Data: 05-04-2024

Na początku kwietnia 2024 Kuratorium Oświaty w Gdańsku opublikowało listę szkół, przedszkoli i bibliotek pedagogicznych w województwie pomorskim, które otrzymały dofinansowanie w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. w 2024 roku.  Wśród zakwalifikowanych znalazła się też Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku. Pieniądze z Programu Rozwoju Czytelnictwa można było przeznaczyć w tym roku na modernizację mebli oraz zakup książek w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Łączna kwota dofinansowania wynosi 4500 zł, z czego 3600 zł pochodzi z NPRCz Ministerstwa Edukacji Narodowej, a 900 zł stanowi wkład własny szkoły. Dziękujemy!

Pełna lista zaakceptowanych wniosków z naszego województwa znajduje się na stronie KO w Gdańsku:

Grafika 1: Otrzymaliśmy dofinansowanie dla Biblioteki Szkolnej w Wicku w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Ministerstwa Edukacji Narodowej