Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

2023-03-20

Jadłospis 20 - 24 marca 2023

Jadłospis może ulec zmianie.

Obchody Dnia Jedności Kaszubów w klasach drugich

Dzień Jedności Kaszubów - święto, które rokrocznie obchodzimy 19 marca. Z tej okazji odbyły się zajęcia kulturowe, przypominające nam najważniejsze informacje o Kaszubach, zarówno o regionie, jak i o ludności regionalnej. Również przy okazji tego święta będzie bity kolejny rekord gry na akordeonach utworów kaszubskich, tym razem w Gniewinie.

2023-03-19

Lekturowe kocie zajęcia w kl. IA - w tym tygodniu w roli głównej wystąpił kot - łobuz Cukierek

W ciągu ostatnich, kilku dni pierwszaki gościły kota, w wielu różnych postaciach

A wszystko to za sprawą kota Cukierka, bohatera omawianej przez nas lektury. Na podsumowanie uczniowie wykonali dla siebie także piękne, kocie przytulanki

2023-03-19

Cykl zajęć tematycznych języka angielskiego w stylu Irish

W tym tygodniu odbyły się kolejne kulturowe lekcje języka angielskiego.

Tym razem poznaliśmy historię św. Patryka, patrona Irlandii, a także zwyczaje i sposoby obchodzenia tego święta na całym świecie. Były filmy, piosenka „I’m a little Leprechaun”, wykreślanki, nauka nowych słówek, a w klasie ósmej przygotowanie do egzaminu w irlandzkim klimacie.

Zwieńczeniem irlandzkich lekcji angielskiego w SP Wicko były szkolne obchody Dnia Św. Patryka.

☘️Everybody’s Irish

W Dzień Świętego Patryka wszyscy czujemy się Irlandczykami i właśnie z tego powodu zorganizowane zostały obchody tego święta w naszej szkole.

Na długich przerwach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Irlandii i św. Patryka oraz znajomość symboli związanych z tą wyjątkową uroczystością. Wszystko to działo się oczywiście w języku angielskim. Dodatkowe atrakcje to malowanie symboli irlandzkich na twarzy i fotobudka. Jak każda impreza, także ta nie mogła obyć się bez tańca - co prawda nie irlandzkiego (postaramy się go nauczyć na przyszłoroczne obchody), ale równie rytmicznego i angażującego wiele osób . Dziewczyny z klasy piątej zatańczyły strażacką zumbę, a później porwały pozostałych uczniów do belgijki i makareny . Było więc międzynarodowo .

2023-03-17

Pierwsze wiosenne spotkanie członków DKK w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki przywitali już literacką wiosnę

W czwartek, 16 marca 2023, w Bibliotece Szkolnej w Wicku tradycyjnie, aj co miesiąc, spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o książkach i komiksach. Na wiosenne spotkanie przybył również absolwent naszej szkoły, Fabian Bikowski - miłośnik japońskich mang.

2023-03-17

Uczniowie SP Wicko przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2023”

W czwartek, 16 marca 2023, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2023”. Udział w nim jest już tradycją naszej szkoły. Konkurs rozpoczął się powitaniem uczestników i krótką przemową Pani Dyrektor. Wzięło w nim udział aż 45 uczniów z klas II – VIII.

2023-03-15

Zajęcia w Strefie Relaksu

Strefa Relaksu w naszej szkole już cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów. Podczas zajęć w tej sali mogą odpocząć od szkolnego zgiełku. Korzystają z tego duzi i mali:)

2023-03-14

Badanie TIMSS 2023

Nasza szkoła została wylosowana do Międzynarodowego Badania Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych, który realizowany jest cyklicznie co 4 lata. Uczniowie klas IV wezmą udział w jednym z największych na świecie projektów badawczych, który odbędzie się w kwietniu.