2022-10-26

Uczniowie klasy VIIIc wzięli udział w międzynarodowym Projekcie Krokus zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland, którego polskim organizatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. W ramach projektu uczniowie posadzili przed budynkiem szkoły cebulki krokusów. Kwiaty te są symbolem dzieci ofiar Holocaustu, ale też odrodzenia i nadziei. Wiosną, gdy zobaczysz żółte krokusy na szkolnym trawniku, wspomnij dzieci, które były ofiarami Holocaustu.

Głosujemy na Panią Renatę Maculewicz w głosowaniu Dziennika Bałtyckiego

Na prośbę rodziców klasy 5B uprzejmie informujemy, że Pani Renata Maculewicz, wieloletnia nauczycielka matematyki i fizyki została zgłoszona do plebiscytu Dziennika Bałtyckiego na "Nauczyciela Roku klas IV-VIII".

31.10.22 - Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w naszej szkole

2022-10-25

Odnowiona kurtyna i scena w małej sali gimnastycznej

Nasza szkoła staje się coraz piękniejsza!  W tym roku odnowiliśmy małą salę gimnastyczną. Ponadto doprowadziliśmy scenę do ładu. Kurtynę, która bez celu wisiała na tylnej ścianie, zawiesiliśmy na jej kluczowe miejsce. Kurtyna została wyczyszczona. Teraz nasza scena nabrała odpowiedniego charakteru.

2022-10-25

Udział naszych uczniów w historycznej grze terenowej w Lęborku

Nasi uczniowie pod opieką Pani Anny Burak wzięli udział w grze terenowej "Aktywni wobec Niepodległej" w Lęborku w ramach programu „Aktywni patriotycznie”, który jest prowadzony przez Urząd Gminy w Wicku.

2022-10-21

Nowy stary sprzęt już w naszej Mediatece

Dziś zainstalowaliśmy kolejny sprzęt do naszej Mediateki w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Tym razem jest to patefon, czyli pradziadek gramofonów do odtwarzania płyt muzycznych. Patefon w odróżnieniu od późniejszych sprzętów grających nie potrzebuje podłączenia do prądu, czyli jest sprzętem bardzo modnym w dzisiejszych czasach, bo ekologicznym. Dźwięki, które się wydobywają z tuby po nakręceniu specjalnej korby, pozostawiają dużo do życzenia, ale patefon jest po renowacji i jego szlachetny wygląd sprawia, że pięknie prezentuje się w pomieszczeniach biblioteki.

2022-10-21

Wycieczka kl. IIA do Manufaktury - Piekarni Płotka w Łebie

W dniu dzisiejszym (20.10.2022) uczniowie klasy IIA wybrali się na wycieczkę do Łeby, do Manufaktury - Piekarni Płotka. Zapoznali się z pracą piekarza. Dzieci zobaczyły sprzęt wykorzystywany w piekarni, zwłaszcza ten, który służył piekarzom kilkadziesiąt lat temu.

2022-10-19

Dyskusyjny Klub Książki gościł młode adeptki sztuki pisarskiej z klasy czwartej i szóstej SP Wicko

Dziś (19.10.2022) nasz Dyskusyjny Klub Książki gościł na comiesięcznym spotkaniu w Bibliotece Szkolnej w Wicku młode adeptki sztuki pisarskiej z klasy czwartej i szóstej: Dobrawę Krzyżanowską oraz Anielę i Lilianę Czech.

Dziewczęta po raz pierwszy w swoim życiu wzięły udział w spotkaniu autorskim, podczas którego miały okazję pochwalić się swoją literacką twórczością. Każda z uczennic przyniosła fragmenty swoich tekstów.

2022-10-19

Otrzymaliśmy najnowszą edukacyjną grę planszową z katowickiego IPN-u "Giganci nauki"

Wczoraj, tj. 18 października 2022, dotarła do nas przesyłka z Katowic: najnowsza edukacyjna gra planszowa z tamtejszego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pod nazwą "Giganci nauki" o polskich naukowcach i wynalazcach. Od teraz jest już obecna w zbiorach gier planszowych naszej biblioteki. Gorąco dziękujemy za ten wspaniały podarunek!

Kaszubski konkurs plastyczny

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze, w ramach wspólnej inicjatywy AKTYWNE KASZUBY zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w siódmej  edycji konkursu plastycznego!

2022-10-18

Rozdaliśmy wyprawki czytelnicze naszym pierwszakom

Jak co roku, w pierwszych miesiącach nauki szkolnej klasy pierwsze wszystkich szkół w Polsce otrzymują z Instytutu Książki publikacje zachęcające do rozpoczęcia samodzielnej przygody z literaturą. Są to: książka "Pierwsze abecadło" oraz folder "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem".

2022-10-16

Sukcesy sportowe naszych biegaczy podczas II Biegu o Grand Prix Lęborka

W piątek, 15 października 2022, w lasku przy stadionie miejskim odbył się II Bieg o Grand Prix Lęborka. Drużyna z Wicka - mimo okrojonego składu - dała z siebie wszystko i zanotowała kilka dobrych wyników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

2022-10-13

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W przeddzień ogólnopolskiego święta Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole mogliśmy podziwiać występy naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje taneczne, muzyczne i aktorskie talenty, aby wspólnie z wszystkimi pracownikami SP Wicko oraz rodzicami uczcić ten dzień.

2022-10-12

Kolejne udane starty naszych sportowców tym razem w finale Powiatowych Zawodów w Badmintona Dziewcząt i Chłopców

We wtorek, 11 października 2022, w Łebie odbył się finał Powiatowych Zawodów w Badmintona Dziewcząt i Chłopców. Drużyna dziewcząt młodszych w składzie: Joanna Wojtowicz i Adrianna Kozdrowska zajęły III miejsce. Natomiast chłopcy (Szymon Łagód i Jacek Lodziński) w tej samej kategorii Igrzysk Dzieci zajęli II miejsce, nieznacznie ulegając zawodnikom z SP w Siemirowicach.