Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

2023-04-13

Piszą o nas. O dokonaniach uczennic SP Wicko w portalu www.lebork24.info

"Mandat posłanki za pamięć o bohaterkach" - to tytuł artykułu autorstwa Tomasza Wojtalika na temat naszych uczennic z kl. VIIIC: Marta Gryciuk, Roksana Kwidzińska, Michalina Bąkała i Zuzanna Pobudkiewicz, które starają się o reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku oraz całego regionu pomorskiego w tegorocznych obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży.

2023-04-11

www.pomorskiedlaciebie.pl - portal dla wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym

Masz problem? Nie jesteś sam!!!

2023-04-10

Jadłospis 12 - 14 kwietnia 2023

Uwaga! Jadłospis może ulec zmianie.

2023-04-10

Quo vadis QR kodzie?

QR kody pojawiły się już ponad 20 lat temu. Nazwa QR pochodzi od angielskich słów „Quick Response”, czyli „Szybka Odpowiedź”. Kod QR to kwadratowy odpowiednik kodu kreskowego, jednak ma od niego zdecydowanie więcej zastosowań. Używany jest m. in. do oznaczania produktów, akcji reklamowych, plakatów, wizytówek. Kody QR można generować samemu, zapisując w nich dowolny tekst, adres e-mail lub link do strony internetowej – i w takiej właśnie formie wykorzystałam je na zajęciach języka polskiego w klasie VIII.

2023-04-09

Wielkanoc dawniej i dziś - zajęcia biblioteczne z klasą VA

Zwyczaje i tradycje związane ze świętowaniem Wielkiej Nocy były tematem zajęć bibliotecznych dla klasy VA w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Na lekcji była mowa nie tylko o palmach wielkanocnych czy dyngusie - śmigusie. Piątoklasiści najpierw wysłuchali fragmentu książki "Polska Wielkanoc" Hanny Szymanderskiej, opowiadali o potrawach wielkopostnych i wielkanocnych.

Dary od wielkanocnego Zajączka w klasie IIIB

W środę wielkanocny Zajączek zawitał do klasy IIIB i zostawił mały czekoladowy przysmak w koszyczku. Dziękujemy bardzo Zającowi .

Wesołych świąt wielkanocnych życzy Samorząd Uczniowski SP Wicko

2023-04-08

Piątoklasiści wykonywali ozdoby wielkanocne na zajęciach języka kaszubskiego

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych na zajęciach języka kaszubskiego wykonywaliśmy ozdoby, które do naszych domów wniosą odrobinę nuty ludowej. Czas był miło spędzony, a efekty są zachwycające. Na zdjęciach prezentujemy prace wykonane przez grupę z klas Va i Vb. Pozdrawiamy świątecznie    i wiosennie   .

2023-04-08

Lekcje języka angielskiego w wielkanocnym klimacie

Happy Easter!!!

Z okazji Wielkanocy przyszedł czas na kolejne lekcje kulturowe na lekcjach języka angielskiego.

Materiałów i pomysłów mnóstwo, ale - niestety - trzeba było się na coś zdecydować.

Tradycyjnie już ósmoklasiści „walczyli” z egzaminacyjnym arkuszem wiosenno - świątecznym.