Aktualności

2022-07-05

Wydawanie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane 8 lipca 2022 w godzinach od 10:00 – 13:00 w sekretariacie szkoły.

2022-06-22

Zakończenie Roku Szkolnego 2021\22 - Najważniejsze informacje

Szanowni Państwo,

Już w najbliższy piątek 24 czerwca mamy zakończenie roku szkolnego 2021\22. Zgodnie z Państwa prośbami publikujemy najważniejsze informacje z nim związane.

Uczniowie tego dnia przychodzą ubrani odświętnie "na galowo". W czasie przebywania w szkole dzieci są pod opieką swoich wychowawców.

2022-06-21

Podsumowanie działalności Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego w II sem. roku szk. 2021/2022

W środę, 30 marca 2022, została przeprowadzona prelekcja dla klas: IIA, IIB, IVA i IVB przez Panią Kingę Krzyżaniak, członkini lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

2022-06-19

IIa, IIIa i IIIb odwiedziły Park Ewolucji w Sławutówku

W środę, 15 czerwca 2022, klasy IIa, IIIa i IIIb odwiedziły Park Ewolucji w Sławutówku. Były filmy w kinie 7D, warsztaty z wydobywaniem szkieletu dinozaura, quiz z dinozaurem Arnoldem, zwiedzanie ścieżki z dinozaurami, poznanie historii powstania świata oraz człowieka, wizyta w piramidzie, przejażdżka roller coasterem, a na koniec wizyta w sklepie z pamiątkami oraz zabawy na wspaniałym placu zabaw. Doskonałe miejsce i wspaniała zabawa!

2022-06-19

Uczniowie z Wicka opanowali Gniew

W czerwcu uczniowie klas Va, VIa oraz przedstawiciele kl. IVa postanowili „opanować Gniew”. Zanim tam jednak dotarliśmy, zrobiliśmy przystanek na skwerze Kościuszki w Gdyni oraz w Pelplinie – mieście, którego początki sięgają XIII wieku.

2022-06-19

Wycieczka siódmoklasistów do Łeby

W okresie przedwakacyjnych wycieczek szkolnych okolice Łeby są - z oczywistych względów - najczęściej wybieranym kierunkiem wypoczynku i zwiedzania. Wydawać by się mogło, że niemal każdy z naszych uczniów bardzo dobrze zna tę miejscowość i jej historię. Nic bardziej mylnego!

2022-06-19

Wycieczka kl. VII i VIII SP Wicko do Warszawy

W dniach 12-14 czerwca 2022 uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie stolicy oraz poznanie najważniejszych miejsc pamięci.

2022-06-19

Uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego z Wicka wzięły udział w ogólnopolskim spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie

Uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego - Adrianna Lubińska oraz Hanna Keidrowska z kl. VIIIC - wzięły udział w ogólnopolskim spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie.

2022-06-19

To cóż, że ze Szwecji, czyli wycieczka kl. VII SP Wicko do bałtyckich sąsiadów z Północy

Od 30 maja do 1 czerwca 2022 nasi siódmoklasiści byli na wycieczce w Szwecji. Zdjęcia opiszą więcej niż słowa, zatem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

2022-06-19

Egzamin naszych uczniów na kartę rowerową

W czwartek, 9 czerwca 2022, nasza młodzież uczestniczyła w praktycznym szkoleniu na kartę rowerową pod bacznym okiem policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Lęborku. Nie było łatwo, ale satysfakcja ze zdania egzaminu była tym większa!

2022-06-19

Dwudniowy czerwcowy kiermasz w naszej szkole dla chorej Zosi

W środę i czwartek (8-9 czerwca 2022) odbył się charytatywny kiermasz ciast oraz gadżetów dla chorej Zosi. Zbieraliśmy fundusze, aby pomóc chorej na SMA Zosi Szcześniewskiej.

2022-06-19

Prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kl. V i VI SP Wicko

W środę, 8 czerwca 2022, miała miejsce ważna i pożyteczna dla naszych uczniów prelekcja dla klas V i VI na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prelegentami byli policjant, ratownik medyczny oraz ratownik wodny.

2022-06-12

Zakończenie ogólnopolskiego projektu „Szkoła Dialogu” – organizacja wycieczki dla członków „Klubu Seniora” z Wicka

Za nami wielki finał ogólnopolskiego projektu „Szkoła Dialogu”, którego opiekunkami w Szkole Podstawowej w Wicku były p. Anna Burak oraz p. Dorota Halas.

W dniu 7 czerwca 2022 roku grupa projektowa ,,Szkoła Dialogu” zorganizowała wycieczkę do Lęborka. Było to jednocześnie podsumowanie i efekt pracy osób uczestniczących w projekcie. Oprowadzaliśmy po mieście członków „Klubu Seniora” działającego w Wicku, pokazując i odkrywając przed nimi historię Żydów w przedwojennym Lauenburgu.