Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

2023-03-13

Od jutra wraca w-f w dużej sali gimnastycznej!

Już jutro (14 marca 2023) wracamy na lekcje wychowania fizycznego do odnowionej, wyremontowanej dużej sali gimnastycznej!

2023-03-12

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Morze, nasze morze"

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PT. „MORZE, NASZE MORZE”

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku  serdecznie  zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Morze, nasze morze”. Zaproszenie kierujemy do uczniów woj. pomorskiego, którym morze jest tak bliskie. Morze było i jest natchnieniem dla poetów, muzyków, malarzy, miejscem romantycznych spotkań, wypoczynku i pracy. Spróbujcie, Drodzy Uczniowie, za pomocą  farb, ołówka i pasteli ukazać piękno krajobrazu morskiego, życie w morzu, panoramę portowych miast, pracę ludzi morza, a także historię i tradycję miast nadmorskich.

W Szkole Podstawowej w Wicku otworzyliśmy nową Salę Relaksu

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku otworzyliśmy nową Salę Relaksu. Pomysłodawcami tego projektu są: nasza Pani Pedagog, Katarzyna Monczak i nasz Pan Psycholog, Łukasz Nowotka. Z Sali Relaksu będą mogli korzystać wszyscy nasi uczniowie - według potrzeb i harmonogramu.

2023-03-12

Nowy sklepik szkolny już otwarty!

Już 9 marca 2023 - z myślą o naszych uczniach i pracownikach SP Wicko - nastąpiło wielkie otwarcie nowego sklepiku szkolnego! Sklepik będzie działał w czasie przerw śródlekcyjnych, w godzinach od 08.30 do 13.20. Znajduje się na 1. piętrze obok świetlicy szkolnej. W menu znajdą się również świeżo robione bułeczki.

Dzień Kobiet w kl. VIIIC

Obchody Dnia Kobiet w klasach naszej szkoły to sympatyczna tradycja, którą szczególnie naszym dziewczętom bardzo przypadła do gustu. Ósmoklasistki z klasy C zostały obdarowane w tym roku słodkimi lizakami i lusterkami z napisem " Hej dziewczyno! Jesteś przepiękna". To świetny pomysł na poprawę humoru i uśmiech na twarzach naszych uroczych uczennic .

2023-03-12

Nasi ósmoklasiści poznawali oferty edukacyjne lęborskich szkół

1 marca  2023 roku uczniowie klas ósmych odwiedzili Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Lęborku. Dyrektor szkoły, Tomasz Tutak oraz przedstawiciel SU szkoły omówili ofertę edukacyjną tego liceum na rok szkolny 2023/2024. Przybliżyli działania szkoły, udział w projektach, międzynarodową wymianę uczniów i współpracę z uczelniami wyższymi. Ósmoklasiści zwiedzili LO nr 2. Obejrzeli klasopracownie, aulę, salę audiowizualną, sale gimnastyczne oraz teren przyszkolny.

2023-03-12

IIIB rozpoczęła lekcje pływania na basenie

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy rozpocząć lekcje pływania w kompleksie Saltic w Łebie. Bardzo podoba nam się basen i zajęcia w wodzie. Mimo krótkiego czasu, sporo się nauczyliśmy. Takie zajęcia wychowania fizycznego są wyjątkowe i atrakcyjne, bo rozwijają nowe umiejętności. Nasze zmagania koordynuje instruktor pływania, który prowadzi z nami zajęcia na basenie. Jesteśmy przekonani, że wszyscy opanujemy te umiejętności i będziemy pluskać niczym ryby w wodzie. Będziemy pamiętać zasady, że do wody wchodzimy tylko z osobą dorosłą.

Próba generalna przed majowym egzaminem dla klas ósmych SP Wicko

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty. We wtorek, 7 marca 2023, zmierzyli się z testem z języka polskiego, w środę rozwiązywali zadania z matematyki, z kolei w czwartek udowadniali, że język angielski nie jest  dla nich wcale  taki obcy. Dzięki takim próbom sprawdza się, na ile wiedza została już przyswojona, nauczyciele przypominają sobie i, w razie jakiegoś nagłego wypadku, ulepszają procedury związane z przebiegiem egzaminu. Kolejny, tym razem ten właściwy egzamin już w maju. Czekamy na niego z niecierpliwością.