Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku

Mikołajki już za

Źródło obrazka: BN/POLONA_domena publiczna

Aktualności

2023-11-30

Biblioteka Szkolna w Wicku otrzymała certyfikat za organizację akcji Noc Bibliotek

Z radością informujemy, że nasza biblioteka  otrzymała włeśnie certyfikat za organizację akcji Noc Bibliotek od ogólnopolskiego organizatora, Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Dziękujemy!

2023-11-30

Listopadowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W środowe popołudnie, 29 listopada 2023, w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie DKK. Omawialiśmy nowości wydawnicze, interesujące nas książki i filmy, które pojawiły się ostatnio na dużym i małym ekranie - zwłaszcza te, które - tak jak "Kajtek Czarodziej" - są adaptacjami literatury.

Sekcja plastyczna DKK na bieżąco komentowała nasze dyskusje, tworząc rysunki na tablicy. 

 

2023-11-30

Spotkanie z policjantami, 29.11.2023

W środę, 29 listopada 2023 roku, uczniowie klas VIa, b, VIIa, VIIIa uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym, przygotowanym i prowadzonym przez funkcjonariuszy policji z KP w Łebie oraz KPP w Lęborku. Tematem spotkania było bezpieczne poruszanie się pieszych w ruchu drogowym.

2023-11-29

Dzięki Waszym głosom Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku zajęła pierwsze miejsce w powiecie lęborskim w Plebiscycie Edukacyjnym 2023!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!

Dzięki Waszym głosom zajęliśmy pierwsze miejsce w powiecie lęborskim w Plebiscycie Edukacyjnym 2023.

Dziękujemy Wam bardzo!

2023-11-29

Testy próbne ósmoklasistów 28 - 30 listopada 2023

Od wtorku do czwartku, 28-30 listopada 2023, potrwają testy próbne dla ósmoklasistów SP Wicko. 28 listopada nasi uczniowie zmierzyli się z egazminem próbnym z języka polskiego. środa to czas na egzamin matematyczny, zaś ostatni dzień egzaminów tradycyjnie sprawdza wiedzę i umiejętności z języka angielskiego. Trzymamy za wszystkich naszych uczniów mocno kciuki, aby ta jesienna próba pomogła im w przygotowaniach do majowego sprawdzianu ich wiedzy z ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. :)

2023-11-28

Książę pomorski Bogusław X i jego dzieje - lekcja biblioteczna w ramach regionalnych obchodów Roku Bogusława X Wielkiego na naszym terenie

W poniedziałek, 27 listopada 2023, nasi siódmoklasiści podczas zajęć bibliotecznych mieli okazję przenieść się w czasie. Okazją do wspólnych rozważań na temat dziejów pomorskiej ziemi z przełomu epok średniowiecza i renesansu były tegoroczne obchody na naszym terenie Roku Bogusława X, księcia pomorskiego, zwanego Wielkim, w związku z 500. rocznicą jego śmierci.

Lekcja o władcy z rodu Gryfitów mogła odbyć się dzięki prezentacji przekazanej Bibliotece Szkolnej w Wicku przez Pana Tomasza Częścika, historyka, archeologa i dziennikarza ze Słupska, pokazanej kilka dni wcześniej podczas uroczystego otwarcia wystawy w słupskim Ratuszu, 23 listopada 2023, na temat działalności i życia Bogusława X. Składamy za to gorące podziękowania Panu Tomaszowi!

2023-11-26

JADŁOSPIS 27.11 - 01.12.2023

JADŁOSPIS 27.11 - 01.12.2023

Jadłospis może ulec zmianie!

2023-11-26

Ekologiczne i przyrodnicze obchody Dnia Pluszowgo Misia w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W piątek, 24 listopada 2023, ponownie gościliśmy w naszej szkolnej bibliotece Panią Michalinę Pączkowską, niestrudzoną badaczkę przyrody i edukatorkę ze Słowińskiego Parku Narodowego,której kreatyność mogliśmy podziwiać już podczas wrześniowych warsztatów o florze i faunie Bałtyku. Pretekstem do wspólnego spotkania, tym razem dla klas trzecich SP Wicko, był Dzień Puszowego Misia,a także inne przypadające na ten weekend święta: Dzień Bez Futra i Dzień Bez Zakupów.

2023-11-26

 III miejsce w powiecie drużyny dziewcząt starszych SP Wicko w rozgrywkach koszykowych!

Kolejny sukces sportowców naszej szkoły! Tym razem to dziewczęta starsze w zawodach powiatowych w koszykówce 3x3 mogą pochwalić się swoimi wynikami. Dwa zwycięstwa i dwie porażki w turnieju dały dziewczętom z Wicka III miejsce w powiecie. Gratulacje!!!

Farma Alexa - Pierwszy w Polsce Rolniczy Park RozrywkiWięcej
Sea Park to pierwszy w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza.Więcej
Łeba Park - Rodzinny Park RozrywkiWięcej

Przejdź do góry strony