Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku

Dzień Edukacji Narodowej za:

Aktualności

2022-10-05

Szóstoklasistki przygotowują zajęcia biblioteczne dla pierwszaków

Już w ten piątek (7 października 2022) odbędzie się pasowanie na czytelników kl. I. W tegorocznych zajęciach bibliotecznych dla pierwszaków aktywnie uczestniczą uczennice klasy szóstej pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Doroty Halas. Maja Szweda, Adrianna Kozdrowska i Amelia Aurelia Bikowska przez cały tydzień poprzedzający uroczystość w naszej bibliotece przygotowują się do odpowiedzialnej roli przewodników po labiryncie biblioteki w świecie książek.

2022-10-05

Mediateka otrzymała kolejne wspaniałe eksponaty!

Z radością przyjęliśmy dziś w Bibliotece Szkolnej w Wicku miłego gościa z Łeby. Pan Mirosław Tandek z Firmy Wodmir postanowił przekazać do budowanej przez społeczność szkolną Mediateki wspaniały prezent: cenną pamiątkę rodzinną po swoim stryju, który po II wojnie światowej zamieszkał w Wielkiej Brytanii.

2022-10-02

Rozwijamy nasze "Pomorskie Żagle Wiedzy" - tym razem na pikniku nad jeziorem Sarbsko i w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

Uczestnicy projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy" brali udział w pikniku żeglarskim organizowanym nad jeziorem Sarbsko. Następnie uczniowie SP Wicko, SP Maszewko i SP Szczenurze uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku.

2022-10-02

"Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku - wspólnie czytaliśmy lektury kl. V i VI

W piątek (30.09.2022), czyli w przeddzień październikowej akcji czytelniczej odbywającej się w całej Polsce pod nazwą „Noc Bibliotek”, uczniowie klas piątych i szóstych zostali zaproszeni do wspólnej lektury w półmroku zaciemnionej na tę okazję naszej „Narnii”, czyli wypożyczalni biblioteki szkolnej. Przy nagranych nocnych dźwiękach przyrody, cykaniu świerszczy i pohukiwaniu sów, uczniowie wraz z nauczycielami czytali półgłosem wybrane „nocne” fragmenty swoich lektur: „Chłopców z placu Broni” oraz „Szatana z siódmej klasy”. Lekturę tekstu oświetlały im  tylko małe lampiony i latarki.

2022-10-01

Klasa IIB podczas warsztatów robienia pizzy w Manufakturze Piekarni Płotka w Łebie

Dzieci z klasy IIB uczestniczyły dziś (30.09.2022) w warsztatach robienia pizzy w Manufakturze Piekarni Płotka w Łebie. Wykonane własnoręcznie pizze dzieci zabrały ze sobą na przekąskę.

2022-10-01

Przygotowania do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W czwartek, 29 września 2022, piątoklasistki zaangażowały się w przygotowania do tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, organizowanej co roku także w naszej bibliotece szkolnej. Hasłem przewodnim ogólnopolskiej akcji czytelniczej w tym roku brzmi: „To się musi powieść”, a skoro powieść, to wybraliśmy do wspólnego czytania powieściowe lektury klas V i VI: „Chłopcy z placu Broni” Ferenca Molnara i „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

2022-09-30

Nowy samorząd uczniowski został wybrany

Dziś przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych Dyrektor szkoły spotkał się z nowo wybranym samorządem uczniowskim. Podczas spotkania poruszono najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem samorządu oraz pojawiły się pierwsze pomysły młodzieży na najbliższe tygodnie. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

2022-09-28

Debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego 

Dziś (28.09.2022) w naszej szkole odbyła się debata pięciu kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Przez ostatnie dni w szkole pojawiły się własnoręcznie wykonane plakaty z programem wyborczym. Dziś nasi kandydaci mogli odpowiedzieć na liczne pytania ze strony swoich rówieśników. W ten sposób pielęgnujemy wartości takie, jak demokracja oraz postawy społeczeństwa obywatelskiego.

2022-09-28

Zajęcia edukacyjne w Szklanej Hucie dla uczniów SP Wicko w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy

Dziś (środa, 28.09.2022) nasi uczniowie po raz ostatni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Szklanej Hucie, które zakończyły się ogniskiem z kiełbaskami w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy.

Farma Alexa - Pierwszy w Polsce Rolniczy Park RozrywkiWięcej
Sea Park to pierwszy w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza.Więcej
Łeba Park - Rodzinny Park RozrywkiWięcej

Przejdź do góry strony