Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

Obchody Roku Kopernika w klasie IIB

Uczniowie klasy IIB postanowili uczcić 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Na lekcji o genialnym astronomie wspólnie wykonali kilka folderów o sławnym torunianinie, z których również i inne klasy mogą przypomnieć sobie teraz najważniejsze informacje na temat autora "O obrotach sfer niebieskich". Nie zabrakło też wizerunków Kopernika. Prace drugoklasistów są wyeksponowane w nowym korytarzu na parterze i dostępne dla wszystkich, chcących pogłębić swoją wiedzę o Patronie 2023. Gratulujemy pomysłu i wykonania!

2023-02-15

Zajęcia o pomorskich legendach i ekspozycja prac marynistycznych w Mediatece

Jak się okazało, 14 lutego nie musi być tylko poświęcony obchodom Dnia Świętego Walentego. We wtorek klasa VB uczestniczyła w lekcji o pomorskich legendach, szukając w nich śladów prawdziwych miejsc w najbliższej okolicy. Piątoklasiści poznali garść historii regionalnej o terenach należących do Gminy Wicko i o ziemiach z nią bezpośrednio sąsiadujących. Wspólna rozmowa o legendach naszego regionu była też doskonałą okazją do weryfikacji zasłyszanych opowieści i sprawdzenia, co w nich jest zmyśleniem, a co prawdą. Omówienie zasad budowania opowieści legendarnych dla naszych uczniów stanowi także powtórkę wiadomości z języka polskiego, czym legenda różni się baśni.

2023-02-15

Walentynkowe pierniczki w wykonaniu uczniów klasy IIB

2023-02-14

Poczta Walentynkowa 14 lutego w naszej szkole!

14 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowana została Poczta Walentynkowa. Tego dnia wszystkie chętne osoby mogły obdarować swoją Przyjaciółkę, Przyjaciela lub Sympatię własnoręcznie wykonaną Walentynką.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy o Mikołaju Koperniku

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy poświęconej życiu i twórczości Mikołaja Kopernika, który w tym roku jest jednym z Patronów 2023. Wystawa została udostępniona Bibliotece Szkolnej w Wicku przez Polską Akademię Nauk - Archiwum w Warszawie. Gorąco dziękujemy pracownikom stołecznego Archiwum PAN za wspaniały materiał edukacyjny dla naszych uczniów!
Opiekunowie grup uczniowskich z innych szkół (do 20 osób) zainteresowani zajęciami wystawowymi proszeni są o wcześniejsze uzgodnienie terminu przyjazdu do Biblioteki SP Wicko pod nr tel. 59 861 11 67, wew. do biblioteki 26 lub mailowo: biblioteka_sp_wicko@interia.eu

Wystawę będzie można zwiedzać do końca roku szkolnego. Naprawdę warto!

2023-02-12

Zapraszamy na zajęcia nauki gry na gitarze w GOKiS-ie w Wicku

Zapraszamy na zajęcia nauki gry na gitarze w GOKiS Wicko. Zajęcia prowadzone będą przez Pana Michała Hajkowicza - absolwenta Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, twórcy projektu „Lekcje Gitary Sztuka Inspiracji" trwającego od 2014 roku, a obecnie prowadzonego na terenie Gminy Choczewo, Gminy Krokowa oraz Gminy Gniewino. Ponadto, prowadzący zdobywał doświadczenie uczęszczając do Szkoły Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, pracował w szkole „Music & More" oferującej usługi z zakresu gry na gitarze dla dzieci i młodzieży z siedzibą w Łodzi.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy w klasie VIIIa

W czwartek, 9 lutego 2023, wypadło wyjątkowe i ciekawe święto, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Pizzy. Klasa VIIIa wraz z wychowawczynią celebrację tego wydarzenia rozpoczęła na godzinie wychowawczej. Było pysznie!

2023-02-11

Zagrajmy w… lektury

Czytanie lektur nie dla wszystkich wiąże się z przyjemnością. Dla niektórych to przykry obowiązek. Jak więc zmobilizować uczniów do zapoznania się z lekturami i wykonania związanych z nimi zadań? Postanowiłam wykorzystać gry planszowe. Najpierw jednak młodzież sama musiała je dla siebie przygotować . Zapowiedź obchodów Szkolnego Dnia Gier Komputerowych i Planszowych była ku temu dobrą okazją.