2022-09-26

Uroczystości przy obelisku ofiar marszu śmierci w Gęsi

25 września, w ostatnią niedzielę września, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary Marszu Śmierci. Przy obelisku w Gęsi, spotkali się przedstawiciele lokalnych władz państwowych i kościelnych, samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Wicko.

2022-09-26

Sukcesy naszych sportowców na biegach w Lęborku

24 września odbyły się I Biegi przełajowe o Grand Prix Lęborka. Sezon ten rozpoczęliśmy wieloma wysokimi miejscami na podium. Gratulujemy naszym uczniom.

2022-09-24

Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole już po raz 29.!

Już 29. raz zorganizowana została w Polsce wrześniowa Akcja Sprzątania Świata. Uczniowie klas młodszych naszej szkoły również do niej dołączyły pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze".

2022-09-16

Zajęcia z lekkoatletyki w naszej szkole

W związku z licznymi zapytaniami od rodziców, odnośnie zajęć z lekkiej atletyki postanowiliśmy, że pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę (21.09) o godzinie 15.00 na dużej sali gimnastycznej w naszej szkole.

2022-09-16

Wizyta w Czołpinie

W dniach od 13 do 15 września 2022 roku uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w zajęciach dydaktycznych organizowanych przez pracowników Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie.

2022-09-09

Nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w XIII Olimpiadzie dla osób z niepełnosprawnościami

8 września 2022 roku odbyła się już po raz trzynasty organizowana przez Gminę Wicko, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku - Olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami w Charbrowie.

2022-09-09

Spotkanie z pracownikiem nadleśnictwa - edukacja leśna

8 września 2022 roku uczniowie z klas 1-3 mieli zorganizowane spotkanie z Panią Alicją Kąckowską - Specjalistą ds. pozyskiwania drewna i edukacji przyrodniczo-leśnej z nadleśnictwa Lębork. Pani Alicja zapoznała nasze dzieci z szeroko rozumianą gospodarką leśną.

2022-09-07

Kontakt z małą świetlicą

2022-09-05

Od czwartku ruszamy z obiadami - zapisy do jutra!

Kwota do zapłacenia za miesiąc wrzesień - 85 zł (za ucznia)

Płatne przelewem na konto szkoły:

75 9324 0008 0000 3997 2000 0040

2022-09-02

Performatywne Narodowe Czytanie w Wicku w wykonaniu Jolanty Juszkiewicz, aktorki Kropka Theatre

Przedstawienie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w oryginalnej odsłonie  odbyło się już tradycyjnie w Wicku w przeddzień ogólnopolskich obchodów Narodowego Czytania, 2 września 2022. Widownią była starsza młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Dla uczniów kl. VII i VIII było to także spotkanie z  lekturą obowiązkową.

2022-09-01

Trzy, dwa, jeden, zero - wystartowaliśmy!

Tak, jak w tysiącach innych szkół w Polsce, pierwszego września przywitaliśmy nowy rok szkolny 2022/23. Jaki on będzie dla nas wszystkich, w dużej mierze zależy od nas samych. Podczas uroczystego apelu w dużej sali gimnastycznej Pan Dyrektor przywitał uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Szczególną uwagę poświęcił pasowanym tego dnia na uczniów SP Wicko pierwszakom, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę, a także nowym uczniom, również tym przybyłym do nas z Ukrainy. Nawiązał też do wojennej historii, którą każdego roku 1 września wspominamy - rocznicy wybuchu II wojny światowej.

2022-09-01

Już jutro obchody Narodowego Czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w sali widowiskowej GOKiS-u

Już jutro (02.09.2022) rozpoczynamy w naszej gminie ogólnopolskie obchody Narodowego Czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w sali widowiskowej GOKiS-u w Wicku.

2022-09-01

Życzenia dla całej społeczności szkolnej od Dyrekcji szkoły z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022 - 2023

Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok. Pytanie to, a może nawet obawa, towarzyszy z pewnością najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.