Majowe święta już za

2023-10-02

Wyniki wyborów Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

Z ostatniej chwili!

W wyniku wyborów samorządowych, które odbyły się  w piątek, 29 września 2023 w naszej szkole, zostały wybrane władze Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym Przewodniczącym SU w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku został Jacek Lodziński z kl. VIIIA, jego zastępcami zostali uczniowie:

• ósmoklasistka Zofia Szmyd

• szóstoklasista Antoni Drzazgowski.

Obchody Europejskiego Dnia Języków w SP Wicko

Od kilku już lat obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Przedsięwzięcie to ma nam przypomnieć, że języki są krokiem do otwartości i szacunku dla innych kultur.

W naszej szkole uroczystość ta tradycyjnie już przebiega w formie zabaw, zagadek i quizów językowych. Na dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języków obcych, wiedzę na temat geografii i kultury krajów europejskich. Można też było zatańczyć uwielbianą przez wszystkich "belgijkę" i zrobić zdjęcie w europejskiej foto budce.

Debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dzisiaj (27.09.2023) odbyła się debata, podczas której kandydaci mogli zaprezentować zgromadzonej społeczności szkolnej swoją osobę i program wyborczy. W debacie wzięli udział uczniowie klas IV - VIII.

W tym roku kandydatami są:

• Zofia Szmyd z klasy VIIIa,
  • Jacek Lodziński również z klasy VIIIa,
  • Maciej Kiercul z klasy VIIa
  • Antoni Drzazgowski z klasy VIb.

Poszczególni kandydaci najpierw się przedstawili, powiedzieli kilka zdań o sobie, a później odpowiadali na pytania przygotowane wcześniej przez klasy.

Zajęcia animacyjne dla kl. I-III z Agatą Raguzą z Sensoludka w Lęborku

Z okazji jubileuszu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku klasy I-III SP  Wicko uczestniczyły w zajęciach animacyjnych z Panią Agatą Raguzą - właścicielką Sensoludek w Lęborku.

2023-09-29

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku wznowił swoją działalność po wakacjach

W poniedziałek, 25 września 2023, członkowie DKK działającego w Bibliotece Szkolnej w Wicku po raz pierwszy mieli okazję porozmawiać o książkach i spotkać się po okresie wakacji szkolnych. W tym roku Dyskusyjny Klub Książek działa pod znakiem dziewcząt  z klas V-VIII. Na opowiedzenie wszystkich wrażeń z poznanych bestsellerów nie było czasu, a 45 minut jak zawsze okazuje się zbyt krótkie, żeby porozmawiać o wszystkich przeczytanych książkach.

2023-09-29

W kinie "Fregata" w Lęborku uczniowie kl. I-IV SP Wicko obejrzeli film „O psie, który jeździł koleją”

W poniedziałek, 25 września 2023, uczniowie klas I-IV SP Wicko udali się na wspólny wyjazd do kina „Fregata” w Lęborku. Obejrzeliśmy ekranizację lektury szkolnej „O psie, który jeździł koleją”. Film wzruszył i zachwycił wszystkich widzów.

Uczniowie SP Wicko oddali hołd ofiarom Marszu Śmierci

Dziś, jak co roku w ostatnią niedzielę września, w Gęsi spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku oraz liczni goście, aby oddać cześć ofiarom Marszu Śmierci.

25 stycznia 1945 roku rozpoczął się Marsz Śmierci, czyli piesza ewakuacja więźniów z niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Około 11 tys. więźniów uformowanych w 9 kolumn musiało w ciągu ok. 10 dni przebyć od 120 do 170 km do 8 obozów ewakuacyjnych w okolicy Lęborka i Wejherowa, w miejscowościach Krępa Kaszubska, Gęś, Tawęcino, Gniewino, Toliszczek, Łebno, Nawcz i Łówcz. Była ciężka, śnieżna zima, wiatr i mróz dochodzący do -20°C. Do wyznaczonych obozów dotarło tylko 7 tys. więźniów, reszta została zabita przez eskortę lub uciekła na postojach. Do Gęsi doprowadzono 1645 więźniów. Zakwaterowano ich w barakach letniego obozu RAD, w których przebywali od 4 lutego do 9 marca 1945 roku. Obóz 10 marca został zajęty przez żołnierzy radzieckich.

2023-09-24

Jadłospis 25-29.09.2023

Jadłospis może ulec zmianie.

2023-09-24

W Centrum Experyment w Gdyni odbyło się spotkanie dla nauczycieli - była też tam nasza ekipa:)

W czwartek, 21 września 2023, w Centrum Experyment w Gdyni odbyło się spotkanie dla nauczycieli w celu nawiązania współpracy z tą instytucją.

Przez trzy godziny przedstawiona została oferta dla przedszkoli i szkół, a także wykład o przyszłości nauczania oraz informacje o roli ambasadora CE i powołanego zespołu szkolnego.

Pełna oferta zajęć edukacyjnych dla szkół i szkoleń dla nauczycieli w gdyńskim Centrum Experyment znajduje się na ich  stronie:

experyment.gdynia.pl/

zajecia-edukacyjne-dla-szkol/