Aktualności

2021-11-07

Powiatowe sukcesy sportowe naszych uczniów!

Po udanych eliminacjach gminnych w unihokeja, nasi uczniowie zaliczyli również udany występ w zawodach powiatowych. Dziewczęta młodsze w ramach Igrzysk Dzieci zajęły III miejsce, natomiast chłopcy starsi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyli Mistrzostwo Powiatu, pokonując szkoły z Nowej Wsi Lęborskiej, Cewic i Lęborka. Drużyna z Wicka reprezentować będzie powiat lęborski w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w Wejherowie.

2021-11-07

III bieg o Grand Prix Lęborka

Ponad dwudziestoosobowa reprezentacja z naszej szkoły wzięła udział 6 listopada, w kolejnym już III Biegu o Grand Prix Lęborka. Bieg ten miał bogatszą oprawę niż zazwyczaj, ponieważ rozgrywany był by uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały nagrody rzeczowe, medale oraz okazałe puchary. 

2021-11-06

Projekt „Zakochana Kobieta”

Projekt „Zakochana Kobieta”

2021-11-06

Jan Marcin Szancer, wybitny polski ilustrator, bohaterem tegorocznych Zaduszek Literackich w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Jan Marcin Szancer, wybitny polski ilustrator, bohaterem tegorocznych Zaduszek Literackich w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-11-06

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku znów w akcji!

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku znów w akcji!

2021-11-06

„Lem Express”, czyli quiz o życiu i twórczości Stanisława Lema w wykonaniu szóstoklasistów SP Wicko

„Lem Express”, czyli quiz o życiu i twórczości Stanisława Lema w wykonaniu szóstoklasistów SP Wicko

2021-11-06

Zobaczcie występ naszych uczniów - zapraszamy na tegoroczną Wieczornicę z okazji 11 listopada do GOKiS-u

Zobaczcie występ naszych uczniów - zapraszamy na tegoroczną Wieczornicę z okazji 11 listopada do GOKiS-u

2021-11-01

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie obchodów w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie obchodów w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-10-30

Wspólne czytanie "Dziadów" z klasami starszymi w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Wspólne czytanie "Dziadów" z klasami starszymi w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-10-30

Wystawa na parterze SP Wicko, przygotowana przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Gminie Nowa Wieś Lęborska w ramach konkursu "Eko-cudaki"

Wystawa na parterze SP Wicko, przygotowana przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Gminie Nowa Wieś Lęborska w ramach konkursu "Eko-cudaki" 

2021-10-30

Zajęcia regionalne w bibliotece szkolnej o dawnych przedmiotach dnia codziennego naszych przodków

Zajęcia regionalne w bibliotece szkolnej  o dawnych przedmiotach dnia codziennego naszych przodków

2021-10-30

Jesienne zajęcia w plenerze IIIB

Klasa IIIB na jesiennych zajęciach 

2021-10-28

Uczniowie trenowali pod okiem mistrza świata!

28 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku prelekcję sportową w tym zajęcia praktyczne z uczniami klas czwartych prowadził Marcin Prus - siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Na wstępie dzieci obejrzały animację pt. "Jak zostać mistrzem Polski w piłce siatkowej". Filmik opowiadał o spełnianiu marzeń przez małego orzełka - Kubusia, który dzięki ciężkiej pracy oraz wewnętrznej motywacji zostaje przyjęty do kadry narodowej.

2021-10-28

Eliminacje gminne w Unihokeja

26 października w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje w unihokeja dziewcząt i chłopców. Zawody te były bardzo udane dla uczniów z naszej szkoły. Dziewczęta młodsze i chłopcy młodsi w ramach "Igrzysk Dzieci" pewnie pokonali swoje koleżanki i kolegów  z SP Szczenurze, zdobywając tym samym awans do zawodów powiatowych.