Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

Warsztaty artystyczne w GOKiS-ie dla recytatorów ze szkoły w Wicku

W piątek, 22 marca 2024, tuż przed konkursem recytatorskim "Wiosna, ach to Ty!" w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się warsztaty artystyczne dla uczestników tego konkursu ze szkoły w Wicku. Warsztaty dla naszych uczniów poprowadził Pan Karol Płotka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach.

2024-03-22

Klasy czwarte i piąte bawiły na koncercie CeZika w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie

Dzisiaj ekipa klas IV i V świetnie bawiła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie na koncercie CeZika. Na scenie nie zobaczyliśmy orkiestry, tylko człowieka-orkiestrę. Nie zabrakło takich piosenek, jak "W Układzie Słonecznym" czy "Czarna dziura".

20 marca - fotorelacja z Dnia Szalonej Fryzury

2024-03-22

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2024”

W czwartek, 21 marca 2024, uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2024”. Udział w nim jest już tradycją naszej szkoły. Przystąpiło do niego aż 43 uczniów z klas I-VIII. Przyszło im zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności, czasami dość trudnymi. Na wyniki konkursu musimy jeszcze trochę zaczekać, ale i tak cieszymy się z tego, że mamy tak liczną grupę uczniów lubiących matematykę i zainteresowanych pogłębianiem wiedzy w tym zakresie.

Wiosenne bieganie rozpoczęte

Bardzo liczna grupa naszych uczniów (55) wzięła udział w pierwszym w tym roku kalendarzowym gminnym biegu przełajowym, czyli "Biegu Marzanny", który odbył się 21 marca w Szczenurzy. Pierwszy dzień wiosny był bardzo dobrą okazją, by sprawdzić swoją biegową formę. Dobra pogoda, super przygotowana trasa, dyplomy, medale, puchary motywowały do szybkiego biegania.

Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Dzisiaj (21.03.2024), w Światowym Dniu Zespołu Downa, solidaryzujemy się z osobami z trisomią 21. Założyliśmy skarpetki nie do pary, aby pokazać naszą tolerancję i akceptowanie różnorodności.

Obchody Dnia Jedności Kaszubów w naszej szkole

Dzisiejszym wydarzeniem (21.03.2024) w naszej szkole był "Dzień Jedności Kaszubów". Dzień ten wypełniony był zabawą i tańcem. "Kaszubscy artyści" z klas I-III zaprezentowali się w tańcu "Kowal", a cała społeczność szkolna zmagała się z kaszubskim potyczkami językowymi. :) Do ùzdrzeni!

2024-03-21

Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w konkursie plastycznym "AKTYWNE KASZUBY"

Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca w konkursie plastycznym "AKTYWNE KASZUBY:

• II miejsce w kategorii klas I-III otrzymała Zofia Maniecka z kl.IIIA,
  • Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI otrzymał Miłosz Filipionek z kl.VIB.
  • Jako jedyna szkoła otrzymaliśmy również nagrodę specjalną od Trefla!!!
2024-03-20

"Aktywne Kaszuby"

Dotarła do nas miła wiadomość! Uczniowie naszej szkoły już w ten piątek, 22 marca 2024, będą uczestniczyć w kaszubskim meczu piłki siatkowej mężczyzn. Tym razem zmierzą się drużyny Trefl Gdańsk z PSG Stal Nysa, a to wszystko w kaszubskiej oprawie.