

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni już za
Aktualności
Zaduszki Literackie - wspomnieniowe zajęcia biblioteczne kl. IA o Marii Konopnickiej i jej twórczości
We wtorek, 21 października 2025, w naszej szkolnej bibliotece pierwszaki wzięły udział w Zaduszkach Literackich - zajęciach wspomnieniowych o twórczości Marii Konopnickiej.
Dla dzieci Konopnicka jest przede wszystkim autorką baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Pierwszaki poznały twórczość Konopnickiej przeznaczoną dla dzieci, dostępną w naszej bibliotece: wysłuchały wiersza o Stefku Burczymusze, obejrzały różne wydania jej książek dla dzieci, w tym m. in. "Co słonko widziało" czy "Na jagody". Później wysłuchały fragmentu baśni muzycznej o sierotce Marysi na płycie winylowej, zobaczyły tę baśń na starych przeźroczach za pomocą rzutnika z lat 80. XX wieku, a także mogły wcześniejsze wersje baśni porównać z fragmentami współczesnych przedstawień teatralnych dla dzieci, m. in w wersji teatru cieni.
Z okazji Dnia Dyni zapraszamy na dyskotekę!
Z okazji Dnia Dyni Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów na szkolną dyskotekę!
Termin: środa, 29 października 2025.
Plan zabawy:
• Klasy I–III: podczas 3. i 4. lekcji.
• Klasy IV–VIII: w godz. 16:00–19:00.
Słuchamy finalistów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego - zajęcia muzyczne w naszej bibliotece
W poniedziałek (20.10.2025) w nasze bibliotece rządził Fryderyk Chopin i jego niezwykła muzyka. Nauczyciel muzyki, Pan Piotr Fugiel i uczniowie klas VB i IVA uczestniczyli w niezwykłych zajęciach muzycznych, tym razem w Bibliotece SP Wicko. Piąto- i czwartoklasiści poznali tegorocznych finalistów 19. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w tym jedynego w tym gronie Polaka, Piotra .Alexewicza. Wysłuchali chopinowskiego klasyka, preludium deszczowego w wykonaniu naszego finalisty, a także obejrzeli fragment jego wczorajszego występu.
Jadłospis 20.10. - 24.10.2025
Jadłospis 20.10. - 24.10.2025
Uwaga! Jadłospis może ulec zmianie.
Harcerska przygoda czeka!
Dziś (15.10.2025) naszą szkołę odwiedziły harcerki Roksana Kwidzyńska i Kasia Chmielewska z 64. Harcerskiej Drużyny „Czarne Stopy”, które opowiedziały uczniom o harcerstwie i ogłosiły nabór do drużyny.
NOC BIBLIOTEK tym razem z kl. VIB
Trwa akcja NOC BIBLIOTEK w naszej szkolnej bibliotece. W poniedziałek, 13 października 2025, tym razem uczniowie z kl. VIB mieli okazję włączyć się do wspólnego czytania w zaciemnionym pomieszczeniu naszej czytelni. Wspólnie przeczytali fragmenty jednej z książek z gatunku fantasy ulubionej serii nastolatków: "Nelly Rapp i Noc Czarownic", szwedzkiego autora Martina Widmarka.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Niech każdy dzień przynosi radość, uśmiech uczniów i poczucie, że Wasz trud i zaangażowanie mają ogromne znaczenie. Dziękujemy za serce, które wkładacie w nauczanie, wychowanie i wspieranie naszych uczniów!
Jadłospis 13.10. - 17.10.2025
Jadłospis 13.10. - 17.10.2025
Uwaga! Jadłospis może ulec zmianie.
Uroczyste pasowanie na czytelników kl. IA w szkolnej bibliotece
W piątkowy poranek, 10 października 2025, nasze pierwszaki wzięły udział w warsztatowych zajęciach bibliotecznych, przeprowadzonych przez uczniów kl. VIIA: Kingę Gołąbowicz, Lenę Stojek, Antoniego Szycę oraz Annę Wrońską. Uczniowie kl. IA dowiedzieli się, jak prawidłowo wypożyczyć i zwrócić książkę, jak wybrać samodzielnie książkę z półki oraz w jaki sposób traktować książki. Zajęcia zakończyły się uroczystym pasowaniem na czytelników naszej biblioteki. Dzieciaki dostały pamiątkowy dyplom dla całej klasy oraz książeczki do czytania dostosowane dla klasy pierwszej, a także zakładki. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich wielkiej, czytelniczej przygody na całe życie!