Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

Uroczystość szkolna z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. W części oficjalnej Pani Dyrektor, Magdalena Bartelik przywitała zgromadzonych uczniów, pracowników, rodziców i gości. Następnie złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji obchodzonego święta. Natomiast w imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Anna Iwicka, która przekazała na ręce Pani Dyrektor kwiaty i również złożyła życzenia z okazji DEN.

2023-10-17

Klasa VIIIA SP Wicko zaangażowała się w program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują"

"Młodzi głosują" to ogólnopolski program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej, w który zaangażowali się także nasi ósmoklasiści.

Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. W ramach programu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy VIIIa poznali zasady parlamentaryzmu w Polsce.

Zyskali także okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.

2023-10-17

Nasza sztafeta chłopców w ramach Igrzysk Dzieci zajęła II miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym

Duży sukces naszej drużyny w sztafetowych biegach przełajowych! Chłopcy młodsi w ramach Igrzysk Dzieci zajęli II miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym. Sztafeta składała się z 6 zawodników, każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans 800 m. Trasa była dość wymagająca, wyznaczona duktami leśnymi. Nasi uczniowie walczyli do samego końca, co się opłaciło, ponieważ na ostatniej zmianie wyprzedzili drużynę z Lęborka. Zwycięzcami zawodów została szkoła z Nowej Wsi Lęborskiej.

2023-10-10

Piesza wycieczka klas czwartych do Farmy Alexa

W poniedziałkowy poranek, 9 października 2023, klasy czwarte SP Wicko wybrały się na pieszą wycieczkę do Farmy Alexa. Po przybyciu zwiedzaliśmy farmę, karmiliśmy zwierzęta i spotkaliśmy się z Alexem. Na szczęście udało nam się wyjść z labiryntu. W nagrodę były trampoliny i przejażdżka traktorem, a nawet zaświeciło nam słońce.

2023-10-08

Prelekcja oraz warsztaty z edukatorką Słowińskiego Parku Narodowego i wystawa o śmieciach w Bałtyku

Uroczyste otwarcie nowoczesnej "Ekopracowni" OZE w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku stało się świetną okazją, by zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi rozmawiać o problemach związanych z ekologią we współczesnym świecie. Michalina Pączkowska ze Słowińskiego Parku Narodowego przygotowała dla społeczności szkolnej i zaproszonych gości prelekcję na temat roli edukacji w promowaniu odnawialnych źródeł energii. Następnie z młodszymi uczniami przeprowadziła warsztaty związane z ekologią w Bałtyku i problemem śmieci w morzu. Dodatkową pomocą przy warsztatach edukatorki SPN było omówienie wystawy wypożyczonej z Okręgu Pomorskiego Polskiego Klubu Ekologicznego o śmieciach w Bałtyku.

Uroczyste otwarcie „Ekopracowni” przyrodniczej OZE w SP Wicko

ZIELONO NAM

W piątek, 6 października 2023, nastąpiło otwarcie „Ekopracowni” przyrodniczej OZE w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

Wszystkich witaliśmy zielonym sercem, a ekologia i odnawialne źródła energii rządziły tego dnia w naszej szkole.

2023-10-08

Pierwsze zajęcia z nauki pływania kl. IIIA

W zdrowym ciele zdrowy duch    . W październiku klasa IIIA rozpoczęła naukę pływania. Ruch w wodzie wpływa na naszą sylwetkę, ogólne samopoczucie, poprawia krążenie oraz wzmacnia mięśnie. Pierwszym zajęciom w wodzie towarzyszą zawsze wielkie emocje i humory dopisują naszym trzecioklasistom.

2023-10-08

W gminnych zawodach badmintonowych uczniowie SP Wicko we wszystkich kategoriach zajęli pierwsze miejsca!

28 września 2023 w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje zawodów sportowych w badmintonie. Tradycyjnie rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: w młodszej w ramach Igrzysk Dzieci oraz w starszej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie we wszystkich kategoriach zajęli pierwsze miejsca i reprezentować będą naszą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 5 października w Łebie.

2023-10-03

Jadłospis 2 - 5 października 2023

Jadłospis 2 - 5 października 2023

Jadłospis może ulec zmianie.