
Długi weekend majowy już za
Aktualności
Warszawskie wydawnictwo "Nasza Księgarnia" podarowało nam "Dziennik cwaniaczka"
"Dziennik cwaniaczka" - bestseller ostatnich lat amerykańskiej literatury dziecięcej autorstwa Jeffa Kinneya - trafił właśnie do naszej szkolnej biblioteki, dzięki hojności warszawskiego wydawnictwa "Nasza Księgarnia". Z serca dziękujemy w imieniu naszych małych czytelników .
Zapraszamy na Dyskotekę Andrzejkową!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na Dyskotekę Andrzejkową:
Data: czwartek, 28 listopada 2024
Godzina:
- klasy I-III 4. i 5. lekcja
- klasy IV - VIII 6. i 7. lekcja
Miejsce: mała sala gimnastyczna
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
W piątek, 8 listopada 2024, w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbył się uroczysty apel pod hasłem: "Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy". Słowa legendarnego polskiego asa lotnictwa z Dywizjonu 303, gen. Witolda Urbanowicza, były hasłem przewodnim naszej uroczystości, w której przygotowanie włączyli się aktywnie nauczyciele i uczniowie z niemal wszystkich klas SP Wicko. Nie zabrakło klasycznej recytacji, występów wokalnych szkolnego chóru, a także pokazów tanecznych, m. in. szkolnego koła teatralnego. Wszyscy występujący pokazali swoje zaangażowanie i talent, aby część artystyczna apelu zapadła nam w pamięć i stała się wzruszającą i pouczającą lekcją historii o tych ludziach, którym zawdzięczmy wolność.
Szkolny Konkurs Literacki o Patriotyzmie rozstrzygnięty!
Podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole, 8 listopada 2024, podsumowano literacki konkurs patriotyczny, ogłoszony dla naszych uczniów przez szkolną bibliotekę. W trakcie uroczystego apelu nagrodzono teksty o patriotyzmie czterech uczniów SP Wicko: Błażeja Halasa z kl. VB, Antoniego Drzazgowskiego i Jana Lodzińskiego z kl. VIIB oraz Zuzanny Bikowskiej z kl. VIIIA. Nagrody rzeczowe dla naszych uczniów ufundowało Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Gorąco dziękujemy Fundatorom, a uczniom składamy serdeczne gratulacje!
Wyjazdy edukacyjne do Paryża dla uczniów klas siódmych ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy
Uwaga uczniowie klas siódmych!
Gmina Wicko co roku organizuje nieodpłatne wyjazdy edukacyjne do Paryża dla uczniów klas siódmych ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
W tym roku szkolnym przygotowaliśmy dla Was wyjazd w terminie od 7 do 12 kwietnia 2025.
Zapraszamy na świąteczne przedstawienie w GOKiS-ie w Wicku
W ramach cyklu "Wieczór z kulturą" dla dzieci z terenu Gminy Wicko 29 listopada 2024 o godz. 17.00 w sali widowiskowej GOKiS-u w Wicku pokazany zostanie spektakl teatralny. Widowisko przeznaczone jest dla dzieci od 5. roku życia. Zapisy w GOKiS-ie w Wicku, tel. 59 861 11 17, w godzinach 8.00-16.00. Liczba miejsc ograniczona.
Wspólne czytanie "Dziadów" cz. II z kl. VIIA w naszej bibliotece
Tuż po powrocie z długiego, świątecznego weekendu, związanego z obchodami święta zmarłych, nasi siódmoklasiści z klasy A, którzy rozpoczynają omawianie "Dziadów" cz. II Adama Mickiewicza, uczestniczyli w wspólnym czytaniu tej romantycznej sztuki, zainscenizowanym w naszej szkolnej bibliotece. W nastrój niesamowitości i romantyczności pomogły im wprowadzić się "efekty specjalne" zgromadzone w czytelni - Narnii - zaciemnione okna, zgromadzone lampiony, mroczna muzyka. A to wszystko po to, by młodzież zapamiętała nauki płynące z klasycznego dzieła Mistrza Adama, często obecne na egzaminie kończącym klasę ósmą. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie dobrze wykorzystają to wspólne doświadczenie czytelnicze, zwłaszcza gdy przyjdzie pora pisania testów. Życzymy im powodzenia!
Dary książkowe z Wydawnictwa Marginesy i Fundacji Evivva L’arte dla Biblioteki Szkolnej w Wicku
Jesienią - dzięki hojności Wydawnictwa Marginesy oraz Fundacji Evivva L’arte z Warszawy - otrzymaliśmy cenne dary książkowe do Biblioteki Szkolnej w Wicku.
Marginesy to prestiżowe polskie wydawnictwo, ostatnio znane z publikacji bestsellerowych książek dziennikarki Joanny Kuciel-Frydryszak, o życiu dawnych chłopek i służących na ziemiach polskich w ubiegłych stuleciach.
Natomiast publikacja Fundacji Evivva L’arte to niezwykła i - dodajmy - absolutnie pierwsza praca naukowa poświęcona postaci upiora, a także związanym z nim wierzeniom, tradycjom i obyczajom, również tym pochodzącym z naszego regionu kaszubskiego. Monografia dra Łukasza Kozaka, wybitnego naukowca - mediewisty, to książka napisana znakomitym językiem, oparta na wielu oryginalnych tekstach donoszących o tym zjawisku. Uczniowie, którzy pamiętają wiersz "Upiór" Adama Mickiewicza, będący wstępem do ich obowiązkowej lektury "Dziady" cz. II, znajdą tu wiele interesujących i niezwykłych historii, dopełniających ich wiedzę zaczerpniętą z dzieła wieszcza Adama. Odszukają też odpowiedź na pytanie, co ma wspólnego romantyczny wieszcz z wieszczym z Kaszubszczyzny...