2023-04-30

Fundacja Diversum z Wrocławia podarowała naszej bibliotece książki dla dzieci o niepełnosprawności

Z radością pragniemy podzielić się informacją, że Fundacja Diversum z Wrocławia, zajmująca się walką z wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych, podarowała naszej szkolnej bibliotece egzemplarze książki w języku polskim i ukraińskim pt. "Agata szleje na kółkach", autorstwa znanej pisarki dla dzieci i młodzieży, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

2023-04-28

Udany występ naszych uczniów w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Rodnô mòwa"

W piątek, 28 kwietnia 2023, w GOKiS-ie w Wicku odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Rodnô mòwa". Miło posłuchać wykonania różnych utworów literackich w wykonaniu klas I - VIII. Naszą szkołę reprezentowali Ania Rzepka, Zosia Mularczyk, Marta Pawłowska, Maciej Kiercul i Zosia Szmyd.

2023-04-28

Klasa IIIB na tropie wiosny...

Na dzisiejszej lekcji (28.04.2023) sprawdzaliśmy, co z tą wiosną? Odkryliśmy, że już się rozgościła wokół szkoły. Sami zobaczcie. Wracaliśmy gęsiego za Pawłem na kolejną lekcję.

Strefa Komiksu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku już otwarta

Biblioteka Szkolna w Wicku regularnie poszerza swoje zbiory. Wszystkie komiksy zyskały od tego momentu swoją osobną strefę na korytarzu bibliotecznym przy głównym wejściu do biblioteki. Gorąco dziękujemy uczniom za pomoc w przenoszeniu i układaniu w nowym miejscu całej naszej komiksowej kolekcji, w szczególności Oli Piotrowicz z kl. VIIIA, która również jest autorką pięknej tablicy informującej o naszej Strefie Komiksu.

Warsztaty z "Projektorem"

Uczniowie z klasy VIIa wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach Programu Projektor. Projektor jest programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

2023-04-27

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i relacji filmowych z apeli upamiętniających święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do obejrzenia w naszej galerii zdjęć fotorelacji i relacji filmowych z apeli upamiętniających święto Konstytucji 3 Maja

aut. filmów i fot. Katarzyna Piotrowska

Uroczyste apele z okazji rocznicy Konstytucji Trzeciomajowej

Już w czwartek, 27 kwietnia 2023, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbyły się uroczyste apele z okazji rocznicy Konstytucji Trzeciomajowej 1791 roku. Do występów artystycznych zaangażowali się utalentowani aktorsko i muzycznie uczniowie klas IV-VIII.

2023-04-27

Warsztaty z translatoryki dla siódmoklasistów w bibliotece szkolnej

W czwartek, 27 kwietnia 2023, uczniowie klasy VIIA uczestniczyli w warsztatach z translatoryki przeprowadzonych przez Panią Martę Tandek. W trakcie zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się, na czym polega praca tłumacza, ile można zarobić w tym zawodzie i jakie rodzaje tłumaczeń wyróżniamy. Uczniowie mieli okazję przetłumaczyć tytuły lektur szkolnych, korzystając zarówno ze słowników tradycyjnych, jak i aplikacji translatorskich.

2023-04-26

Już w najbliższy piątek piątoklasiści SP Wicko sprawdzą swoją wiedzę na temat lektur w Turnieju Literackim w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Już w najbliższy piątek (28.04.2023) piątoklasiści SP Wicko sprawdzą swoją wiedzę na temat lektur w Turnieju Literackim w Bibliotece Szkolnej w Wicku.

2023-04-26

Świetny start naszej drużyny piłkarskiej chłopców w zawodach gminnych i powiatowych

W ostatnim czasie chłopcy młodsi, podopieczni Waldemara Juszczaka, zanotowali udane starty w zawodach piłkarskich. W eliminacjach gminnych pewnie pokonali swoich kolegów z SP Maszewko i SP Szczenurze. Również w zawodach powiatowych błysnęli formą, zajmując bardzo dobre II miejsce na pięć startujących drużyn. Zawody odbyły się 25 kwietnia 2023 w Nowej Wsi Lęborskiej. Skład zespołu: Jacek Lodziński, Szymon Łagód, Wiktor Tandek, Mateusz Waleśkiewicz, Wiktor Czerwionka, Tomasz Chmielewski, Jan Ranachowski, Michał Stawiszyński. Gratulacje!!!

26 kwietnia w SP Wicko odbył się Dzień Języka Angielskiego

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ENGLISH BRINGS PEOPLE TOGETHER

23 kwietnia został ustanowiony Dniem Języka Angielskiego przez ONZ. Data ta nie jest przypadkowa. Ten dzień tradycyjnie uznawany jest za datę urodzin i śmierci wybitnego angielskiego dramaturga i pisarza, Williama Szekspira. Jego wkład w rozwój języka angielskiego jest nieoceniony - uznawany jest on za twórcę ponad 1000 nowych słów i wyrażeń, które na stałe zagościły w języku angielskim. Dzisiaj szacuje się, że po angielsku mówi 1,5 miliarda osób, a więc około 20% mieszkańców Ziemi.

2023-04-25

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku z okazji Światowego Dnia Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki  w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Były rekomendacje, co warto czytać i co właśnie pojawiło się na rynku książki. Była też dyskusja na temat, jakie teksty przygotowują nasze młode autorki.

Natalia Rzepka zajęła III miejsce w Konkursie Słowińskiego Parku Narodowego

Kolejny już raz zostaliśmy zaproszeni do udziału w konkursie, organizowanym przez Słowiński Park Narodowy w ramach obchodów Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego, który przypada 22 marca. Konkurs odbywa się dwuetapowo, czyli 1. etap na terenie naszej szkoły,  a 2. etap w Muzeum SPN w Czołpinie. Zasady są niezmienne od 12 lat.

2023-04-24

Akcja Charytatywna “Dla Konrada”

W dniach 18 i 19 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Charytatywny, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i szkolny wolontariat. Celem kiermaszu było zebranie środków dla Konrada Kaczmarka - chłopca, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną: mutację genu MARk2, autyzm i epilepsję. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej.

Świetny występ naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego

21 kwietnia 2023, pod patronatem wydawnictwa Macmillan, w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament.