2022-11-20

"Sierotka Marysia" Marii Konopnickiej na starych przeźroczach pokazana pierwszakom w naszej Mediatece

W piątkowy poranek (18 listopada 2022) kl. IA wzięła udział w zajęciach medialnych w naszej nowej Mediatece Biblioteki Szkolnej w Wicku. Dzieci przeniosły się w czasie i - jak niegdyś ich dziadkowie - oglądały na starych czarno-białych przeźroczach bajkę o sierotce Marysi i krasnoludkach na podstawie klasycznej książki Marii Konopnickiej, literackiej Patronki tego roku.

2022-11-20

Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji w naszej szkole

16 litopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji.  Z tej okazji przygotowaliśmy szkolną gazetkę i krótką pogadankę dla naszych uczniów o tolerancji.

2022-11-15

Fotorelacja z sobotniego biegu w Lęborku, 12.11.2022

Fotorelacja  z sobotniego biegu w Lęborku, 12.11.2022

2022-11-15

Turniej kl. I-III pod hasłem "Zdrowo na sportowo"

W związku z Dniem Zdrowego Śniadania, który przypada 8 listopada, zorganizowaliśmy naszym uczniom klas I-III turniej pod hasłem "Zdrowo na sportowo". W ramach zabawy dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywiania oraz zażyły sporo ruchu.

2022-11-13

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2022

W czwartek, 10 listopada 2022, w Szkole Podstawowej w Wicku, odbył się uroczysty apel, upamiętniający 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

2022-11-04

Zaduszki Literackie w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Krasnoludki są wśród nas – tę pradawną ludową mądrość potwierdziły pierwszaki podczas tegorocznych Zaduszek Literackich  w Bibliotece Szkolnej w Wicku. W pierwszym tygodniu listopada wspomnieniowe zajęcia biblioteczne dla najmłodszych uczniów SP Wicko tym razem poświęciliśmy twórczości Marii Konopnickiej, w 180. rocznicę urodzin pisarki. Autorka „Stefka Burczymuchy” i „Co słonko widziało” jest jedną z literackich patronów tego roku kalendarzowego.

Dzień Dyni w SP Wicko

Piątek, 28 października 2022, w Szkole Podstawowej w Wicku był bardzo wesoły i pełen pozytywnej energii. Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej klasy I-III bawiły się na dyskotece. Pani Bożenka Klawikowska ze szkolnej świetlicy malowała dzieciom buzie. Zabawy i tańce zorganizowały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego. Ponadto cały dzień funkcjonowała kawiarenka z ciastem i napojami. Zebrane pieniądze będą do dyspozycji Samorządu Uczniowskiego na różne akcje, happeningi czy wydarzenia, których organizatorem będzie SU.

2022-10-30

Szkoła pamięta o wszystkich zmarłych

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku pod opieką Pani Joanny Bieniek, naszej katechetki, udali się na cmentarz w Charbrowie, aby posprzątać teren wokół dawno nieodwiedzanych lub zniszczonych mogił oraz zapalić na nich znicz z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.

2022-10-30

Prezydenckie podziękowania dla naszej szkoły za współorganizację "Narodowego Czytania" "Ballad i romansów" A. Mickiewicza w Wicku

Dziękujemy za piękny prezent w postaci listu od Pana Prezydenta RP oraz egzemplarza "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Jak co roku, nasza szkoła we wrześniu była współorganizatorem akcji "Narodowe Czytanie" w Gminie Wicko.

2022-10-30

Czytamy "Dziady" z klasą siódmą w bibliotece szkolnej

Już tradycyjnie, gdy zbliża się Święto Zmarłych, wspólnie czytamy II część "Dziadów" Adama Mickiewicza z klasami, które akurat wtedy omawiają tę lekturę obowiązkową na lekcjach języka polskiego. W tym roku była to klasa siódma. Uczniowie wraz z nauczycielką języka polskiego, Panią Joanną Jagodzińską oraz naszym Dyrektorem przybyli do naszej bibliotecznej "Narnii" - czytelni, by wspólnie przeczytać dziewiętnastowieczny klasyczny tekst, opisujący pradawne zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych.

2022-10-30

Narodowy Dzień Dyni - National Pumpkin Day i Halloween na lekcjach języka angielskiego

W tym tygodniu głównym tematem na lekcjach języka angielskiego było Święto Dyni i Halloween. Narodowy Dzień Dyni - National Pumpkin Day, obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych 26.10, a Halloween 31.10. Zajęcia te realizowane są zgodnie z podstawa programową nauczania języka angielskiego. Lekcje kulturowe to okazja do poznania tradycji i sposobów obchodzenia różnych świąt w krajach anglojęzycznych.

2022-10-28

Pan Bolek odchodzi na emeryturę po 31 latach pracy w szkole!

Dziś po raz ostatni w naszej szkole prowadził swoje zajęcia Pan Bolesław Mielewczyk. Czterdzieści lat temu Pan Bolek po raz pierwszy podjął pracę zawodową, 31 lat pracował w murach Szkoły Podstawowej w Wicku jako nauczyciel plastyki oraz informatyki.

2022-10-27

Górnik z wizytą w szkole

27 października odwiedził naszą szkołę ciekawy Gość. Otrzymał zaproszenie od wychowawczyni III B by przybliżyć uczniom klas I-III, jak wygląda praca górnika. Pan Wojciech przedstawił się po Śląsku i po chwili zaczął mówić po naszemu. Krótko opowiedział o pracy w kopalni i od razu przeszedł do pytań od dzieci.

2022-10-27

Ogólnopolski sukces projektu „Szkoła Dialogu”

W dniu dzisiejszym, tj. 26 października 2022 roku, miało miejsce podsumowanie XV edycji Szkoły Dialogu i ogłoszenie najlepszych projektów.

Projekt, którego organizatorem jest fundacja "Forum Dialogu", realizowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Jego opiekunkami były: Anna Burak, nauczycielka historii oraz Dorota Halas, ucząca języka polskiego. Celem programu jest aktywizacja młodzieży z mniejszych miast i wsi na rzecz samodzielnego odkrywania lokalnej żydowskiej historii oraz upowszechnianie zdobytej wiedzy wśród miejscowej społeczności. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoliła nam okryć historię okolicznej społeczności żydowskiej żyjącej na naszych terenach.

Związki Zawodowe ZNP oceniły pracę Dyrekcji szkoły

Za zgodą przewodniczącej Związków Zawodowych ZNP działających w naszej szkole zamieszczam opinię na temat pracy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wicku - im. Jana Brzechwy.