Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2023-12-08

Mikołajki w naszej szkole!

6 dzień grudnia obfitował w naszej szkole w moc atrakcji. Wszystkich uczniów odwiedził św. Mikołaj prosto od Rady Rodziców. Każdy z uczniów otrzymał słodki upominek! Dziękujemy!!!

Tradycyjnie też w klasach odbywały się Mikołajki, a w klasach I-III Turniej Mikołajkowy. Na przerwach można było usłyszeć świąteczną muzykę i zobaczyć morze szczęśliwych Mikołajów, którzy dzięki swoim czapkom tego dnia uniknęli pytania na lekcjach.

Dziewczęta z Wicka na II miejscu w Biegu Mikołajkowym

Udział naszej szkoły w Biegu Mikołajkowym to już trzydziestojednoletnia tradycja. Nie inaczej było w tym roku. 6 grudnia o godz. 11.00 dwie sztafety z Wicka (dziewczęta i chłopcy) zameldowały się na linii startu w Lęborku. W tym roku startowała rekordowa liczba 13 szkół, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Turniej Mikołajkowy klas I-III SP Wicko

Jak co roku, 6 grudnia odbył się Turniej Mikołajkowy klas I-III. Było mnóstwo emocji w świątecznej atmosferze. Nie zabrakło też wizyty św. Mikołaja.

2023-12-08

Trzy wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym Słowińskiego Parku Narodowego "Mój jesienny przyjaciel"

Tej jesieni Słowiński Park Narodowy zaproponował udział w konkursie plastycznym "Mój jesienny przyjaciel". Uczniowie klas młodszych naszej szkoły z chęcią wykonali piękne prace, z których trzy zostały wyróżnione.

2023-12-05

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - przekazanie zebranych darów dla schroniska w Czarnej Dąbrówce

W listopadzie nasi wolontariusze i Samorząd Uczniowski przeprowadzili akcję zbiórki różnych artykułów potrzebnych zwierzakom ze schroniska. 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, podsumowaliśmy przedsięwzięcie. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Nasi przedstawiciele wraz z opiekunami przekażą dary schronisku w Czarnej Dąbrówce.

Jadłospis 04.12.- 08.12.2023

Jadłospis może ulec zmianie.

„…A to polski właśnie!”

Jak pracujemy na lekcjach języka polskiego? Na pewno twórczo i kreatywnie. Jakie pomoce wykorzystujemy? Nietypowe…

Kolorowe klamerki – przydają się np. do oznaczania różnych części mowy. Podczas lekcji powtórzeniowej, piątoklasiści otrzymali ilustracje z różnymi wyrazami. Mieli je zakwalifikować do określonych grup, oznaczając obrazki kolorami: czasowniki klamerką czerwoną, rzeczowniki – zieloną, przymiotniki - żółtą. Zadanie zostało wykonane szybko i bezbłędnie.

2023-12-03

Pani Izabela Lewicka, nauczycielka SP Wicko, wzięła udział w wizycie w Brukseli na zaproszenie Komisji Europejskiej

Na zaproszenie Komisji Europejskiej w Polsce grupa 18 nauczycieli z całej Polski wzięła udział w wizycie studyjnej w Brukseli. Wśród zaproszonych osób znalazła się nauczycielka z naszej szkoły, Pani Izabela Lewicka. Była to okazja do wymiany doświadczeń i wzbogacenia warsztatu dydaktycznego.

2023-12-03

Klasa Ia bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie "Europa i Ja"

Klasa Ia bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie "Europa i Ja". Celem projektu jest poznanie krajów Unii Europejskiej, ich symboli narodowych, zwyczajów, języka, kuchni oraz najciekawszych miejsc w państwach UE. Pierwszaki wybrały Irlandię. Wykonały już trzy zadania z trzynastu.