2023-01-09

Nasi wolontariusze nie przestają działać!

W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku bardzo zaanagażowali się w pomoc czworonogom mieszkającym w schroniskach. Udało się zebrać sporo zapasów dla psów i kotów, czego dowodem są zdjęcia :)

2023-01-09

Uwaga! Spektakl muzyczny dla uczniów I-V w środę, 11.01.2023

W środę, 11.01.2023, w GOKiS-ie w Wicku odbędzie się ekologiczny spektakl muzyczny pt. "Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing", który rozpoczyna się o godzinie 10:00.

2023-01-02

Noworoczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Dziś (04.01.2023) w Bibliotece Szkolnej w Wicku podsumowaliśmy stary rok i weszliśmy w kolejny 2023 z nowymi pomysłami na to, co i jak czytać. Miłośnicy literatury oraz komiksu również i tym razem nie zawiedli i na pierwszym w tym roku kalendarzowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zarekomendowali kilka książek i komiksów, a także film na podstawie litreratury, które warto przeczytać i zobaczyć.

2022-12-30

Uwaga! Od 1 stycznia 2023 ulegają zmianie ceny za obiad w stołówce szkolnej

Szanowni Państwo,

informujemy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku, czyli od 1 stycznia 2023 ulegają zmianie stawki obiadowe w stołówce szkolnej.

2022-12-26

Zapraszamy do obejrzenia w Galerii zdjęć fotorelacji z Wigilii klasowych

Zapraszamy do obejrzenia w Galerii zdjęć fotorelacji z Wigilii klasowych.

2022-12-22

Autorskie zajęcia multimedialne ze zwiedzaniem retroelektroniki na "komputerowej wyspie"

W grudniu Pan Piotr Ernest udostępnił uczniom elektroniczne sprzęty, które już wyszły z powszechnego użytkowania, nie są już modne i popularne, ale wciąż działają i spełniają swoją rolę. Podczas zajęć technicznych i komputerowych zostały dokładnie omówione i pokazane funkcje poszczególnych sprzętów. W fotorelacji zapraszamy do obejrzenia wyeksponowanych na "komputerowej wyspie" w sali informatycznej  przedmiotów, które jeszcze całkiem niedawno były szczytem marzeń nastolatków i dorosłych!

Mediateka w Bibliotece Szkolnej w Wicku wzbogaciła się o kolejne eksponaty

Z radością przyjęliśmy kolejne eksponaty do naszej Mediateki. Tym razem jest to depozyt od Pana Piotra Ernesta:

dwa polowe telefony wojskowe z lat 50. Kompletne i w pełni działające!

2022-12-22

Biblioteka Szkolna w Wicku doceniona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej za zorganizowanie w naszej szkole akcji "Noc Bibliotek"

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wczoraj, tj. 21.12.2022, otrzymaliśmy certyfikat z Centrum Edukacji Obywatelskiej za zorganizowanie w naszej szkole akcji "Noc Bibliotek". Już po raz kolejny nasi uczniowie biorą udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu, promującym czytanie wśród dzieci i młodzieży.

2022-12-21

Zajęcia otwarte dla rodziców i spotkanie wigilijne w kl. IA

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w klasie Ia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone ze spotkaniem wigilijnym. Uczniowie wraz ze swoimi gośćmi w świątecznym klimacie utrwaliły bożonarodzeniowe tradycje, ułożyły świąteczne życzenia, udekorowały wykodowaną wspólnie choinkę. Były również krótkie występy artystyczne, oglądanie filmu przysłanego od samego św. Mikołaja wraz z upominkami, ale przede wszystkim była bardzo miła, świąteczna i rodzinna atmosfera, czego życzymy wszystkim na nadchodzący czas.

2022-12-21

Uczniowie klasy IIIB włączyli się do akcji przygotowania i wręczania kartek świątecznych pracownikom naszej szkoły

We wtorek, 20 grudnia 2022, gdy warunki pogodowe uniemożliwiły wielu uczniom bezpieczne dotarcie do szkoły, ci, którym udało się jednak dotrzeć na czas, zajęli się pożytecznymi czynnościami.

2022-12-20

Pilne! Dowozy do szkoły 20 grudnia 2022 z rana odwołane - dziś są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

Szanowni Państwo,

Po rozmowie z kierowcą i Panią Sekretarz Gminy informuję, że w związku z niebezpieczeństwem spowodowanym warunkami drogowymi i w w związku z bezpieczeństwem dzieci naszej szkoły autobusy dowożące uczniów do szkoły z rana nie będą jeździły.

W dniu dzisiejszym uczniowie, którzy dotrą do szkoły, będą mieli zorganizowane jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, czyli będą mieli zapewnioną opiekę. Jeżeli chodzi o odwozy, w zależności od ilości dzieci w szkole, poinformuję około godziny 12:00, czy będą odwozy uruchomione.

2022-12-20

Klasy I-III SP Wicko wzięły udział w projekcje " Bezpieczne dziecko"

Klasy I-III wzięły udział w projekcje " Bezpieczne dziecko". W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną oraz feriami, dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania w domu i poza nim.

2022-12-19

Mikołajkowa wycieczka klasy VI a i VII a

„Mikołajki” są raz w roku – dlatego postanowiliśmy tę okazję uczcić „niedużą podróżą”… W grudniowy dzień klasy: VI a oraz VII a, wraz z wychowawczyniami: Dorotą Halas i Anną Burak, pod dodatkową opieką p. Izabeli Lewickiej, wybrały się na wycieczkę do Kina „Helios” w Gdyni oraz do „Jumpcity” w Rumi.