Majowe święta już za

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2023-11-26

Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

We wtorek, 21 listopada 2023, w naszej szkole obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na korytarzach dominował kolor żółty - symbol tego dnia. Uśmiechnięte twarze, miłe słowa sprawiły, że wtorek był jednym z najmilszych dni w ostatnim czasie. Uczniowie klas VI podjęli się pięknej inicjatywy, tzn. przygotowali bransoletki, którymi obdarowywali pracowników szkoły, oraz cukierki dla uczniów. Nagrali  również  filmik z okazji tego szczególnego dnia.

2023-11-21

Miłosz Filipionek wyróżniony w 6. Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej

We wtorek, 21 listopada 2023, w Szkole Podstawowej  im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się 6. Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowało dwoje uczniów: Anna Wrońska z kl. VA i Miłosz Filipinek z kl. VIB.

2023-11-21

Dziś obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego

Dziś (21.11.2023) obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego.

Z tej okazji uczniowie należący do Szkolnego Wolontariatu odwiedzili Panie pracujące w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wicku.

2023-11-20

JADŁOSPIS 20.11- 24.11.2023

Jadłospis może ulec zmianie.

Ogłaszamy konkurs literacki z okazji Dnia Życzliwości

Uwaga Uczniowie!

Ogłaszamy nowy konkurs literacki, którego pomysłodawczyniami są nasze Panie ze świetlicy szkolnej. Z okazji nadchodzących obchodów Dnia Życzliwości, 21 listopada 2023, uczniowie SP Wicko, którzy poczują twórczy zew  i nieprzepartą chęć napisania wiersza lub opowiadania na temat wyrażania życzliwych uczuć dla drugiego człowieka, mogą dostarczać swoje utwory do 15 grudnia do biblioteki szkolnej lub do Pani Lucyny Prądzinskiej.

2023-11-19

Klasy I-III SP Wicko odwiedziły bajkową "Brzechwolandię"

W piątek, 17 listopada 2023, klasy I-III wybrały się do kina Fregata do Lęborka na przedstawienie teatralne pt. “Brzechwolandia”.

To przedstawienie przybliżyło dzieciom twórczość wspaniałego polskiego pisarza - Jana Brzechwy. Wybrane wiersze tego autora, tj. "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus" czy "Znaki przestankowe" zostały tu wplecione w przygody zabawek pewnego chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje.

2023-11-19

Listopadowa nocka w szkole klasy IVA

Było głośno, było radośnie!

Tak właśnie było z piątku 17.11 na sobotę 18.11.2023, kiedy klasa IV a nocowała w szkole.

O godzinie 18.00 ekipa klasy IV a zakwaterowała się i przygotowała bazę noclegową w klasie, ale nocka bez pizzy – nie ma mowy! Było  więc wyjście do restauracji „U Rosina” na pyszną pizzę.

Po powrocie z restauracji były zabawy i rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej.

2023-11-19

Nasi uczniowie obejrzeli w Gdyni przedstawienie „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

W czwartek, 16 listopada2023, grupa naszych uczniów pojechała do Gdyni, aby zobaczyć adaptację teatralną swojej nadobowiązkowej lektury autorstwa Rafała Kosika pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.

Przedstawienie odbyło się w Sali Koncertowej Portu Gdynia. Na tamtejszej scenie zaprezentowali się aktorzy zrzeszeni w „Studiu Artystyczni” z Gniezna.

Kl. IIA wzięła udział w turnieju na Klasowego Historyka

Uczniowie klasy IIA powtarzali wiedzę z kręgu "Gdzie patrzysz - Polska". Z tej okazji wzięli udział w turnieju na Klasowego Historyka. Podzieleni na cztery grupy odgadywali na podstawie fragmentu polskie legendy i związane z nimi miasta, rozpoznawali polskie zabytki, określali położenie polskich stolic i sąsiadów Polski itd.