Aktualności

2021-10-12

"Pan Tadeusz" i poetyckie nokturny w roli głównej podczas spotkania klasy VIIIB w ramach Nocy Bibliotek

"Pan Tadeusz" i poetyckie nokturny w roli głównej podczas spotkania klasy VIIIB w ramach Nocy Bibliotek

2021-10-12

Projekt żeglarski przeznaczony dla naszej młodzieży - są jeszcze wolne miejsca!

Szkoła w Wicku została partnerem europejskiego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 "Pomorskie Żagle wiedzy". Projekt ten skierowany jest do dzieci i młodzieży z klas IV-VII. Celem projektu jest integrowanie grupy poprzez ciekawe zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, Projekt nastawiony jest na kształtowanie kluczowych kompetencji w ramach szeroko rozumianej edukacji morskiej i żeglarskiej.

2021-10-12

14 października - Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Uprzejmie informuję, że 14 października "Dzień Edukacji Narodowej" zgodnie z Art. 74 ustawy "Karta nauczyciela" będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W czwartek nie będzie obiadów. Autobusy szkolne tego dnia jeżdżą normalnie. Na prośbę rodzica szkoła tego dnia zapewnia opiekę. Proszę taką prośbę przekazać wychowawcy.

2021-10-11

Odwozy 15 października (piątek) - Apele z okazji DEN

Szanowni Państwo, w związku z organizacją dwóch uroczystych akademii w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej - 15 października 2021 roku, odwozy tego dnia będą tylko o godzinie 13:30 oraz 14:10. Nie będzie odwozów po godzinie 15:00! Szczegóły poniżej. Zajęcia dydaktyczne tego dnia będą odbywały się normalnie do godziny 13.00 z przerwami na organizację Apeli.

2021-10-11

Marcin Prus - wielokrotny Reprezentant Polskiej Drużyny Siatkarskiej odwiedzi szkołę w Wicku!

28 października szkołę w Wicku odwiedzi Marcin Prus - wielokrotny Reprezentant Polskiej Drużyny Siatkarskiej. Poprowadzi zajęcia i warsztaty siatkarskie dla uczniów! Będzie zachęcał do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Tego dnia planujemy także rozpocząć nabór do "gminnej" drużyny siatkarskiej dzieci i młodzieży, której to treningi odbywać się będą na sali gimnastycznej w Wicku dla chłopców i dziewcząt w ramach międzyszkolnych SKSów. Szczegóły już wkrótce!

2021-10-08

Międzynarodowy Dzień Drzewa w naszej szkole

8 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa, który wypada kalendarzowo - 10 października. Uczniowie naszej szkoły dokonali nasadzeń 40 sadzonek drzew iglastych i liściastych za Placem Zabaw w Wicku tzw. "Bagno Shreka". Sadzonki otrzymaliśmy w prezencie od szkółki leśnej "Okalica", należącej do Nadleśnictwa Cewice.

2021-10-07

Szkolny Dzień Komiksu - już 22 października

Już 22 października w naszej szkole odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Szkolny Dzień Komiksu. Tego dnia w klasach 1-3 odbędą się zabawy, quizy i konkursy związane ze znajomością komiksów. Dzieci mogą przyjść przebrane za swojego ulubionego bohatera komiksowego lub bajkowego. Mogą również wziąć z sobą swoje komiksy oraz figurki komiksowych bohaterów aby pochwalić się wśród rówieśników. W bibliotece również wiele atrakcji i zabaw z konkursami. Największą atrakcją ma być komiksowa Zumba.

2021-10-06

Absolwenci 3LO z Gdyni pomagają w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty - i nie tylko!

Rusza kolejna edycja projektu 3CLASS. Absolwenci 3LO Gdynia pomogą naszym uczniom bezpłatnie w lekcjach oraz w przygotowaniach do egzaminu 8klasisty.

2021-10-06

Uczniowie mają ogromne serca. Jesienna zbiórka karmy i koców dla zwierząt

Dziś wspólnie z samorządem uczniowskim odwiedziliśmy schronisko OTOZ "Animals" - Schronisko w Dąbrówce koło Wejherowa. Przekazaliśmy około 105 kilogramów dobrej jakości karmy mokrej i suchej dla psów i kotów oraz wiele koców i kołder.

2021-10-03

Mecze siatkarskie w szkole w Wicku w ramach Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzików

Mecze siatkarskie w szkole w Wicku w ramach Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzików

2021-10-02

Przedstawiciel Patrolu WWF z Łeby spotkał się z naszymi uczniami klas III-IV

Przedstawiciel Patrolu WWF z Łeby spotkał się z naszymi uczniami klas III-IV

2021-10-01

Samorząd uczniowski został wybrany!

W czwartek 31 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku mogli spełnić swój "obywatelsko-szkolny" obowiązek i oddać swój głos na jedną z trzech kandydatek ubiegających się o bycie przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

2021-09-29

Zebraliśmy 3,5 tony elektro-odpadów - wielki sukces

Szkoła Podstawowa w Wicku zorganizowała zbiórkę elektrośmieci wraz z Urzędem Gminy w Wicku. Zbiórka zakończyła się sukcesem.

2021-09-28

"Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry" - czytamy fragmenty "Cyberiady" i "Bajek robotów" Stanisława Lema

"Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry" - czytamy fragmenty "Cyberiady" i "Bajek robotów" Stanisława Lema, czyli nowa akcja czytelnicza w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-09-27

Uroczystość ku czci ofiar Marszu Śmierci w Gęsi

26 września, w niedzielę, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary Marszu Śmierci. Jak co roku w ostatnią niedzielę września o godz. 13.15, przy obelisku w Gęsi, spotkali się przedstawiciele lokalnych władz państwowych i kościelnych, samorządowcy oraz mieszkańcy powiatu lęborskiego.