Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2023-12-03

Nasi uczniowie wysłali kartki świąteczne polskim kombatantom w ramach akcji "Serce za odwagę"

W piątek, 1 grudnia 2023, w długą podróż wyruszyły pierwsze kartki świąteczne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Nie są to zwykłe kartki pocztowe, tylko wyjątkowy gest dzieciaków z Wicka dla kombatantów drugiej wojny światowej, dla których symbolicznie młode pokolenia Polaków oddają w ten sposób hołd i szacunek.

Nasi uczniowie odwiedzili Ptasie Miasteczko przed szkołą

Klasy pierwsze i klasa IIIB dokarmiały ptaki w naszym szkolnym Ptasim Miasteczku. Klasa Ib zaopatrzyła ptaszki w jedzonko do poniedziałku i przy okazji sprawdziła, czy śnieg się lepi:)

2023-12-03

Zofia Szmyd, Liliana Czech i Zuzanna Bikowska biorą udział w konkursie PCEw Lęborku "Każdy budować może"

Z radością informujemy, że trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku: Zofia Szmyd z kl. VIIIA, Liliana Czech oraz Zuzanna Bikowska z kl. VIIA biorą udział w VII edycji konkursu organizowanego przez Powiatowe Centrum Edykacyjne im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku pod nazwą "Każdy budować może".

2023-12-03

Szkoła w Wicku przystąpiła do programu InstaLing dla szkół, wspierający naukę języka angielskiego

Przystąpiliśmy do XXI Edycji Programu InstaLing dla szkół, który wspiera naukę języka angielskiego.

Jest to program, który pomaga uczniom w systematycznej nauce słownictwa w atrakcyjnej formie. Program dostosowuje poziom trudności indywidualnie do ucznia, a nauczycielom daje możliwość monitorowania systematyczności i postępów uczniów.

Samorządowe Andrzejki

W czwartek, 30 listopada 2023, Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów SP Wicko wróżby i fotobudkę andrzejkową. Każdy mógł sprawdzić, co go czeka w przyszłości i poznać imię swojej drugiej połówki.

Andrzejki w klasie Ia

W czwartek, 30 listopada 2023, także i w  klasie IA odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich listopadowych zajęć pierwszaków.

Świetlicowe wróżby andrzejkowe

W świetlicy szkolnej uczniowie poznawali swoją przyszłość. Niektórych czeka świetlana, inni muszą trochę popracować. Jedno jest pewne. Na horyzoncie u wszystkich uczestników wróżb andrzejkowych widać nowe sympatie i miłości.

2023-12-02

Andrzejki w klasie IIA

W wigilię imienin Andrzeja uczniowie klasy IIa zgodnie z tradycją spojrzeli w swoją przyszłość. Wróżby andrzejkowe wzbudziły wiele emocji. Każdy uczeń był bardzo ciekawy tego, co może się wydarzyć...

2023-11-30

Biblioteka Szkolna w Wicku otrzymała certyfikat za organizację akcji Noc Bibliotek

Z radością informujemy, że nasza biblioteka  otrzymała włeśnie certyfikat za organizację akcji Noc Bibliotek od ogólnopolskiego organizatora, Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Dziękujemy!