Aktualności

2024-06-21

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek, 21 czerwca 2024, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla Uczniów klas I-VIII. Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. Był to czas bardzo pracowity, ale także niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, równocześnie rozwijając swoje pasje, zainteresowania i talenty. Po 10 miesiącach nauki otrzymali świadectwa szkolne, a wraz z nimi promocję do kolejnych klas. W czasie uroczystego apelu część uczniów otrzymała świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. 

2024-06-20

Turniej "Euro-Wicko 2024"

Turniej Euro 2024 w Niemczech jest obecnie na etapie rozgrywek grupowych, a w Wicku znamy już zwycięzców "Euro-Wicko 2024". Właśnie pod taką nazwą 20 czerwca 2024 na orliku rozegrany został szkolny turniej piłkarski. Nazwy startujących drużyn nawiązywały do tych grających w Niemczech. Podczas meczów, podobnie jak na prawdziwym Euro, nie brakowało celnych strzałów, wyśmienitych parad bramkarskich, woli walki, chęci zwycięstwa. Gra prowadzona była w duchu "fair play" . Nie zawiedli organizatorzy, którymi byli uczniowie.

2024-06-20

Wycieczka w okolice Chmielna z grupą języka kaszubskiego klas VII i VIII

I LOVE KASZËBË

Takie chwile jak te to już tylko wspomnienia... W takim składzie pojechaliśmy już ostatni raz: ostatnie wojaże po Chmielnie i okolicy z grupą języka kaszubskiego klas VII i VIII przywracają uśmiech na twarzy. Trzy dni aktywnego wypoczynku w miłym towarzystwie i dobra zabawa pozwoliły nam naładować akumulatory na ostatnie dni szkolne.

2024-06-19

Podziękowania dla Jacka Lodzińskiego i Waldemara Juszczaka podczas Powiatowej Gali Sportu Szkolnego

W środę, 19 czerwca 2024, w Lęborku podczas Powiatowej Gali Sportu Szkolnego uczeń Jacek Lodziński oraz nauczyciel Waldemar Juszczak otrzymali z rąk starosty lęborskiego, Tomasza Litwina podziękowania za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2023/2024.

2024-06-19

Biwak klasowy IVB w Żarnowskiej

Klasa IVb wybrała się na ostatni wyjazd w tym roku - biwak klasowy w Żarnowskiej. Dzięki uprzejmości Gminy Wicko mogliśmy nocować w Świetlicy Wiejskiej. Po przyjeździe udaliśmy się melexem na wydmy. Po krótkim przystanku i zdobyciu Wydmy Łąckiej wyruszyliśmy w drogę powrotną plażą do Łeby. I mimo, że powrót nie był najłatwiejszy - w końcu pokonaliśmy piechotą około 10 km - to na pewno było warto. 

2024-06-18

Klasa IIIA zdobyła tytuł najlepiej czytającej klasy w tym roku szkolnym

Klasa III A zdobyła tytuł najlepiej czytającej klasy w tym roku szkolnym. Z tej okazji w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbyła się uroczystość wręczenia nagród książkowych wszystkim uczniom z tej klasy. Każdy uczeń mógł sobie samodzielnie wybrać książkę, którą chciałby przeczytać i mieć na własność. Było to możliwe dzięki wsparciu dwóch fundacji: "Zaczytani.org" oraz Fundacji Powszechnego Czytania, które podarowały książki Bibliotece Szkolnej w Wicku.

2024-06-18

W GOKiS-ie w Wicku odbyła Gminna Gala Sportu Szkolnego

Koniec roku szkolnego jest czasem podziękowań i podsumowań. We wtorek,18 czerwca 2024, w GOKiS-ie w Wicku odbyła Gminna Gala Sportu Szkolnego, w której uczestniczyła liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Podczas gali podsumowano biegi o Grand Prix Gminy Wicko oraz wręczono sportowe wyróżnienia za godne reprezentowanie naszej gminy w zawodach sportowych.

2024-06-15

Klasa IIIB na biwaku w Żarnowskiej

14 i 15 czerwca klasa IIIB udała się na biwak. Na miejscu czekało nas ognisko przygotowane przez Rodziców. Był również tort ze zdjęciem naszej klasy. Po ognisku przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu. W sobotę o 10.00 pojechaliśmy melexem do Łeby. Zaczęliśmy od przejścia się brzegiem morza. Następnie udaliśmy się na pokaz Jednostek Ratowniczych.

2024-06-14

Obchody Dnia Dziecka

Czy można świętować Dzień Dziecka 14 czerwca? Można! I to jeszcze jak. Działo się u nas tego dnia wiele.

Zaczęliśmy od krótkiego apelu, podczas którego przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Nina Ranachowska przedstawiła plan dnia. Obejrzeliśmy musztrę Młodzieżowej Drużyny Strażackiej, a następnie mieliśmy okazję podjąć próbę pokonania toru, w skład którego wchodził sprzęt MDP.

2024-06-14

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Krajobraz Odnawialnych Źródeł Energii"

14 czerwca 2024 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Krajobraz Odnawialnych Źródeł Energii". Aż 118 uczniów klas I - IV z terenu powiatu lęborskiego wykonało piękne prace z odnawialnymi źródłami energii. 

2024-06-14

Wizyta OSP Wicko podczas Dnia Sportu i Dnia Dziecka w szkole w Wicku

W piątek, 14 czerwca 2024, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedziła naszą szkołę na zaproszenie Rady Rodziców. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło wszystkim mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń. Strażacy przygotowali dla dzieci tory, w skład których wchodził sprzęt MDP.

2024-06-13

Wycieczka kl. IIA do Gdańska na wystawę LEGO

Klasa IIA odwiedziła Gdańsk, a tam wystawę klocków LEGO oraz obrazów 3D. Była to bardzo emocjonująca i interesująca wizyta. Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałe budowle, pokaz robotów, zdjęcia w 3D. Poświęcili też czas na inwencję twórczą.

2024-06-13

Wystawa prac drugoklasistów pt. "LEGO PRZYGODA"

Uczniowie klasy IIA w ramach projektu "Dzień pustej klasy" podczas zajęć w plenerze wykonali zdjęcia z ludzikami LEGO w roli głównej. Efekty przerosły oczekiwania, dlatego powstała wystawa pt. "LEGO PRZYGODA", którą można zobaczyć na parterze w nowym skrzydle naszej szkoły.

2024-06-13

Klasa IA na wycieczce w Stadninie Koni w Nowęcinie

Klasa IA była na wycieczce w Stadninie Koni w Nowęcinie. Dzieci świetnie się bawiły, jeździły na koniu, była przejażdżka bryczką oraz pyszna kiełbaska z ogniska. 

2024-06-13

Podziękowania dla Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku

Składamy serdeczne podziękowania na ręce Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, pana Arkadiusza Lody, za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową dla uczniów naszej szkoły.

2024-06-13

Wycieczka do Rąbki i na wydmy ruchome klasy IB

Uczniowie klasy Ib wybrali się w poniedziałek, 10 czerwca 2024, na swoją wyczekaną wycieczkę klasową. Pojechaliśmy do Rąbki, by z bliska zobaczyć Wydmę Łącką. Naszą wiedzę pogłębiliśmy, słuchając opowieści przewodnika, którym podczas naszej wyprawy był Pan Stanisław Redzik. Mieliśmy okazję posłuchać opowieści historycznych, przyrodniczych, a także śmiesznych historii. Pobawiliśmy się na plaży, poturlaliśmy się z góry i zrobilibyśmy piękne zdjęcia.