
Długi weekend majowy już za
Aktualności
Klasy czwarte pojechały do lęborskiego kina na film "Kajtek Czarodziej"
"Kajtek Czarodziej" to nowy film w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz na podstawie klasycznej powieści baśniowej autorstwa Janusza Korczaka. Uczy tolerancji i pokazuje, że największą w życiu każdego człowieka magią jest wzajemne zrozumienie i miłość, a nie czary.
Uczniowie klasy IIIA wspólnie z rodzicami przygotowali stroiki na świąteczny kiermasz
Uczniowie klasy IIIA wspólnie z rodzicami przygotowali wspaniałe stroiki z przeznaczeniem na świąteczny kiermasz, który odbędzie się już w piątek, 15 grudnia 2023 w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy Mamom za pomoc i zapraszamy wszystkich na kiermasz!
Uczniowie klasy VIIa i VIIIa na lekcji języka niemieckiego wykonali kartki świąteczne i wysłali je do zaprzyjaźnionej z SP Wicko szkoły w Grabowcu obok Zamościa
"Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone..."
Czy współcześnie również?
Uczniowie klasy VIIa i VIIIa na lekcji języka niemieckiego wykonali kartki świąteczne, piękne, kolorowe, które z Wicka poleciały aż do... Grabowca, niedaleko Zamościa.
„Historia Polski w obrazach Jana Matejki" - wystawa i zajęcia historyczne w Bibliotece Szkolnej w Wicku w ramach obchodów Roku Matejki w Polsce
Dzięki nawiązaniu współpracy Biblioteki Szkolnej w Wicku z warszawskim Instytutem Papieża Jana Pawła II do naszej biblioteki zawitała w grudniu okolicznościowa wystawa plansz przedstawiająca najważniejsze dzieła malarskie Jana Matejki – jednego z patronów roku 2023.
ZAPRASZAMY NA MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE PRZY CHOINCE!
Podczas grudniowego spotkania będziecie mogli:
- skosztować słodkich pyszności w Świątecznej Kawiarence,
- zakupić przepiękne dekoracje świąteczne,
- wziąć udział w niesamowitej licytacji,
- podziwiać występy artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie klasy IIIA odwiedzili szkolne ptasie miasteczko
Uczniowie klasy IIIA spędzili czas na świeżym powietrzu przyjemnie i pożytecznie. Pożytecznie, bo pamiętaliśmy o ptakach, które korzystają z naszego ptasiego miasteczka, uzupełniając im zapasy w karmnikach, a przyjemnie, bo korzystając z tej zimowej aury, spędziliśmy czas na zabawach na śniegu.
Uczymy się programować w Scratch - Laboratoria Przyszłości na zajęciach świetlicowych .
Uczymy się programować w Scratch - Laboratoria Przyszłości na zajęciach świetlicowych .
Mikołajki w naszej szkole!
6 dzień grudnia obfitował w naszej szkole w moc atrakcji. Wszystkich uczniów odwiedził św. Mikołaj prosto od Rady Rodziców. Każdy z uczniów otrzymał słodki upominek! Dziękujemy!!!
Tradycyjnie też w klasach odbywały się Mikołajki, a w klasach I-III Turniej Mikołajkowy. Na przerwach można było usłyszeć świąteczną muzykę i zobaczyć morze szczęśliwych Mikołajów, którzy dzięki swoim czapkom tego dnia uniknęli pytania na lekcjach.