Aktualności

2021-09-24

Powiększamy zbiory szkolnej biblioteki! Powstaje medioteka z nośnikami retro!

Podejmujemy na co dzień działania mające na celu zwiększenie ilości woluminów oraz innych zbiorów znajdujących się w szkolnej bibliotece. Wszystko to oczywiście z myślą o naszych kochanych uczniach aby mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz pasje. Oprócz książek w naszej bibliotece dzieci mogą także zapoznać się z tzw. nośnikami retro

2021-09-23

LEGO® zaprasza do naszej biblioteki

LEGO® zaprasza do naszej biblioteki. Nowe książki i zestawy klocków w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-09-23

Gmina Wicko w starożytności i średniowieczu - siódmoklasiści SP Wicko na warsztatach z doktorantem Uniwersytetu Gdańskiego

Gmina Wicko w starożytności i średniowieczu - siódmoklasiści SP Wicko na warsztatach z doktorantem Uniwersytetu Gdańskiego

2021-09-23

Wycieczka klasy VIIIB do Adventure Park

Wycieczka klasy VIIIB do Adventure Park

2021-09-23

Podziękowanie za 22 lata pracy w szkolnej stołówce

W dniu dzisiejszym grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi i administracji uroczyście podziękowali Pani Teresie Obidzińskiej przechodzącej na emeryturę po 22 latach pracy w szkolnej stołówce za te wszystkie lata uśmiechu na twarzy, życzliwości oraz sumiennej pracy. Dyrekcja w imieniu wszystkich pracowników szkoły wręczyła Pani Teresie słodki upominek.

2021-09-23

Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej aktywnie włączyli się w te obchody. Dzień zaczęliśmy od obejrzenia historii małej Veshti, bohaterki książki Petera H. Reynoldsa „The Dot” (czyli Kropka),   która nie potrafiła odnaleźć w sobie wiary we własne możliwości. Następnie szukaliśmy dwóch pasujących do siebie połówek kropek, tworzyliśmy “kropkowe” prace plastyczne, ozdabialiśmy kropkami sówki. Kropki i kropeczki pojawiły się na naszych ubraniach.

2021-09-23

Nasi uczniowie z wizytą w Czołpinie

22 września 2021 roku uczniowie klas trzecich miały zaszczyt odwiedzić muzeum w Czołpinie. Słowiński Park Narodowy zorganizował dla nich zajęcia pt. "Wkręceni w brzmienie Natury - jak bije serce przyrody?". Wizyta składała się z trzech części. Część teoretyczna podczas, której każde dziecko otrzymało pakiet pełen niespodzianek. Nasi trzecioklasiści mogli poznać tajemnice dźwięków natury. Część praktyczna, w czasie której słuchaliśmy dźwięków drzew i doświadczaliśmy kontaktu z naturą.

2021-09-22

Zajęcia Patrolu WWF dla klas I-II w naszej szkole

Zajęcia Patrolu WWF dla klas I-II w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku

2021-09-22

Spotkanie z Natalią Kubicą, uczestniczką programu "You Can Dance"

Spotkanie z Natalią Kubicą, uczestniczką programu "You Can Dance"

2021-09-20

Wystawa i zajęcia biblioteczne, poświęcone twórczości autora „Cyberiady” w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Obchody Roku Stanisława Lema w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku: wystawa i zajęcia biblioteczne, poświęcone twórczości autora „Cyberiady” w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-09-16

„Andrzej Urbańczyk, Bałtyk i oceany”

Jak wygląda szalupa? Do czego służy sekstant? W jaki sposób działa rumpel? To tylko niektóre z pytań, postawionych naszym uczniom przez Radosława Paternogę z Narodowego Muzeum Morskiego z Gdańska podczas wykładu dla kl. VA i VIA SP Wicko w tutejszej Bibliotece Szkolnej. „Andrzej Urbańczyk, Bałtyk i oceany” był tematem przewodnim spotkania z trójmiejskim ekspertem edukacji morskiej, które odbyło się 16 września 2021.

2021-09-15

Miłośnik historii Wicka i okolic odwiedził naszą szkołę

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość Pan Jarosław Gburczyk - wieloletni miłośnik historii naszego terenu. Pan Jarosław na co dzień mieszka w Niemczech i na podstawie niemieckich źródeł historycznych znajduje fakty oraz ciekawostki dotyczące naszej małej ojczyzny.

2021-09-13

Zbiórka Elektrośmieci!

Zbiórka elektrośmieci! Mniejsze gabaryty można przynosić do szkoły od 20 września. Natomiast większe gabaryty od 27 września można wrzucać do kontenera, który będzie na parkingu przed Szkołą Podstawową w Wicku. Obie zbiórki kończą się 29 września! (przedłużamy szkolną zbiórkę). Jest zatem czas na wykonanie porządków w swoich domach i pozbycie się niepotrzebnych\zużytych sprzętów elektrycznych! Szczegóły na obu plakatach!