Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

2023-06-01

Marta Gryciuk i Roksana Kwidzińska reprezentowały nas w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży

Marta Gryciuk i Roksana Kwidzińska zasiadły w ławach parlamentarnych w ramach XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Udział w posiedzeniu był nagrodą za wykonanie projektu pt. „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

2023-06-01

Inauguracja XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Dziś jest wyjątkowy dzień, nie tylko dlatego, że to Dzień Dziecka. To dzisiaj bowiem, 1 czerwca 2023, zainaugurowany został XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego głównym organizatorem jest warszawska Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Z tej okazji również w naszej szkole i w szkolnej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia czytelnicze. Pretekstem do zajęć z książką był temat dla kl. IV, realizowany według podstawy programowej z języka polskiego, o legendzie "Bursztynowa korona" (legenda o mikołajku nadmorskim), autorstwa Hanny Zdzitowieckiej.

2023-06-01

Podziękowania dla nauczycielek zespołu humanistycznego SP Wicko za przygotowanie naszych uczniów do konkursu literackiego "Legendy Błękitnej Krainy"

Jeszcze w maju do naszej szkoły dotarły podziękowania dla nauczycielek zespołu humanistycznego SP Wicko (Dorota Halas, Joanna Jagodzińska i Magdalena Kubiak) za przygotowanie naszych uczniów do konkursu literackiego "Legendy Błękitnej Krainy".

Certyfikat TIMMS dla SP Wicko

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku otrzymała certyfikat potwierdzający udział w badaniu TIMSS. Dziękujemy!

2023-06-01

Uczniowie kl. IIIb nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie „Gra logopedyczna” w Łebie

Uczniowie z klasy IIIb zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie „Gra logopedyczna”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Łebie - Błażej, Sofiia i Wiktor. Gratulujemy!

2023-06-01

Powtórki z lekturki – obowiązkowe!

Egzamin ósmoklasisty za nami, choć emocje związane z oczekiwaniem na wyniki jeszcze nie opadły…

Czas tuż przed 23 maja, czyli egzaminem z języka polskiego, wykorzystywaliśmy w klasie VIII przede wszystkim na powtórki, m. in. porządkowaliśmy i utrwalaliśmy treści lektur obowiązkowych. Z nich to bowiem pochodzi fragment znajdujący się w arkuszu, poza tym do konkretnych, podanych w wymaganiach egzaminacyjnych utworów, odwołać się należy w wypracowaniu.

2023-06-01

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Morze nasze morze”

Podczas obchodów Dnia Patrona nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Morze nasze morze”.

Była to już 17. edycja konkursu organizowanego przez naszą szkołę. W tym roku wpłynęło aż 395 prac konkursowych z 13 szkół. Komisja konkursowa przyznała nagrody 40 uczniom.

Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy otrzymała Antonina Siwczyńska (klasa III), która swoją pracę namalowała pod opieką Pani Bożeny Siuty z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku.

2023-05-29

Zobacz fotorelację z Dnia Patrona w galerii zdjęć

Zobacz fotorelację z Dnia Patrona w galerii zdjęć.

aut. fot. Waldemar Juszczak

2023-05-29

Obchody Dnia Patrona 2023

W poniedziałek, 29 maja 2023, w Szkole Podstawowej w Wicku hucznie obchodzono - jak co roku - Dzień Patrona szkoły, którym jest od 1987 Jan Brzechwa. Uroczystość rozpoczęliśmy od oficjalnego powitania naszego patrona i zaprezentowania jego życiorysu pod portretem Brzechwy na holu głównym SP Wicko. Po odśpiewaniu hymnu szkoły "Gdyby tak Brzechwą być..." społeczność szkolna i zebrani goście przeszli do sali sportowej, gdzie odbyła się część artystyczna tegorocznych obchodów Dnia Patrona.