Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2023-09-23

Egzamin na kartę rowerową dla klas piątych i szóstych SP Wicko

W piątek, 22 września 2023, uczniowie klas Va, Vb, VIa i VIb zmagali się z egzaminem praktycznym na kartę rowerową w Lęborku. Do Lęborka 43 - osobowa grupa uczniów wybrała się z własnymi (dwoma szkolnymi rowerami). Przy okazji bardzo dziękujemy Panu Czesławowi, naszemu  szkolnemu konserwatorowi, za szybki remont i konserwację sprzętu.

Ekipa w składzie: Katarzyna Monczak, Lucyna Prądzinska, Łukasz Nowotka, Marta Paczuła-Bullmann i Piotr Ernest - w stylu wojskowym zameldowała się, gotowa na egzamin praktyczny, w miasteczku ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Plan pracy szkoły w roku szkolnym 2023/2024

Plan pracy szkoły w roku szkolnym 2023/2024 w załączniku do pobrania.

2023-09-23

Klasy piąte uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych w Słowińskim Parku Narodowym w Czołpinie

W czwartek 21 września 2023, w ramach cyklicznych zajęć pod znakiem ekologii uczniowie klas piątych SP Wicko pod kierunkiem Pani Mirosławy Krzyżanowskiej, Pani Katarzyny Monczak i Pana Piotra Ernesta wzięli udział w warsztatach przyrodniczych z edukatorem Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Warto podkreślić, że zajęcia w siedzibie Muzeum SPN są już wieloletnią tradycją naszej szkoły.

2023-09-22

18 września 2023 sprzątaliśmy świat...

Kolejny już rok dołączamy do Fundacji Nasza Ziemia, która jest Koordynatorem Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2023. Finał akcji przypadał na 15-17 września 2023, jednak my podjęliśmy decyzję, że przystąpimy do niej w poniedziałek, 18 września. Cieszymy się, że cała społeczność szkolna wzięła udział w sprzątaniu. Było nas wielu, ale wiele też zebraliśmy śmieci...

2023-09-20

Jadłospis 18-22.09.2023

Jadłospis może ulec zmianie!

Międzynarodowy Dzień Kropki w szkole w Wicku

Vashti to bohaterka książki Petera H. Reynoldsa pt.: „The Dot” – „Kropka”.

Vashti na lekcji plastyki doszła do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie wymyśliła nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.

I to właśnie kropka z książki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji pod nazwą Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest on obchodzony 15 września od 2008 roku. Tego dnia na całym świecie bibliotekarze, nauczyciele i pracownicy instytucji kultury organizują działania, które pomagają dzieciom uwierzyć w siebie, odkrywać swoje talenty, mocne strony i odważnie je prezentować.

2023-09-16

Udział naszych uczniów w XIV Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnością w Charbrowie

W piątek, 15 września 2023, 31 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XIV Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnością w Charbrowie. Cześć uczniów było jej uczestnikami, a część - wolontariuszami współorganizującymi to integracyjne przedsięwzięcie.

2023-09-16

Tenisiści z Wicka zaprezentowali swoje umiejętności w ogólnopolskich rozgrywkach na kortach „Warszawianki”

Naszymi reprezentantami w tegorocznych Wielobranżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie byli Piotr Ernest i Monika Formela, pracownicy SP Wicko, reprezentujący branżę edukacyjną.

Amatorskie mistrzostwa ludzi na co dzień wykonujących różne profesje i zajmujących się często zupełnie niezwiązanymi z żadnym sportem zajęciem stają się coraz popularniejsze i co roku coraz liczniej obsadzone. W tym sezonie było to aż 162 osoby, biorące udział w stołecznym turnieju na 18 kortach. Zmagania sportowe odbyły się już po raz czwarty – tym razem w Warszawie. Głównym organizatorem zawodów była Fundacja Aktywni dla Polski. Tym bardziej cieszą regularne starty reprezentantów z okolic Wicka w tych cieszących się powodzeniem rozgrywkach.

2023-09-12

Kaszubska wycieczka na koncert w LCK "Fregata"

W poniedziałek, 11 września 2023, uczniowie klas V-VIII SP Wicko uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego odwiedzili LCK Fregata w Lęborku. Mieliśmy okazję wziąć udział w koncercie kaszubskiej artystki, Weronki Korthas, utalentowanej piosenkarki, uczestniczki programu "Szansa na sukces".