2024-03-01

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do wspólnej piżamowej zabawy!

2024-02-28

Numer kontaktowy do intendenta w sprawie obiadów

Przypominamy, że odwołanie obiadów należy zgłosić dnia poprzedzającego nieobecność lub tego samego dnia do godz. 800 w wybranej formie:

·        telefonicznie:  603 091 396 - intendentka

·        e-mailem:  obiadyspwicko@tlen.pl

·        osobiście.

2024-02-27

Nasze pierwszaki zwiedzały wystawę o Bolku i Lolku w bibliotece szkolnej

W ostatnim tygodniu lutego klasy pierwsze SP Wicko zwiedzały wystawę o Bolku i Lolku w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Poznały datę emisji pierwszego odcinka przygód Bolka i Lolka pt. "Kusza". Uczniowie dowiedzieli się, że inspiracją dla przygód sympatycznych urwisów byli synowie Władysława Nehrebeckiego, pomysłodawcy i jednego ze współtwórców popularnej polskiej dobranocki. Podczas zajęć pierwszaki wysłuchały także fragmentu słuchowiska o Bolku i Lolku i Królowej Zimie, a także pokonywali labirynt, opracowany przez pracowników z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, którego bohaterami byli Bolek i Lolek. W marcu zajęcia biblioteczne z dobranockową wystawą czekają na naszych drugo- i trzecioklasistów.

2024-02-27

Jadłospis 26.02 - 01.03.2024

2024-02-25

Pani Renata Juszczak nagrodzona Sportowym Laurem Powiatu Lęborskiego 2023 w kategorii - "Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza"!

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną SP Wicko o wyróżnieniu Pani Renaty Juszczak, nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole, Sportowym Laurem Powiatu Lęborskiego 2023 w kategorii - "Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza".

2024-02-25

Uczennice kl. VIA najlepiej wykonały zadania związane ze 160. rocznicą Powstania Styczniowego

W tym roku szkolnym uczciliśmy 160. rocznicę Powstania Styczniowego cyklem zagadek i zadań. Dzięki cotygodniowym wyzwaniom, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, dlaczego Polacy walczyli o niepodległość oraz poszerzyć wiedzę o powstaniu.

2024-02-25

Gminne eliminacje w piłkę ręczną w naszej szkole

W czwartek, 22 lutego 2024, w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje w piłkę ręczną. W zawodach brały udział dwie szkoły: z Wicka i ze Szczenurzy. Udany start zanotowały dziewczęta młodsze oraz chłopcy starsi z Wicka. Drużyny te dość pewnie pokonały swoich przeciwników i reprezentować będą naszą gminę w zawodach powiatowych.

2024-02-25

Podziękowanie dla naszej szkoły za udział w akcji "Serce za odwagę"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w VIII edycji ogólnopolskiej akcji tworzenia kartek świątecznych dla kombatantów pod nazwą "Serce za odwagę". Dziękujemy!

Zwycięzcy konkursu pt.:"Mój wymarzony pałac" - klasa IB SP Wicko

2024-02-25

Warsztaty edukacyjne dla klas I-III z psem Chilli na temat prawidłowego postępowania z czworonogami

Uczniowie klas I-III odbyli warsztaty edukacyjne z psem Chilli, prowadzonym przez panią Paulinę Babczyszyn. Warsztaty te miały na celu zapoznanie dzieci z prawidłowym postępowaniem oraz zachowaniem wobec psów. Jak dowiedzieliśmy się podczas warsztatów, obcowanie z psem poprawia komunikację, słownictwo i mowę dzieci.

2024-02-19

Jadłospis 19.02 - 23.02.2024

2024-02-15

Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursach "Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują" oraz „Mój jesienny przyjaciel”

Dzisiaj Pani Wicedyrektor SP Wicko, Joanna Jagodzińska wręczyła nagrody uczestnikom dwóch konkursów.

Pierwszy z nich to konkurs "Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują", zorganizowany przez Urząd Gminy w Wicku. Drugi to konkurs „Mój jesienny przyjaciel”, zorganizowany przez Słowiński Park Narodowy.

2024-02-15

Uczniowie SP Wicko biorą udział w "MATHMANIE" - wojewódzkim konkursie matematycznym

Dziś (15.02.2024) nasi utalentowani matematycznie uczniowie z wszystkich klas SP Wicko biorą udział w konkursie "MATHMAT". Jest to II edycja wojewódzkiego konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Redkowicach. Uczniowie, którzy w I etapie najlepiej rozwiążą zadania, pojadą do Redkowic, by tam wziąć udział w finale konkursu.

2024-02-14

Walentynki w naszej szkole!

Dzisiaj tradycyjnie działała w naszej szkole poczta walentynkowa

Każdy mógł wysłać kartkę walentynkową do swojej sympatii, koleżanki czy kolegi. Skrzynka pocztowa była pełna, więc uśmiech pojawił się na niejednej twarzy .

2024-02-14

Jadłospis 12.02 - 16.02.2024

2024-02-13

Podziękowania dla darczyńców wystawy o Bolku i Lolku w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Biblioteka Szkolna w Wicku pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i firmom, dzięki którym mogła powstać wystawa o Bolku i Lolku.