Aktualności

2021-09-09

Pierwszaki zostały pasowane na czytelników Biblioteki Szkolnej w Wicku

Pasowanie na czytelników jest już wieloletnia tradycja Biblioteki Szkolnej w Wicku. Co roku, zawsze w pierwszych tygodniach szkoły, uczniowie klas pierwszych biorą udział w bibliotecznych zajęciach warsztatowych, na koniec zwieńczonych uroczystym pasowaniem pierwszaków na czytelników biblioteki. W tym roku -  ze względu na zagrożenie pandemią – pierwszoklasiści wzięli udział w bibliotecznym święcie już na początku roku szkolnego

2021-09-04

"Moralność pani Dulskiej" - Narodowe Czytanie!

Już tradycyjnie, w przeddzień ogólnopolskich obchodów Narodowego Czytania, tj. w piątek, 3 września 2021, w Gminie Wicko zorganizowano to czytelnicze święto. Tym razem zebrani goście, nauczyciele i ósmoklasiści Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku zmierzyli się z fragmentem tekstu dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Gościem honorowym tegorocznego  Narodowego Czytania w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu był Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Kazimierz Bernad, który zagrał rolę Felicjana Dulskiego.

2021-09-02

Witaj szkoło...Rozpoczęcie roku szkolnego!

1 września 2021 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021\2022. Z racji obostrzeń sanitarnych dyrekcja zarządziła trzy osobne akademie dla różnych grup wiekowych. W tym dniu nastąpiło również pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły.

2021-08-31

List Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wicku do rodziców\opiekunów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021\22

Szanowni Państwo,

Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił i pozytywnej energii.Kolejny rok szkolny upłynie nam w cieniu pandemii oraz widma zdalnej edukacji czy nauki hybrydowej.

2021-08-25

Sukcesy naszych uczennic w ogólnopolskim programie historycznym „Historionauci”

Sukcesy naszych uczennic w ogólnopolskim programie historycznym „Historionauci”

2021-08-23

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021\2022 - Ważne informacje

Ważne informacje związane z organizacją pierwszego tygodnia zajęć w szkole.

2021-08-19

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie  wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w  wieku od 12 do 15 roku życia.

 

2021-08-19

Narodowe czytanie w naszej szkole już 3 września

Narodowe Czytanie w naszej szkole odbędzie się w piątek, 3 września 2021 roku od godziny 8.35 (druga godzina lekcyjna). Zjednoczmy się tego dnia wokół nieprzemijających wartości naszego literackiego kanonu, aby czerpać radość z bycia razem przy wspólnej lekturze. Gościem honorowym będzie Kazimierz Bernad - wiceprzewodniczący Rady Gminy Wicko.

2021-08-02

Wyprawka szkolna na rok szkolny 2021\2022

Wyprawka szkolna na rok szkolny 2021-2022