
Długi weekend majowy już za
Aktualności
Podziękowania od Pary Prezydenckiej i egzemplarz książki "Kordian"
Miło nam poinformować, że właśnie otrzymaliśmy podziękowania od Pary Prezydenckiej wraz z egzemplarzem książki "Kordian" Juliusza Słowackiego dla naszej szkoły i szkolnej biblioteki za aktywny udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania" we wrześniu tego roku. Przypominamy, że w tym roku szkolnym nasi trzecioklasiści czytali i oglądali na dawnym projektorze w Mediatece Biblioteki Szkolnej w Wicku bajkę J. Słowackiego "O Janku, co psom szył buty", która jest dziecięcym fragmentem dramatu romantycznego "Kordian". Natomiast grupa ósmoklasistów czytała "Kordianowe" fragmenty wraz z dorosłymi czytelnikami na zaproszenie tutejszej gminnej biblioteki. Dziękujemy wszystkim uczniom SP Wicko, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję "Narodowego Czytania".
Już są! Zamówione przez naszych czytelników nowości wydawnicze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Już są! Zamówione przez naszych czytelników nowości wydawnicze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotarły do naszej szkolnej biblioteki i od następnego tygodnia będzie można je wypożyczać. Ucieszą się miłośnicy "Miraculum: Biedronki i Czarnego Kota", serii "Dębowa farma", książek o grze Minecraft, "Biura Detektywistycznego Lassego i Mai", Robloxa i wielu innych. Zapraszamy do biblioteki!
Klasa IA aktywnie włączyła się do projektu "Przeczytane-Zapamiętane"
Klasa IA aktywnie włączyła się do projektu "Przeczytane-Zapamiętane". Dzieci przygotowały zakładki i wycinankowe postacie kota "Cukierka", głównego bohatera lektury, którą właśnie omówiły. Do projektowej zabawy włączyły się całe rodziny, czego efektem są wykonane urocze kocie lalki łobuzowatego Cukierka. Gratulujemy pomysłowości!
Dziś Dzień Szalonych Fryzur!
Dziś Dzień Szalonych Fryzur, a więc do dzieła kucyki, warkocze, tapiry, irokezy i dredy!
Konferencja "Sukcesu nie mierzy się oceną"
Już 22 listopada 2024 w Lęborskim Centrum Kultury Fregata odbędzie się konferencja inaugurująca projekt „Sukcesu nie mierzy się oceną”, który zrodził się w umysłach ludzi, dla których obszar współczesnej edukacji w zakresie wsparcia uczniów uzdolnionych w kierunku przedmiotów ścisłych, stanowi szczególną wartość. Konferencja skierowana jest do jednostek samorządowych z powiatu lęborskiego, puckiego oraz wejherowskiego, a także dyrektorów szkól i nauczycieli przedmiotów ścisłych. Podczas konferencji zostanie zaprezentowany film „Nieletni inżynierowie”.
Uczniowie sami przygotowywali nowy gabinet Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu
Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu w piątkowe popołudnie przygotowywali swój nowy gabinet.
Było malowanie i sprzątanie, ale był też czas na zabawę i integrację.
A wspólna praca nad tym projektem to także okazja do rozwijania poczucia odpowiedzialności i umiejętności współpracy. Włożony wysiłek i poświęcony czas na pewno zachęci też młodzież do większego dbania o swoje otoczenie. Przed nami jeszcze trochę pracy, ale na pewno będzie warto.
Warsztaty literacko - plastyczne kl. IB w bibliotece szkolnej
Dziś (15.11.2024) pierwszaki z klasy B kontynuowały swoje zajęcia w bibliotece szkolnej, poświęcone twórczości Joanny Porazińskiej. Już wcześniej uczestniczyły w Zaduszkach Literackich. Piątkowe warsztaty utrwalały w działaniu ich wiedzę o autorce "Pamiętnika Czarnego Noska". Dzieci, podzielone na dwie drużyny, wspólnie tworzyły dwa portrety głównych bohaterek "Baśni o dwunastu miesiącach": Zuzi o dobrym sercu oraz jej złej siostry Rózi. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością w tworzeniu pozytywnych i negatywnych wizerunków baśniowych, potrafili również trafnie określić główne cechy charakteru baśniowych postaci, a także dokonać porównania ich zachowania.
Profesor Daniel Kalinowski był gościem naszej biblioteki i spotkał się z siódmoklasistami
W środę, 13 listopada 2024, gościliśmy w naszej szkole niezwykłego człowieka, wybitnego naukowca, prof. Daniela Kalinowskiego, który opowiedział naszej młodzieży o zwyczajach dawnych Kaszubów oraz o historii pomorskiej ziemi. Profesor spotkał się z naszymi siódmoklasistami. Pretekstem do spotkania była książka autorstwa prof. Kalinowskiego "Bestiariusz pomorski". Gorąco dziękujemy za poświęcony nam czas i garść niezwykłej wiedzy na temat Pomorza.