Aktualności

2022-03-28

Bezpłatnie dojedziesz na Rodzinny Kiermasz Wielkanocny w tą niedzielę!

Już w tą niedzielę - 3 kwietnia zapraszamy wszystkich Państwa na Rodzinny Kiermasz Wielkanocny, który organizowany jest przez całą społeczność szkolną. Rozpoczęcie punktualnie o godzinie 11.00 a zakończenie przewiduje się na godzinę 15.00. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnego transportu autobusowego na nasze wydarzenie. Rozkład jazdy z poszczególnych miejscowości w artykule.

2022-03-27

Relacja ze szkolenia "Nauka poprzez zabawę, ruch i emocje kluczem do sukcesu"

W piątkowe wczesne popołudnie, 25.03.2022, dzięki zaangażowaniu Pani Nataszy Konopackiej nauczyciele SP Wicko mogli wziąć udział w szkoleniu "Nauka poprzez zabawę, ruch i emocje kluczem do sukcesu". 

2022-03-27

Wspomnienie o dziecięcych zabawach i zabawkach sprzed lat - zajęcia historyczne dla kl. II pod kier. Maksymiliana Halasa, ósmoklasisty SP Wicko

W piątek, 25 marca 2022 roku, Maksymilian Halas, uczeń klasy VIIIA, przeprowadził autorskie zajęcia historyczne z elementami edukacji muzycznej dla drugoklasistów kl. A i B SP Wicko. To już tradycja, że młody historyk przygotował zajęcia dla młodszych klas. W I semestrze tego roku były to klasy trzecie, teraz przyszedł czas na uczniów kl. II. Dużą wartością edukacyjną i historyczną tych zajęć jest możliwość skorzystania z eksponatów z domowych zbiorów Maksymiliana, który niestrudzenie tropi zagadki i ślady przodków nie tylko ziemi lęborskiej.

2022-03-27

Warsztaty historyczno-literackie w Bibliotece Szkolnej w Wicku poświęcone bohaterom Powstania Styczniowego

Powstańcy styczniowi, którzy wybrali drogę duchownych, byli w drugiej połowie marca 2022 roku głównymi bohaterami lekcji religii dla kl. VIII w formie zajęć warsztatowych w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Każdy z trzech oddziałów ósmoklasistów SP Wicko dostał zadanie stworzenia tekstu poetyckiego stylizowanego na psalm, którego bohaterami byli Adam Chmielowski, znany później jako święty Brat Albert oraz Stanisław Brzóska, słynny kapelan Powstania Styczniowego, zwany też generałem tego powstania, ostatni walczący do 1865 roku powstaniec styczniowy.

2022-03-23

Nasze uczennice wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plastycznego w Rzeszowie!

Natasza Jańczuk z kl. IVB oraz Anna Bladoszewska z kl. IIIA  znalazły się w gronie zwycięzców w ogólnopolskim konkursie plastycznym Muzeum Dobranocek w Rzeszowie pod nazwą „Nowe przygody bohaterów dobranocek”.

2022-03-22

Możliwe zagrożenia spowodowane uzależnieniem od sieci INTERNET i od portali społecznościowych - SZKOLENIE

Szanowni Państwo, nasz psycholog szkolny Pan Łukasz organizuje szkolenie online dla rodziców związane z zagrożeniami wynikającymi z uzależnieniem od sieci Internet, w tym także z nieuprawnionego korzystania z portali społecznościowych.

2022-03-20

Udostępniamy darmowe książki w wersji elektronicznej dla ukraińskich czytelników / Безкоштовні дитячі книжки

Wydawnictwo "Sukurs" na stronie www.biblioteka.pl udostępniło z myślą o czytelnikach z Ukrainy zestaw książek w języku ukraińskim dla dzieci i młodzieży.

2022-03-18

21 marca - Zapowiedź obchodów z okazji I Dnia Wiosny w naszej szkole

21 marca - Zapowiedź obchodów z okazji I Dnia Wiosny w naszej szkole.

2022-03-18

Sukcesy naszych uczennic

Pan Dyrektor nagrodził dziś dwie nasze uczennice za udział i uzyskanie wysokich miejsc w konkursie organizowanym przez Słowiński Park Narodowy. Do konkursu dziewczyny przygotowała Pani Mirosława Krzyżanowska. Jesteśmy bardzo dumni z wszelkich sukcesów naszych uczniów.

2022-03-18

Obchody Dnia Jedności Kaszubów w szkole w Wicku

Dzień Jedności Kaszubów miał swoje tegoroczne obchody w Szkole Podstawowej w Wicku już w piątek, 18 marca 2022. Z tej okazji czwartoklasiści uczęszczający na dodatkowe zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach poświęconych historii, kulturze i językowi rdzennych mieszkańców Pomorza.

2022-03-12

Wspieramy w nauce uchodźców z Ukrainy!

Od przyszłego tygodnia do naszego szkolnego zespołu dołączy Pani Kasia. Pani Kasia będzie wspierała edukację naszych nowych uczniów z terenów Ukrainy oraz służyła pomocą jako tłumacz języka ukraińskiego. Urodziła się w Ukrainie a od kilku lat mieszka w Polsce.