Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

Zaduszki Literackie dla klas starszych SP Wicko w bibliotece szkolnej

Ludwik Jerzy Kern i jego twórczość dla dzieci i młodzieży była tematem wspomnieniowych zajęć z cyklu "Zaduszki Literackie" w naszej szkolnej bibliotece.

Dla starszych uczniów  klas IV-VI Zaduszki Literackie przybrały nieco inną, bardziej samodzielną dla nastoletnich uczniów formę. Dowiedzieli się oni m. in., że to Kern był autorem słów przebojowej piosenki o lecie i wakacjach "Lato, lato czeka", która w 1960 roku była ilustracją muzyczną do adaptacji filmowej książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z  siódmej klasy". To lektura, którą szóstoklasiści omawiają na języku polskim.

Podziękowania dla Rodziców

Bardzo dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pyszne wypieki do dyskotekowej kawiarenki   .

Jest nam bardzo miło, że tak wielu z Państwa pozytywnie odpowiedziało na prośbę Samorządu Uczniowskiego.

Wspaniale jest mieć takich rodziców w swojej drużynie!

Dziękujemy!!!

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

2023-11-01

Pierwsza dyskoteka już za nami!

Pierwsza dyskoteka już nami. Klasy I-III bawiły się fantastycznie. Były tańce i zabawy prowadzone przez koleżanki ze starszych klas. Wśród naszych najmłodszych królowała Sannah, ale jak się okazuje, żadna szkolna impreza nie może się odbyć bez tradycyjnej już „belgijki”.

Później przyszedł czas na klasy starsze. Były kapitalne zabawy, rewelacyjne tańce i fantastyczna atmosfera.

2023-10-31

Warsztaty podróżnicze w naszej bibliotece - spotkanie z przewodniczką regionalną z Krokowej, Panią Teresą Fikus-Mach

W piątek, 27 października 2023, nasi ósmoklasiści  z samego rana zostali zaangażowani do działań warsztatowych z zaproszonym do biblioteki szkolnej gościem - Panią Teresą Fikus-Mach. Na co dzień Pani Teresa uwielbia podróżować, czerpiąc wiedzę i doświadczenie ze swoich wędrówek nie tylko po najbliższym regionie Kaszub. Jako przewodnik turystyczny oprowadza wycieczki w okolicy Zamku w Krokowej i opowiada o urokach tej ziemi turystom polskim i zagranicznym.

2023-10-27

Klasa siódma czytała swoją lekturę "Dziady" cz.II w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Jak zwykle w okresie jesiennej zadumy, wraz z klasą siódmą czytaliśmy w naszej bibliotece obowiązkową lekturę starszych uczniów SP - "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza    . Przestrzeń Mediateki została na czas wspólnego czytania romantycznego dramatu specjalnie przygotowana: nie zabrakło klimatycznych lampionów, oświetlających przyciemnioną salę, archiwalnych afiszy z dawnych przedstawień "Dziadów" sprzed wieku i wszędobylskich dyni, które pięknie ozdobiły całą bibliotekę.

2023-10-26

Zajęcia przyrodnicze w klasach trzecich z edukatorami SPN

W dniu dzisiejszym (26.10.2023) uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych poprowadzonych przez panią Michalinę Pączkowską i Łukasza Fuglewicza ze Słowińskiego Parku Narodowego. Tematyką zajęć były: Słowiński Park Narodowy oraz cztery pory roku, Morze Bałtyckie, ptaki i dżdżownice.

2023-10-26

"Skąd wiadomo, że jesień rozsiadła się w lesie? Cykle i zmiany w przyrodzie" - warsztaty przyrodnicze z czwartoklasistami

Warsztaty przyrodnicze przeporwadzone przez Panią Michalinę Pączkowską ze Słowińskiego Parku Narodowego z kl. IVB w Bibliotece Szkolnej w Wicku miały na celu uwrażliwienie naszej młodzieży na zjawiska zachodzące w tym momencie w otaczającym nas świecie natury. Pani Michalina odwiedziła naszą bibliotekę w czwartek, 26 października 2023. Nie tylko interesująco opowiadała, jak zmienia się nasza przyroda podczas jesieni i ile tak naprawdę mamy pór roku, ale też przyniosła zasuszone liście drzew, które następnie czwartoklasiści ozdabiali za pomocą specjalnych akrylowych farbek i po wysuszeniu laminowali.

2023-10-26

Samorząd Uczniowski pracuje pełną parą!

Ostatnie dni są tym, co młodzi samorządowcy lubią najbardziej. Pracujemy, ile sił nad organizacją dyskoteki szkolnej. Spotykamy się, planujemy, dzielimy obowiązkami. Współpraca uklada się wzorcowo. Działają wszystkie trójki z klas IV - VIII. Już w piątek będzie piękna dekoracja, muzyka, coś słodkiego.

2023-10-25

Październikowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W środę, 25 paźdzernika 2023, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki znów spotkali się, by porozmawiać nie tylko o książkach i komiksach, ale też pobyć ze sobą i cieszyć się ze wspólnego towarzystwa w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Jedną z istotnych części środowego spotkania DKK było uczestnictwo i rozmowa z gośćmi, kórzy do tej pory nigdy nie uczęszczali do naszego klubu. Zaprosiliśmy do współpracy uczniów klasy VIB: Antoniego Drzazgowskiego, Miłosza Filipionka i Jana Lodzińskiego, którzy okazali się uzdolnionymi plastycznie rysownikami. Zaprezentowane na spotkaniu DKK ich szkice robią wrażenie jakością wykonania i motywami, powtarzającymi się w pracach szóstoklasistów. Przeważają tam motywy florystyczne, elementy fantastyki, ale też nie brakuje prac realistycznych, przedstawiających rzeczywiste krajobrazy.