2023-02-12

Obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy w klasie VIIIa

W czwartek, 9 lutego 2023, wypadło wyjątkowe i ciekawe święto, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Pizzy. Klasa VIIIa wraz z wychowawczynią celebrację tego wydarzenia rozpoczęła na godzinie wychowawczej. Było pysznie!

2023-02-11

Zagrajmy w… lektury

Czytanie lektur nie dla wszystkich wiąże się z przyjemnością. Dla niektórych to przykry obowiązek. Jak więc zmobilizować uczniów do zapoznania się z lekturami i wykonania związanych z nimi zadań? Postanowiłam wykorzystać gry planszowe. Najpierw jednak młodzież sama musiała je dla siebie przygotować . Zapowiedź obchodów Szkolnego Dnia Gier Komputerowych i Planszowych była ku temu dobrą okazją.

2023-02-08

Uczniowie kl. IIa i IIIa odwiedzili ptasie miasteczko

Korzystając z zimowej aury, wspaniale wspólnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, ale pamiętamy również o ptakach, które w tym czasie potrzebują naszego wsparcia. Uczniowie klasy II a i III a zadbali, aby ptasia stołówka była pełna smakołyków.

2023-02-06

Włączamy się w ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”

Szkoła Podstawowa w Wicku włączyła się w ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”, którego celem jest przede wszystkim upamiętnienie roku Wisławy Szymborskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia ma na celu także m. in. budzenie zainteresowania poezją i polskim dziedzictwem kulturowym, uwrażliwienie na  ogólnoludzkie zasady moralne, kształtowanie świadomości kulturowej, rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia oraz umiejętności samodzielnego prezentowania wyników pracy. Opiekunami projektu są: Anna Burak, Dorota Halas, Magdalena Wójcicka.

2023-02-05

Wyjazd klas I-III na spektakl "Piotruś Pan" w lęborskim kinie "Fregata"

W piątek, 3 lutego 2023 uczniowie klas I-III SP Wicko wybrali się do lęborskiego kina "Fregata" na spektakl "Piotruś Pan". Z dużym zaciekawieniem nasi uczniowie obejrzeli musicalową interpretację tej fantastycznej przygody autorstwa Jamesa Barrie'go, której bohaterowie udają się do krainy zwanej Nibylandią. Marzeniem głównego bohatera jest pozostać na zawsze dzieckiem. Czy mu się to udało...? Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do lektury i zachęcamy do przeżycia własnej przygody.

2023-02-01

Uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału, którego hasłem było „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!", 16. naszych uczniów zbierało datki na rzecz Fundacji WOŚP. Inni wolontariusze to uczniowie ze szkół w Maszewku i Szczenurzy oraz kilka osób już pełnoletnich, którzy kiedyś również byli uczniami naszej szkoły.

2023-01-30

Dary dla naszej szkoły z Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne

Podczas ferii zimowych Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne przekazała Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku dary w postaci audiobooków z bajkami terapeutycznymi oraz gadżetami promującymi budowę nowego Hospicjum w Lęborku.

2023-01-30

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występu naszych uczniów podczas WOŚP 2023 w GOKiS-ie w Wicku

Występ Zuzanny Pobudkiewicz z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Marta Kobiela - instrumenty klawiszowe, Dmytro Marchenko - gitara basowa, Maciej Kiercul - gitara rytmiczna, Piotr Fugiel - kierownik zespołu, gitara klasyczna.
2023-01-13

Spotkania z rodzicami podsumowujące wyniki nauczania w I semestrze 2022/23 już za nami!

W czwartek, 12 stycznia 2023, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbyły się spotkania z rodzicami podsumowujące wyniki nauczania w I semestrze uczniów w kl. I-III i IV-VIII. Najpierw rodzice wszystkich uczniów spotkali się z Dyrekcją SP Wicko w małej sali gimnastycznej i zapoznali się z działaniami, akcjami, konkursami, uroczystościami i innymi imprezami, które jesienią i zimą odbyły się w naszej szkole.

2023-01-13

Nasi uczniowie wystartowali w konkursie "Mathman"

W środę, 11 stycznia 2023, w SP Wicko odbył się etap szkolny I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Redkowicach. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe - uczniowie z klas I-II, IV-VI i VII- VIII.

2023-01-12

Świetna zabawa podczas musicalu w GOKiS-ie

W środę, 11 stycznia 2023, uczniowie klas I-V SP Wicko przybyli na zaproszenie miejscowego GOKiS-u na salę widowiskową, by wspólnie uczestniczyć w ekologicznym widowisku muzycznym pt. "Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing".

2023-01-09

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku zaprasza na ferie zimowe!

Dwa tygodnie pełne zabawy, gier i innych atrakcji czeka na dzieci i młodzież z Gminy Wicko w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Wszystko to z powodu zbliżających się wielkimi krokami ferii zimowych (16-20 stycznia 2023).