Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

"Aktywne Kaszuby"

Dotarła do nas miła wiadomość! Uczniowie naszej szkoły już w ten piątek, 22 marca 2024, będą uczestniczyć w kaszubskim meczu piłki siatkowej mężczyzn. Tym razem zmierzą się drużyny Trefl Gdańsk z PSG Stal Nysa, a to wszystko w kaszubskiej oprawie.

Pomagamy Adrianowi

Naszego ucznia czeka poważna operacja i intensywna, długotrwała rehabilitacja. Aby pomóc Adrianowi, w środę, 27 marca 2024, będziemy sprzedawać ciasta.
Cały dochód zostanie przeznaczony na Jego rehabilitację. Zapraszamy Wszystkich, którzy chcą pomóc Adrianowi!

2024-03-20

Antoni Drzazgowski i Miłosz Filipionek uczestniczyli w Półfinale Ligi Matematycznej w Słupsku

19 marca 2024 o godz. 14.00 w budynku 1. LO w Słupsku rozpoczął się kolejny etap konkursu matematycznego – Półfinał Ligi Matematycznej. Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W XXIII edycji Półfinału Ligii Matematycznej wystartowało prawie 400 uczniów od Gdańska po Chojnice. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowało się tylko dwóch uczniów, tj. Antek Drzazgowski i Miłosz Filipionek z klasy VIb. W czasie 90. minut uczniowie rozwiązywali 5 trudnych zadań, każde za 10 punktów.

2024-03-19

Dzień Jedności Kaszubów

19 marca, jak co roku, świętujemy Dzień Jedności Kaszubów.

786 lat temu, 19 marca 1238 papież Grzegorza IX w Bulli zatytułował szczecińskiego księcia Bogusława I „księciem Kaszub”, potwierdzając dobra podarowane przez Bogusława I zakonowi Joannitów pod Stargardem nad Iną. Była to prawdopodobnie pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. Właśnie na jej pamiątkę obchodzony jest Dzień Jedności Kaszubów.

2024-03-19

Dzień Bez Plecaka, 18 marca 2024

Właśnie zaczęliśmy nasz Szalony Wiosenny Tydzień! Poniedziałek, 18 marca to nasz Dzień Bez Plecaka. Zobaczcie sami, jaką kreatywnością i pomysłowością wykazali się niektórzy uczniowie:)

Jadłospis 18 - 22.03.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-03-18

Pierwszy Dzień Wiosny - Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy przez cały tydzień!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zapraszamy Was do wspólnej zabawy przez cały tydzień! Oto rozkład do czwartku!

Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny za nami! W świąteczną atmosferę wprowadziły nas niesamowite artystyczne występy uczniów klas I-III, okraszone komentarzem konferansjerów z klasy VA: Ani Wrońskiej i Antka Szycy o zwyczajach wiosennych i wielkanocnych. Można było podziwiać palmy świąteczne przygotowane przez uczniów klas starszych i nagrodzone przez Radę Rodziców. Na kiermaszu znalazły się także stroiki, kartki i ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów i rodziców.

Happy St. Patrick’s Day

Dziś (15.03.2024) obchodziliśmy Dzień św. Patryka, patrona Irlandii.

Jest to święto hucznie obchodzone już nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie, podczas którego celebruje się kulturę irlandzką, w tym także u nas.