Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2023/2024

W piątkowy poranek, 26 stycznia 2024, w małej sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki w nauce i osiągnięcia naszych uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024. Zapraszamy do obejrzenia fotoreacji z tego wydarzenia.

2024-01-26

Wyjazd do kina na nową wersję "Akademii pana Kleksa"

Tuż przed feriami zimowymi młodsze klasy SP Wicko miały okazję porównać tekst klasycznej lektury autorstwa patrona naszej szkoły z dotychczasową wersją filmową "Akademii pana Kleksa" i najnowszą produkcją filmową na motywach książki Jana Brzechwy. Jak zwykle w takich wypadkach, zdania były podzielone. Dzieciaki były bardzo zadowolone z wyjazdu do kina i z nowej wersji filmu o szkole profesora Ambrożego Kleksa.

Podsumowanie projektu "Czytelnicza środa" w kl. IIA

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy IIA podsumowali klasowy projekt "Czytelnicza środa" . W trakcie jego realizacji uczniowie co tydzień przygotowywali wybrane fragmenty z ulubionej literatury i czytali kolegom i koleżankom z klasy. Były baśnie, opowiadania i wiersze, książki detektywistyczne i tematyczne.

2024-01-25

Gmina Wicko po raz kolejny organizuje wyjazd edukacyjny dla kl.VII do Paryża

Gmina Wicko po raz kolejny organizuje wyjazd edukacyjny dla kl.VII do Paryża dla uczniów klas siódmych ze Szkół Podstawowych z Wicka, Maszewka i Szczenurzy. Wyjazd dla dzieci jest całkowicie darmowy. Wójt Gminy Wicko spotkał się 25 stycznia 2024 z dyrekcjami szkół, by wspólnie omówilić szczegóły wyjazdu. Podziękował również Radzie Gminy Wicko za wspólne działania na rzecz dzieci.

2024-01-25

Bohaterowie "Kamieni na szaniec" na lekcji w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Polskie Państwo Podziemne i działalność bohaterów "Kamieni na szaniec" były głównymi tematami historyczno-polonistycznych zajęć w Bibliotece Szkolnej w Wicku dla kl. VII, przygotowanych  pod kierunkiem polonstki Doroty Halas i bibliotekarki szkolnej Magdaleny Kubiak. W ten sposób nasi uczniowie mogli powtórzyć sobie najważniejsze wydarzenia z czasów okupacji niemieckiej w Warszawie, o których przeczytali w swojej lekturze.

2024-01-24

Czwartaki bawiły się na łyżwach

W środowy poranek, 24 stycznia 2024, uczniowie klas IV wybrali się na lodowisko do Lęborka. Celem wycieczki było propagowanie sportów zimowych i aktywnego spędzania czasu, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy, a przede wszystkim dobra zabawa:) .

2024-01-24

Zimowa nocka w szkole z klasą IVB

Nocka w szkole? Czemu nie!

Klasa IVB swoją nockę w szkole rozpoczęła w piątek (19.01.2024) o godz.18.00 od sławnego już zwiedzania „VIP-roomu”!

Następnie czekała na uczniów sportowa rozgrzewka, po której przyszła pora na pyszną pizzę „U Rosina”. Później były już tylko gry i zabawy, ale gwoździem programu okazał się szkolny Escape Room. Rozwiązując kolejne zadania, uczniowie odkrywali kod dostępu do sejfu dyrektora… Sprawdzimy niedługo, czy działa.

2024-01-23

Nasza szkoła zajęła I miejsce jako najlepsza szkoła w powiecie lęborskim w Plebiscycie Edukacyjnym 2023 "Dziennika Bałtyckiego"

23 stycznia 2024 w Gdańsku odbyła się Gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjny 2023 "Dziennika Bałtyckiego".

Pani Dyrektor Magdalena Bartelik odebrała nagrodę dla Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Nasza szkoła zajęła I miejsce jako najlepsza szkoła w powiecie lęborskim.

Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ nominującymi kandydatów do nagrody są Rodzice oraz Uczniowie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni, że właśnie dzięki wsparciu Rodziców, Uczniów, Wójta Gminy Wicko i wszystkich Przyjaciół naszej szkoły udało nam się sięgnąć po te szczególne laury, tym bardziej, że zgłoszonych kandydatów we wszystkich kategoriach było aż 4000.

2024-01-22

Zajęcia kl. IIA w ramach projektu "Otwórz się na naukę. Eksperymenty na cztery pory roku"

Śnieg i lód w klasie? Czemu nie! Uczniowie klasy IIa w ramach projektu "Otwórz się na naukę. Eksperymenty na cztery pory roku" badali dziś 3 stany skupienia wody i tworzyli sztuczny śnieg. Ależ było wesoło i biało wokoło!