Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

2023-04-28

Udany występ naszych uczniów w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Rodnô mòwa"

W piątek, 28 kwietnia 2023, w GOKiS-ie w Wicku odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Rodnô mòwa". Miło posłuchać wykonania różnych utworów literackich w wykonaniu klas I - VIII. Naszą szkołę reprezentowali Ania Rzepka, Zosia Mularczyk, Marta Pawłowska, Maciej Kiercul i Zosia Szmyd.

2023-04-28

Klasa IIIB na tropie wiosny...

Na dzisiejszej lekcji (28.04.2023) sprawdzaliśmy, co z tą wiosną? Odkryliśmy, że już się rozgościła wokół szkoły. Sami zobaczcie. Wracaliśmy gęsiego za Pawłem na kolejną lekcję.

Strefa Komiksu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku już otwarta

Biblioteka Szkolna w Wicku regularnie poszerza swoje zbiory. Wszystkie komiksy zyskały od tego momentu swoją osobną strefę na korytarzu bibliotecznym przy głównym wejściu do biblioteki. Gorąco dziękujemy uczniom za pomoc w przenoszeniu i układaniu w nowym miejscu całej naszej komiksowej kolekcji, w szczególności Oli Piotrowicz z kl. VIIIA, która również jest autorką pięknej tablicy informującej o naszej Strefie Komiksu.

Warsztaty z "Projektorem"

Uczniowie z klasy VIIa wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach Programu Projektor. Projektor jest programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

2023-04-27

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i relacji filmowych z apeli upamiętniających święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do obejrzenia w naszej galerii zdjęć fotorelacji i relacji filmowych z apeli upamiętniających święto Konstytucji 3 Maja

aut. filmów i fot. Katarzyna Piotrowska

Uroczyste apele z okazji rocznicy Konstytucji Trzeciomajowej

Już w czwartek, 27 kwietnia 2023, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbyły się uroczyste apele z okazji rocznicy Konstytucji Trzeciomajowej 1791 roku. Do występów artystycznych zaangażowali się utalentowani aktorsko i muzycznie uczniowie klas IV-VIII.

2023-04-27

Warsztaty z translatoryki dla siódmoklasistów w bibliotece szkolnej

W czwartek, 27 kwietnia 2023, uczniowie klasy VIIA uczestniczyli w warsztatach z translatoryki przeprowadzonych przez Panią Martę Tandek. W trakcie zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się, na czym polega praca tłumacza, ile można zarobić w tym zawodzie i jakie rodzaje tłumaczeń wyróżniamy. Uczniowie mieli okazję przetłumaczyć tytuły lektur szkolnych, korzystając zarówno ze słowników tradycyjnych, jak i aplikacji translatorskich.

2023-04-26

Już w najbliższy piątek piątoklasiści SP Wicko sprawdzą swoją wiedzę na temat lektur w Turnieju Literackim w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Już w najbliższy piątek (28.04.2023) piątoklasiści SP Wicko sprawdzą swoją wiedzę na temat lektur w Turnieju Literackim w Bibliotece Szkolnej w Wicku.