2022-10-05

Szóstoklasistki przygotowują zajęcia biblioteczne dla pierwszaków

Już w ten piątek (7 października 2022) odbędzie się pasowanie na czytelników kl. I. W tegorocznych zajęciach bibliotecznych dla pierwszaków aktywnie uczestniczą uczennice klasy szóstej pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Doroty Halas. Maja Szweda, Adrianna Kozdrowska i Amelia Aurelia Bikowska przez cały tydzień poprzedzający uroczystość w naszej bibliotece przygotowują się do odpowiedzialnej roli przewodników po labiryncie biblioteki w świecie książek.

2022-10-05

Mediateka otrzymała kolejne wspaniałe eksponaty!

Z radością przyjęliśmy dziś w Bibliotece Szkolnej w Wicku miłego gościa z Łeby. Pan Mirosław Tandek z Firmy Wodmir postanowił przekazać do budowanej przez społeczność szkolną Mediateki wspaniały prezent: cenną pamiątkę rodzinną po swoim stryju, który po II wojnie światowej zamieszkał w Wielkiej Brytanii.

2022-10-02

Rozwijamy nasze "Pomorskie Żagle Wiedzy" - tym razem na pikniku nad jeziorem Sarbsko i w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

Uczestnicy projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" brali udział w pikniku żeglarskim organizowanym nad jeziorem Sarbsko. Następnie uczniowie SP Wicko, SP Maszewko i SP Szczenurze uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku.

2022-10-02

"Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku - wspólnie czytaliśmy lektury kl. V i VI

W piątek (30.09.2022), czyli w przeddzień październikowej akcji czytelniczej odbywającej się w całej Polsce pod nazwą „Noc Bibliotek”, uczniowie klas piątych i szóstych zostali zaproszeni do wspólnej lektury w półmroku zaciemnionej na tę okazję naszej „Narnii”, czyli wypożyczalni biblioteki szkolnej. Przy nagranych nocnych dźwiękach przyrody, cykaniu świerszczy i pohukiwaniu sów, uczniowie wraz z nauczycielami czytali półgłosem wybrane „nocne” fragmenty swoich lektur: „Chłopców z placu Broni” oraz „Szatana z siódmej klasy”. Lekturę tekstu oświetlały im  tylko małe lampiony i latarki.

2022-10-01

Klasa IIB podczas warsztatów robienia pizzy w Manufakturze Piekarni Płotka w Łebie

Dzieci z klasy IIB uczestniczyły dziś (30.09.2022) w warsztatach robienia pizzy w Manufakturze Piekarni Płotka w Łebie. Wykonane własnoręcznie pizze dzieci zabrały ze sobą na przekąskę.

2022-10-01

Przygotowania do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W czwartek, 29 września 2022, piątoklasistki zaangażowały się w przygotowania do tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, organizowanej co roku także w naszej bibliotece szkolnej. Hasłem przewodnim ogólnopolskiej akcji czytelniczej w tym roku brzmi: „To się musi powieść”, a skoro powieść, to wybraliśmy do wspólnego czytania powieściowe lektury klas V i VI: „Chłopcy z placu Broni” Ferenca Molnara i „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

2022-09-30

Nowy samorząd uczniowski został wybrany

Dziś przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych Dyrektor szkoły spotkał się z nowo wybranym samorządem uczniowskim. Podczas spotkania poruszono najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem samorządu oraz pojawiły się pierwsze pomysły młodzieży na najbliższe tygodnie. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

2022-09-28

Debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

Dziś (28.09.2022) w naszej szkole odbyła się debata pięciu kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Przez ostatnie dni w szkole pojawiły się własnoręcznie wykonane plakaty z programem wyborczym. Dziś nasi kandydaci mogli odpowiedzieć na liczne pytania ze strony swoich rówieśników. W ten sposób pielęgnujemy wartości takie, jak demokracja oraz postawy społeczeństwa obywatelskiego.

2022-09-28

Zajęcia edukacyjne w Szklanej Hucie dla uczniów SP Wicko w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy

Dziś (środa, 28.09.2022) nasi uczniowie po raz ostatni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Szklanej Hucie, które zakończyły się ogniskiem z kiełbaskami w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy.

2022-09-27

Pierwsze w roku szkolnym 2022/2023 spotkanie członków szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W poniedziałek, 26 września 2022, znów spotkali się miłośnicy książek i komiksów, aby porozmawiać, porysować i przysłuchać się opowieściom o historiach wyjętych z kart literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole - 26.09.2022

Tradycyjnie już, 26 września, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Dzień ten obchodzony jest każdego roku od 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

2022-09-26

Uroczystości przy obelisku ofiar marszu śmierci w Gęsi

25 września, w ostatnią niedzielę września, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary Marszu Śmierci. Przy obelisku w Gęsi, spotkali się przedstawiciele lokalnych władz państwowych i kościelnych, samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Wicko.

2022-09-26

Sukcesy naszych sportowców na biegach w Lęborku

24 września odbyły się I Biegi przełajowe o Grand Prix Lęborka. Sezon ten rozpoczęliśmy wieloma wysokimi miejscami na podium. Gratulujemy naszym uczniom.

2022-09-24

Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole już po raz 29.!

Już 29. raz zorganizowana została w Polsce wrześniowa Akcja Sprzątania Świata. Uczniowie klas młodszych naszej szkoły również do niej dołączyły pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze".

2022-09-16

Zajęcia z lekkoatletyki w naszej szkole

W związku z licznymi zapytaniami od rodziców, odnośnie zajęć z lekkiej atletyki postanowiliśmy, że pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę (21.09) o godzinie 15.00 na dużej sali gimnastycznej w naszej szkole.