Aktualności

2022-04-09

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku "książkowo" przywitał wiosnę

Comiesięczne czwartki literackie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku to już nasza tradycja. Gościem honorowym kwietniowego spotkania DKK była absolwentka SP i Gimnazjum w Wicku, Zuzanna Monczak, która przedstawiła swoje rekomendacje literackie z myślą o młodszych czytelnikach.

2022-04-09

Ćwiczymy polski z „Victorem”

W środę, 6 kwietnia 2022, klasa VIIIA mogła możliwość zapoznać się z ofertą czasopism młodzieżowych dostępnych w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Głównym bohaterem zajęć był dwutygodnik „Victor” dla uczniów kl. VII-VIII oraz podejmowana w tym czasopiśmie młodzieżowa tematyka, m. in. problemy wieku dorastania, wybór przyszłości zawodowej nastolatków, a także motywowanie uczniów do nauki. Osobną rubrykę dwutygodnika stanowią streszczenia wybranych lektur. Dla przygotowujących się do majowego egzaminu ósmoklasistów w każdym z numerów „Victora” znajdują się przykładowe testy z wszystkich trzech egzaminowanych przedmiotów: matematyki, języka polskiego oraz angielskiego.

2022-04-03

Kolejny projekt historyczny naszych uczennic zgłoszony do konkursu w ramach obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży

Do Adriany Lubińskiej i Martyny Lodzińskiej dołączyła w tym tygodniu druga para młodych pasjonatek historii: Katarzyna Chmielewska i Amelia Hensoldt. Dziewczyny z kl. VIIIC przygotowały swój autorski projekt -  stronę internetową poświęconą żołnierzowi Armii Krajowej, wciąż aktywnie działającemu społecznikowi mieszkającemu aktualnie w Kielcach, Panu Jerzemu Zawadzkiemu, ps. „Mały”.

2022-04-03

Kiermasz Wielkanocny na placu przed szkołą już za nami!

Kolejny kiermasz świąteczny już za nami! Tym razem w wersji wielkanocnej na plac szkolny przybyli wszyscy ci, którzy chcieli wesprzeć działania Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Rady Rodziców: nie tylko mieszkańcy gminy Wicko, ale także goście z gmin sąsiednich powiatu lęborskiego. Pieniądze zebrane w ten sposób pozwolą dzieciom uczęszczającym do szkoły w Wicku na wyjazdy edukacyjne, ponadto na organizację wycieczek klasowych oraz na zakup nagród w szkolnych konkursach, pomocy dydaktycznych oraz nagród na koniec roku szkolnego.

2022-04-03

Gra planszowa "Polskie Państwo Podziemne" inspiratorem do omówienia "Kamieni na szaniec"

To miało być zwykłe omówienie lektury obowiązkowej na lekcjach języka polskiego. Nic z tego! Klasa VIIB SP Wicko uczestniczyła w cyklu zajęć poświęconych patriotyzmowi na przykładzie bohaterów „Kamieni na szaniec”. Lekcje odbyły się w Bibliotece Szkolnej w Wicku, a prowadząca zajęcia polonistka Dorota Halas najpierw rozpoczęła spotkanie z młodzieżą od omówienia gry planszowej, którą Biblioteka otrzymała dla naszych uczniów z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W historycznej planszówce wiodącymi postaciami byli wybrani działacze Polskiego Państwa Podziemnego, m. in. Tadeusz „Zośka” Zawadzki, a także Irena Sendlerowa z organizacji „Żegota” czy autor „Kamieni na szaniec”, Aleksander Kamiński.

2022-04-02

Primaaprilisowy sprawdzian z wiedzy muzycznej

To był miał być normalnie zapowiedziany dzieciom sprawdzian z muzyki z działu "Muzyka w filmie i eterze", poprzedzony powtórzeniem wiadomości. Ale na lekcjach muzyki dla dzieci i młodzieży nie robimy przecież typowych sprawdzianów, zatem po powtórce uczniowie w grupach mieli za zadanie ułożyć z klocków scrabble jak najwięcej wyrazów  - pojęć muzycznych i nazwisk kompozytorów, związanych z omówionym już  działem.

2022-04-01

W niedzielę nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "na najdłuższą palmę"

Prezentujemy z wielką dumą piękne palmy wielkanocne wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły. W niedzielę rozstrzygnięcie konkursu o godzinie 11.45 i przyznanie nagród pieniężnych od Rady Rodziców.

Prawda że są piękne?

2022-04-01

Przygotowania do szkolnego kiermaszu

Dziś dzieci w klasie 3A przygotowywały palmy wielkanocne, które będzie można zakupić podczas naszego Kiermaszu.

2022-04-01

Robotyka i programowanie w praktyce

Dziś na lekcji informatyki odbyły się zajęcia z podstaw robotyki LEGO oraz programowania. Sprzęty zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

2022-03-31

Twórz z nami szkolną mediatekę dla kolejnych pokoleń!

Twórz z nami szkolną mediatekę dla kolejnych pokoleń!

2022-03-31

Od 1 kwietnia wzrośnie opłata za obiady w szkole zaledwie o 1zł

W związku ze znacznym wzrostem cen produktów spożywczych, warzyw i owoców w hurtowniach jesteśmy zmuszeni podnieść kwotę za obiady dla naszych uczniów o 1zł. Aktualna kwota zatem za obiad dla dzieci wyniesie 5zł. Zmiana ta będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2022 roku.

2022-03-30

Zatrudnimy nauczyciela matematyki w pełnym wymiarze czasu na zastępstwo

Szkoła Podstawowa w Wicku zatrudni nauczyciela matematyki w pełnym wymiarze czasu na czas zastępstwa. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły.

2022-03-29

Adrianna Lubińska i Martyna Lodzińska stworzyły stronę internetową poświęconą bohaterowi Armii Krajowej

Nasze uczennice biorą udział w konkursie, w którym nagrodą jest udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ich zadaniem było stworzenie projektu o wybranej postaci Armii Krajowej. Należało tę postać przybliżyć i wypromować za pomocą mediów społecznościowych. Bohaterem naszych uczennic stał się Mieczysław Korczak, który działał w oddziale Armii Krajowej "Jędrusie".

2022-03-28

Bezpłatnie dojedziesz na Rodzinny Kiermasz Wielkanocny w tą niedzielę!

Już w tą niedzielę - 3 kwietnia zapraszamy wszystkich Państwa na Rodzinny Kiermasz Wielkanocny, który organizowany jest przez całą społeczność szkolną. Rozpoczęcie punktualnie o godzinie 11.00 a zakończenie przewiduje się na godzinę 15.00. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnego transportu autobusowego na nasze wydarzenie. Rozkład jazdy z poszczególnych miejscowości w artykule.

2022-03-27

Relacja ze szkolenia "Nauka poprzez zabawę, ruch i emocje kluczem do sukcesu"

W piątkowe wczesne popołudnie, 25.03.2022, dzięki zaangażowaniu Pani Nataszy Konopackiej nauczyciele SP Wicko mogli wziąć udział w szkoleniu "Nauka poprzez zabawę, ruch i emocje kluczem do sukcesu".