Aktualności

2022-05-22

Zobacz fotorelację ze spotkania profilaktycznego na temat hazardu dla siódmoklasistów SP Wicko, 18.05.2022

Zobacz fotorelację ze spotkania profilaktycznego na temat hazardu dla siódmoklasistów SP Wicko, 18.05.2022

2022-05-20

Podstawy robotyki dla najmłodszych uczniów

Zbliża się koniec roku szkolnego, ale my nie zwalniamy tempa. Dziś Pan Piotr uczył naszych uczniów "podstaw programowania" za pomocą robotów zwanych "PHOTONAMI". Przy pomocy aplikacji mobilnej można było zaprogramować im "wzór" po jakim mają się poruszać w przestrzeni. Są to kolejne podejmowane działania w kierunku szkoły nowoczesnej i innowacyjnej.

2022-05-20

Szkoła w Wicku "sportem stoi"

19 maja w Lęborku w ramach igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się mistrzostwa powiatu lęborskiego w lekkoatletyce. Nasi uczniowie zaliczyli bardzo udany występ. Martyna Lodzińska zajęła III miejsce w skoku w dal, III miejsce Aleksandra Grzegorczyk na 1000 m, III miejsce w sztafecie dziewcząt 4x100 m (Martyna Lodzińska, Julita Wiśniewska, Jagoda Godula, Anastazja Kotłowska).

2022-05-18

Zagrożenia hazardu - spotkanie profilaktyczne siódmoklasistów z przedstawicielem Pomorskie Służby Celno-Skarbowej

Zagrożenia hazardu - to temat dzisiejszego (tj. 18.05.2022) spotkania profilaktycznego z Panem Jarosławem Cieślińskim, aspirantem Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

2022-05-18

III miejsce w konkursie "Dni Ochrony Morza Bałtyckiego"

16 maja 2022 roku w Muzeum SPN w Czołpinie odbyła się 11. edycja konkursu, organizowanego przez Słowiński Park Narodowy w ramach obchodów  Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego.

2022-05-12

Muminki przywitały charbrowskie przedszkolaki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Charbrowie uczestniczyły w czwartek (12.05.2022) w obchodach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Dzieci zostały przywitane przez muminki. Nawet Dyrektor Szkoły zgodził się z tej okazji odegrać rolę Muminka, Tatusia Muminka i Ryjka .

Powodów do muminkowego spotkania z dziećmi było kilka. Po pierwsze starszaki i średniaki mogły poznać miejsce, już niedługo stanowiące część szkoły,  do której będą codziennie chodzić. Dowiedziały się też, co - oprócz książek – znajduje się w szkolnej bibliotece i co ciekawego można tu robić.

2022-05-11

Wyjazd szkoleniowy naszych uczniów w ramach projektu "Pomorskie Żagle Wiedzy"

Nasi uczniowie realizują projekt "Pomorskie Żagle Wiedzy".

2022-05-11

Występy naszych uczniów w gminnych eliminacjach konkursu "Rodnô Mòwa"

Miło nam poinformować, że 6 maja 2022 odbyły się gminne eliminacje konkursu "Rodnô Mòwa". Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby, z czego dwie przeszły do etapu powiatowego i już 17 maja będą się zmagać z poezją i prozą kaszubską wraz z uczestnikami z całego powiatu lęborskiego. Naszą szkołę reprezentować będą Klaudia Bartelik z kl. VIIa oraz Marta Pawłowska z kl. IVa. Gratulujemy sukcesu i powodzenia w Lęborku!

2022-05-11

Znamy termin szkolenia praktycznego na Kartę Rowerową!

Znamy termin szkolenia praktycznego na Kartę Rowerową w miasteczku ruchu drogowego, które mieści się w Powiatowej Komendzie Policji w Lęborku.

2022-05-11

Sportowe sukcesy naszych uczniów

Dyrekcja naszej szkoły pogratulowała sukcesów sportowych Marcelinie Goduli z kl. IB, Aleksandrze Grzegorczyk z kl. VIIB oraz Mateuszowi Waleśkiewiczowi z kl. IVA. Uczniowie uzyskali wysokie wyniki sportowe w końcowej klasyfikacji zawodników 26.edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022.

2022-05-09

Dzień Europy

Dzień Europy obchodzony jest w Unii Europejskiej 9 maja, gdyż to tego dnia podpisano Plan Schumana w 1950 roku. Plan ten był początkiem integracji europejskiej oraz powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

2022-05-04

Spotkanie z Panem Poetą

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania autorskiego i warsztatów klas I SP Wicko z twórcą poezji dziecięcej, ukrywającym się pod pseudonimem Pan Poeta. Spotkanie z Panem Poetą odbyło się w ramach projektu Biblioteki Miejskiej w Lęborku.

2022-05-04

Wycieczka edukacyjna kl. Ia

Uczniowie klasy Ia wybrali się w środę (27.04.2022) na wycieczkę do Lęborka. Pierwszym punktem naszego programu były warsztaty czerpania papieru w Muzeum. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom historii papiernictwa w połączeniu z dobrą zabawą. Efektem pracy dzieci były piękne kartki ozdobione pomysłowymi wzorami, często florystycznymi.