2023-04-20

Klasy V-VIII SP Wicko wzięły udział w pogadance przeprowadzonej przez funkcjonariuszkę Policji z Wydziału do Spraw Nieletnich w Lęborku i dzielnicową Posterunku Policji w Łebie

19 kwietnia 2023 w naszej szkole funkcjonariuszka Policji z Wydziału do Spraw Nieletnich w Lęborku oraz dzielnicowa Posterunku Policji w Łebie przeprowadziły pogadankę z młodzieżą klas V-VIII na temat odpowiedzialności karnej nieletnich w związku z cyberprzemocą oraz zachowaniami świadczącymi o demoralizacji.

2023-04-20

Podziękowanie dla naszej szkoły za udział w konkursie plastycznym "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam"

Z radością informujemy, że lęborskie Stowarzyszenie "Niebieski Skarb" przysłało Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku podziękowanie za udział w konkursie plastycznym "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam".

Akcja "Żonkile" w szkole w Wicku już po raz jedenasty

"Nie bądź obojętny - 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim"

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Celem akcji jest upamiętnienie wydarzeń, które miały miejsce w kwietniu 1943 roku w getcie warszawskim.

2023-04-20

Klasa IIIA uczestniczyła w akcji "Żonkile"

W środę, 19 kwietnia 2023, klasa IIIA już po raz trzeci wzięła udział w akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

2023-04-19

Marta Pawłowska i Natalia Rzepka reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej w Redkowicach

Marta Pawłowska z kl. VA oraz Natalia Rzepka z kl. VIIIB reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej. Marta zaprezentowała recytację wiersza "Perspektywa", a Natalia wystąpiła z wierszem "Niektórzy lubią poezję". Nasze dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

2023-04-18

Nabór absolwentów szkół podstawowych w powiecie lęborskim - zapoznaj się z ofertą

Ważne dla naszych ósmoklasistów i ich rodziców!

Pragniemy poinformować, że  w wyborze szkoły dla absolwentów szkół podstawowych pomocna jest zakładka DLA MIESZKAŃCA => OFERTA EDUKACYJNA znajdująca się na stronie:

2023-04-18

Pierwszaki tworzą wystawę z pierwszych wiosennych roślinek

Korzystając z dzisiejszych promieni słońca , pierwszaki wyruszyły na poszukiwania darów natury. Każdy z przygotowanym pudełkiem szukał według listy. Najtrudniejszy w znalezieniu okazał się mniszek lekarski, który dopiero zaczyna kwitnąć, jednak udało nam się znaleźć pąki, a nawet kilka rozwiniętych kwiatów. Z naszych zbiorów powstała w klasie ładna wystawa  .

2023-04-18

O Stefanie Żeromskim i "Syzyfowych pracach", czyli zajęcia historycznoliterackie w Bibliotece Szkolnej w Wicku z kl. VIIIB

Stefan Żeromski i jego "Syzyfowe prace" - lektura naszych ósmoklasistów, która może ich spotkać także na egzaminie - oto główne tematy dzisiejszych zajęć historycznoliterackich z kl. VIIIB w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Dzięki udostępnionym wirtualnie wystawom w Muzeum Stefana Żeromskiego w Kielcach nasi uczniowie mogli przekonać się, jak ciężko było uczyć się w gimnazjum w czasach zaboru rosyjskiego. Sam widok ówczesnego wyposażenia sali lekcyjnej nie wyglądał zachęcająco. Zwłaszcza tzw. dyscyplina, czyli widok obecnego w klasie skórzanego bata do kar cielesnych dla niesfornych uczniów, pobudzał wyobraźnię współczesnych nastolatków.

LONDON WEEK - plan obchodów z okazji Dnia Języka Angielskiego

LONDON WEEK

23 kwietnia, który uznawany jest za datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare’a, został ustanowiony przez ONZ Dniem Języka Angielskiego.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

2023-04-18

Zbliża się Światowy Dzień Ziemi - pierwszaki wykonały zadania oparte na recyklingu

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi pierwszaki dostały zadanie oparte na recyklingu. Miały wykonać ekologiczny instrument   . Ich kreatywność i wykonanie zupełnie przerosło moje oczekiwania. Powstała w ten sposób poważna orkiestra . Serdecznie dziękuję swoim uczniom za zaangażowanie, ale także rodzicom, którzy na pewno wspierali swoje pociechy w tym zadaniu

2023-04-18

Zajęcia z robotyki z klasą IIIA

W poniedziałek, 17 kwietnia 2023, uczniowie klasy IIIA wzięli udział w zajęciach z robotyki, które zostały przygotowane przez Pana Piotra Ernesta.

2023-04-17

Marta Pawłowska z kl. VA zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego online „Dziecięce interpretacje twórczości polskich noblistów”

Z radością pragniemy poinformować, że Marta Pawłowska, uczennica kl. VA SP Wicko, została zakwalifikowana do Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego online „Dziecięce interpretacje twórczości polskich noblistów”!

2023-04-17

Już jutro w naszej szkole akcję charytatywna "Dla Konrada"!

Uwaga!

Już jutro rozpoczynamy Aację charytatywną "Dla Konrada"! Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Pracowników Szkoły Podstawowej w Wicku we wtorek i w środę od godziny 8:00 do 13:00 do aktywnego udziału. Pamiętajcie: WARTO POMAGAĆ

2023-04-14

Jadłospis 17 - 21 kwietnia 2023

Jadłospis może ulec zmianie.

2023-04-14

Nasze dziewczęta znów wygrały w zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - tym razem w biegach!

O kolejny duży sukces sportowy postarały się podopieczne Renaty Juszczak. Dziewczęta w finale powiatowym drużynowych biegów przełajowych zajęły I miejsce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, wywalczając sobie jednocześnie przepustkę do zawodów wojewódzkich.

2023-04-13

„Książka o książce” – lekturowe lapbooki

Żeby czegoś się szybko nauczyć, trzeba zaangażować jak najwięcej zmysłów, dlatego też coraz większy nacisk kładzie się na myślenie wizualne. Zakłada ono bowiem posługiwanie się narzędziami i metodami umożliwiającymi lepsze zrozumienie i działanie. Przykładem świetnej pomocy edukacyjnej, spełniającej te kryteria, jest lapbook.