
Długi weekend majowy już za
Aktualności
Wtorkowy Turniej Literacki z klasą IVB "Tuwim kontra Brzechwa"
Nietypowa lekcja języka polskiego odbyła się we wtorek (17.09.2024) w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Pomysłodawczyniami były panie: polonistka, Dorota Halas i bibliotekarka, Magdalena Kubiak.
Częste pomyłki autorskie, wynikające z podobnych stylów pisania wierszy i bajek dla dzieci obu panów literatów, stały się pretekstem do wspólnej rywalizacji dwóch drużyn, które wśród uczniów kl. IVB walczyły o zwycięstwo w Turnieju Literackim "Tuwim kontra Brzechwa". Drugim ważnym powodem spotkania w Bibliotece Szkolnej w Wicku były 130. urodziny Juliana Tuwima.
Poniedziałkowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku
W poniedziałek, 16 września 2024, w Bibliotece Szkolnej w Wicku członkowie naszego szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się pierwszy raz po wakacjach. Liliana i Aniela pochwaliły się nowymi, napisanymi przez siebie książkami i pięknymi autorskimi ilustracjami. Zuzia przyniosła nie tylko książki warte polecenia, ale też wykonane przez siebie maskotki. Amelka cieszyła nas swoim nieprzeciętnym talentem zdolnej ilustratorki, przez całe spotkanie rysując postacie w stylu japońskich komiksów. Ola podarowała naszej bibliotece kolejne mangi. Reszta komentowała na bieżąco, co przeczytała i zobaczyła w czasie wakacji.
Wyniki konkursu plastycznego "Lato na Kaszubach"
Protokół z konkursu plastycznego "Lato na Kaszubach":
Dnia 16.09.2024 W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku odbył się finał konkursu plastycznego "Lato na Kaszubach". Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów, rozwijanie umiejętności i wyobraźni plastycznej oraz promocja regionu kaszubskiego.
Wspólne czytanie "Lokomotywy" J. Tuwima z klasą IIIA z okazji 130. urodzin poety
W poniedziałek, 16 września 2024, klasa IIIA wzięła udział w zabawie czytelniczej w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Dzieci wspólnie z nauczycielami odczytały słynny Tuwimowy klasyk: "Lokomotywę". Potem porównały swoją wspólną lekturę wiersza do recytacji "Lokomotywy" po szwedzku i po portugalsku. Oryginalna lekcja czytelnicza w szkolnej bibliotece odbyła się z okazji przypadającej w tym roku 130. rocznicy urodzin Juliana Tuwima.
UWAGA! ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
UWAGA! ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
Dzisiaj (16.09.2024) od godz. 8.00 w placówkach oświatowych z terenu Gminy Wicko oraz w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku rusza zbiórka środków dla powodzian.
Wyprawa IIA do Farmy Alexa
W środę, 11 września 2024, uczniowie klasy IIA byli na wycieczce w Parku Rozrywki Farma Aleksa. Wzięli udział w warsztatach, wykonali lampiony z dyni, degustowali zupę dyniową i mogli skorzystać z atrakcji parku. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to wszyscy wrócili zadowoleni.
Biblioteka Szkolna w Wicku ogłasza minikonkurs o patriotyzmie dla kl. IV-VIII
Biblioteka Szkolna w Wicku ogłasza minikonkurs o maksiwartości, jaką jest patriotyzm.
Czym jest patriotyzm dla Ciebie? Jak rozumiesz to słowo? Jak być patriotą w wolnym kraju? – pytamy się naszych uczniów klas IV-VIII i na ich samodzielne, pisemne, krótkie odpowiedzi w dowolnej formie (może być nawet wiersz lub piosenka, ale też zwykłe Wasze przemyślenia na temat patriotyzmu) czekamy do końca września. Nagrody czekają!
Nasi wolontariusze z klas starszych SP Wicko wspierali organizację XV Olimpiady dla Osób z Niepełnosprawnościami w Charbrowie
W środę, 11 września 2024, w Charbrowie odbyła się XV Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami. Uczniowie klas VIIA, VIIB, VIIIA - wolontariusze wsparli organizatorów w przeprowadzeniu zawodów sportowych.