Aktualności

2022-06-10

15 czerwca (środa) - odwozy

15 czerwca (środa) - odwozy

2022-06-08

Realizacja ogólnopolskiego projektu "Szkoła Dialogu. XV Edycja"

Grupa uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Wicku kończy realizację ogólnopolskiego projektu "Szkoła Dialogu. XV Edycja", którego organizatorem jest fundacja "Forum Dialogu". Przed naszymi uczniami jeszcze wielki finał – wycieczka do Lęborka, śladem lokalnej społeczności żydowskiej, przygotowana dla osób „z zewnątrz”.

2022-06-08

Pożegnalny wyjazd kl. VIIIB do Łeby

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 8.B wybrali się na ostatni wspólny wyjazd. Tym razem odwiedzili Łebę i aktywnie spędzili ze sobą czas. Były kręgle, wieczorny spacer, koszykówka i wizyta w Discovery Park. Wyjazd był krótki, ale intensywny.

2022-06-08

Rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Literackim pod hasłem „Warto być patriotą”

Podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku ogłosiliśmy wyniki i rozdaliśmy nagrody oraz wyróżnienia wszystkim uczestnikom tego konkursu. Literackie zmagania uczniów zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej nauczycieli - humanistów pn.  Szkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Warto być patriotą”.

2022-06-08

Realizacja ogólnopolskiego projektu "Szkoła Dialogu. XV Edycja"

Grupa uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Wicku realizuje ogólnopolski projekt "Szkoła Dialogu. XV Edycja", którego organizatorem jest fundacja "Forum Dialogu". Celem programu jest aktywizacja młodzieży z mniejszych miast i wsi na rzecz samodzielnego odkrywania lokalnej żydowskiej historii oraz upowszechnianie zdobytej wiedzy wśród miejscowej społeczności. 

31 maja 2022 grupa projektowa „Szkoła Dialogu” zorganizowała wycieczkę do Lęborka. Głównym celem projektu jest przybliżenie historii okolicznej społeczności żydowskiej, żyjącej na tych terenach przez wieki – i temu też miała służyć nasza wyprawa. Wyjazd miał nas przygotować do poprowadzenia wycieczki śladami lęborskich Żydów. Pomimo mocno okrojonego grona, udało się nam ustalić ciekawą trasę.

2022-06-06

Rozstrzygnięcie XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Morze, nasze morze”

Jak co roku, podczas obchodu Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku został rozstrzygnięty XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Morze, nasze morze”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest nasz nauczyciel plastyki, Pan Bolesław Mielewczyk.

Na konkurs wpłynęły 241 prace z 23. Szkół Podstawowych, między innymi z Lęborka, Nowej Wsi Lęborskiej, Słupska, Wejherowa, Kartuz, Rumi, Ciekocina, Łebienia, Gdyni, Łebuni, Sierakowic, Kobylnicy i Gniewina.

2022-06-06

Nocne obserwacje nieba w Szkole Podstawowej w Wicku

W piątkowe popołudnie, 3 czerwca 2022, uczniowie klasy IVb spotkali się z wychowawcą na tzw. “nocce w szkole”. Głównym celem tego wydarzenia były warsztaty astronomiczne - nocne obserwacje nieba za pomocą 2 teleskopów, szkolnego i prywatnego. Celem wychowawczym była integracja zespołu klasowego z wychowawcą Renatą Maculewicz i nauczycielem wspomagającym  Martą Paczułą-Bullmann.

2022-06-03

Obchody Dnia Patrona, Dnia Dziecka i Dnia Sportu w szkole w Wicku

"Mija właśnie 35 lat od chwili, gdy Szkoła Podstawowa w Wicku otrzymała imię swojego patrona Jana Brzechwy. Podobno upływający czas mierzy się wiekiem dzieci. Wielu spośród zebranych tu dorosłych pamięta ten historyczny moment uroczystości z połowy lat 80. XX wieku. Niektórzy byli wtedy uczniami tej szkoły i – tak jak wy teraz – występowali na apelu, śpiewając piosenki i recytując wiersze Jana Brzechwy" - tak zaczął swoje przemówienie Pan Dyrektor SP Wicko, Michał Sałata, otwierając apel upamiętniający patrona naszej szkoły, Jana Brzechwę.

2022-06-01

Pan Kleks, jego Akademia i upcykling, czyli "Polscy autorzy klimatowi" w tegorocznej edycji akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Akcja czytelnicza "Cała Polska czyta dzieciom" - tym razem w wersji ekologicznej - odbyła się w Bibliotece Szkolnej w Wicku we wtorek, ostatniego majowego poranka. Hasłem przewodnim dla tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 2022 były słowa: "Polscy autorzy dla klimatu".  Punktem wyjścia dla zajęć na temat recyklingu, upcyklingu oraz działań "Zero Waste" była czytelnicza wizyta w "Akademii pana Kleksa" Jana Brzechwy. Bo przecież to właśnie profesor Ambroży Kleks leczył chore sprzęty w specjalnie przygotowanym dla nich szpitalu. Fragment Brzechwowego klasyka odczytali zaproszeni goście, tworzący przedmioty według zasady upcyklingu: prowadząca Przetwórnię Ani i Tomka w pobliskim Cecenowie, Anna Żurawska-Kryńska oraz nauczycielka muzyki, Karolina Machutta - Gałązka.

2022-06-01

Uczennice SP Wicko posłankami XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Chmielewska, Amelia Hensoldt, Adrianna Lubińska, Martyna Lodzińska wzięły udział w XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Temat tegorocznej sesji  „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.”

2022-06-01

Dzień Rodziny w klasie 3B

Maj i czerwiec obfitują w wiele świąt związanych z rodziną, dlatego klasa IIIb zorganizowała rodzinne spotkanie pod hasłem "Rodzina to jest siła". Uczniów na zajęciach odwiedzili bliscy, by spędzić wspólnie trochę czasu, na dobrej zabawie.

2022-05-30

Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się w konkursie literackim "Legendy Błękitnej Krainy"

W poniedziałek, 30 maja 2022, w sali rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie Otwartego Konkursu Literackiego "Legendy Błękitnej Krainy". Warto zaznaczyć, że zasięg tego konkursu rośnie z roku na rok. W tym roku oceniano prace uczniów ze szkół m. in. z Lęborka, Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka, Łeby czy Gniewina.

Dla nas najważniejszą informacją jest to, że w ciągu ostatnich kilku lat w kolejnych edycjach "Legend Błękitnej Krainy" teksty autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku są doceniane i zdobywają najwyższe laury i wyróżnienia. Nie inaczej było teraz.

2022-05-30

Tomasz Wroński 10 skoczkiem w dal w województwie pomorskim

W konkursie finałowym Tomasz oddał 4 skoki, wszystkie powyżej pięciu metrów (najdłuższy 5, 17), co dało mu ostatecznie 10 miejsce na 19 startujących zawodników. Zwycięzca zawodów skoczył na odległość 5, 86 m. Jest to duży sukces Tomka. Gratulacje.

2022-05-24

Wycieczka klas ósmych do Dolnego Śląska

W maju uczniowie klas ósmych wyjechali na wspólną wycieczkę do Karpacza. Wyprawa zaczęła się od nocnego przejazdu na Południe Polski. Pierwszego dnia wybraliśmy się na Śnieżkę. Zdobyliśmy ten mierzący 1602 m n. p. m. szczyt górski na piechotę. Nie był to łatwy spacer, bo cała trasa miała około 20 km, ale satysfakcja po dotarciu do Karpacza była ogromna.