2024-02-25

Uczennice kl. VIA najlepiej wykonały zadania związane ze 160. rocznicą Powstania Styczniowego

W tym roku szkolnym uczciliśmy 160. rocznicę Powstania Styczniowego cyklem zagadek i zadań. Dzięki cotygodniowym wyzwaniom, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, dlaczego Polacy walczyli o niepodległość oraz poszerzyć wiedzę o powstaniu.

2024-02-25

Gminne eliminacje w piłkę ręczną w naszej szkole

W czwartek, 22 lutego 2024, w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje w piłkę ręczną. W zawodach brały udział dwie szkoły: z Wicka i ze Szczenurzy. Udany start zanotowały dziewczęta młodsze oraz chłopcy starsi z Wicka. Drużyny te dość pewnie pokonały swoich przeciwników i reprezentować będą naszą gminę w zawodach powiatowych.

2024-02-25

Podziękowanie dla naszej szkoły za udział w akcji "Serce za odwagę"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w VIII edycji ogólnopolskiej akcji tworzenia kartek świątecznych dla kombatantów pod nazwą "Serce za odwagę". Dziękujemy!

Zwycięzcy konkursu pt.:"Mój wymarzony pałac" - klasa IB SP Wicko

2024-02-25

Warsztaty edukacyjne dla klas I-III z psem Chilli na temat prawidłowego postępowania z czworonogami

Uczniowie klas I-III odbyli warsztaty edukacyjne z psem Chilli, prowadzonym przez panią Paulinę Babczyszyn. Warsztaty te miały na celu zapoznanie dzieci z prawidłowym postępowaniem oraz zachowaniem wobec psów. Jak dowiedzieliśmy się podczas warsztatów, obcowanie z psem poprawia komunikację, słownictwo i mowę dzieci.

2024-02-19

Jadłospis 19.02 - 23.02.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-02-15

Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursach "Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują" oraz „Mój jesienny przyjaciel”

Dzisiaj Pani Wicedyrektor SP Wicko, Joanna Jagodzińska wręczyła nagrody uczestnikom dwóch konkursów.

Pierwszy z nich to konkurs "Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują", zorganizowany przez Urząd Gminy w Wicku. Drugi to konkurs „Mój jesienny przyjaciel”, zorganizowany przez Słowiński Park Narodowy.

2024-02-15

Uczniowie SP Wicko biorą udział w "MATHMANIE" - wojewódzkim konkursie matematycznym

Dziś (15.02.2024) nasi utalentowani matematycznie uczniowie z wszystkich klas SP Wicko biorą udział w konkursie "MATHMAT". Jest to II edycja wojewódzkiego konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Redkowicach. Uczniowie, którzy w I etapie najlepiej rozwiążą zadania, pojadą do Redkowic, by tam wziąć udział w finale konkursu.

2024-02-14

Walentynki w naszej szkole!

Dzisiaj tradycyjnie działała w naszej szkole poczta walentynkowa

Każdy mógł wysłać kartkę walentynkową do swojej sympatii, koleżanki czy kolegi. Skrzynka pocztowa była pełna, więc uśmiech pojawił się na niejednej twarzy .

2024-02-14

Jadłospis 12.02 - 16.02.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-02-13

Podziękowania dla darczyńców wystawy o Bolku i Lolku w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Biblioteka Szkolna w Wicku pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i firmom, dzięki którym mogła powstać wystawa o Bolku i Lolku.

2024-02-13

"Bolek i Lolek – poszukiwacze przygód" - nowa wystawa w Bibliotece Szkolnej w Wicku

"Bolek i Lolek – poszukiwacze przygód" to nowa wystawa, którą od 12 lutego 2024 mogą zobaczyć czytelnicy i goście Biblioteki Szkolnej w Wicku. Dzięki nawiązaniu wspólpracy z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie nasza biblioteka otrzymała plansze ekspozycyjne poświęcone jednej z najpopularniejszych polskich dobranocek o przygodach sympatycznych urwisów.

2024-02-12

32. Finał WOŚP za nami...

32. Finał WOŚP za nami... Jak co roku, nasi uczniowie aktywnie wspierali to wydarzenie, bo przecież pomagać zawsze warto, a razem można więcej. DZIĘKUJEMY!

2024-02-12

Ferie zimowe w naszej szkole

Ferie zimowe, niestety, dobiegają końca. Jak wiecie, u nas w tym czasie działo się sporo i chyba jest to dobry moment na chwilę wspomnień! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkich relacji filmowych również na szkolnym facebooku :)

2024-01-28

Konkurs "Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują" zakończony!

Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania oraz serca włożonego w wykonane prace!

Kryteria, które komisja konkursowa brała pod uwagę, to przede wszystkim samodzielność, kreatywność, oryginalność oraz kompozycja całej pracy. Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem.

Mamy przyjemność poinformować, że w kategorii dzieci w wieku 6-10 lat wygrała Nadia Gross ze Szkoły Podstawowej w Szczenurzy.

Natomiast w kategorii 11-14 lat upominek dla dziadków wygrała Anna Bladoszewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

2024-01-28

Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku gotowi do zbiórki!

Siema! Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku gotowi do zbiórki podczas 32. Finał WOŚP:) Ta niesamowita akcja charytatywna łączy nas od lat! W tym roku zebrała się grupa 16. pozytywnie zakręconych uczniów SP Wicko, którym nie jest straszna praca wolontariacka w niedzielę. Pełni entuzjazmu już nie mogą się doczekać zbiórki!