą reprezentować naszą szkołę w swoich kategoriach wiekowych w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej. Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Redkowicach. Marta zaprezentowała swoją interpretację wiersza naszej Noblistki pt. "Perspektywa", natomiast Natalia wystąpiła z wierszem "Niektórzy lubią poezję". 

2023-03-31

Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiosna, wiosna, ach to ty..."

Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj (30.03.2023) udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiosna, wiosna, ach to ty...", zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Wicku. Z radością informujemy, że uczeń klasy IIa, Michał Juśkiewicz zajął I miejsce, w kategorii klas I-III, miejsce III zdobyła uczennica klasy pierwszej, Olga Budzeń. Wyróżnienia otrzymali: Maria Jurewicz z kl. IIb oraz Błażej Halas z kl. IIIb. Serdecznie wszystkim gratulujemy wspaniałych występów.

2023-03-29

Wyjazd naszych ósmoklasistów do szkół ponadpodstawowych w Lęborku

W środę, 29 marca 2023, odbył się wyjazd naszych uczniów klas ósmych do szkół ponadpodstawowych w Lęborku. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z ofertą edukacyjną oraz przybliżenie zasad funkcjonowania poszczególnych placówek. Na początku odwiedziliśmy Zespół Szkół Mechaniczno - Informatycznych im. prof. H. Mierzejewskiego, następnie Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne. Wycieczkę zakończyliśmy, odwiedzając Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. S. Żeromskiego. 

2023-03-29

Zapraszamy do udziału w II Biegu Leśnika

Zapraszamy do udziału w II Biegu Leśnika (pierwszy z czterech biegów zaplanowanych w ramach II Grand Prix Gminy Wicko 2023) i Marszu Nordic Walking. Obie imprezy odbędą się 16 kwietnia 2023r. w Szczenurzy (gmina Wicko).