2022-12-07

Wśród najlepszych czytelników powiatu lęborskiego są również nasi uczniowie!

Miło nam poinformować, że już w drugiej odsłonie akcji czytelniczej "Biblioteka Go. Błękitny szlak" w Bibliotece Miejskiej w Lęobrku wzięli aktywny udział także uczniowie SP Wicko. Wśród wylosowanych szczęściarzy, którzy otrzymali za swoje czytelnicze wyniki nagrody rzeczowe w lęborskiej bibliotece, znaleźli się: Alicja Szweda z kl. IIB i Błażej Halas z kl. IIIB.

2022-12-06

Samorząd Uczniowski przygotował mikołajki dla całej społeczności szkolnej

Z okazji mikołajek Samorząd Uczniowski przygotował małą niespodziankę dla całej społeczności szkolnej. Wszyscy wypatrywali Mikołaja na korytarzu, by otrzymać podarek i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

2022-12-05

Wycieczka kl. Va i Vb do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, 02.12.22

W czwartek, 1 grudnia 2022, uczniowie klas piątych wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Mieli tam możliwość samodzielnego eksperymentowania i udziału w interaktywnych instalacjach i pokazach. Bawili się przy tym nieźle. Gromkim śmiechom nie było końca. Przy tym jednak zdobyli też nowe doświadczenia i sporo się nauczyli. Drogi powrotnej zabrakło, niektórym z nich na wymianę doświadczeń i wrażeń.

2022-12-04

Z cyklu lekcje kulturowe…

W listopadzie tematem lekcji kulturowej na języku angielskim było Thanksgiving czyli Święto  Dziękczynienia.

Jest to jedno z najważniejszych i najpopularniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Obchodzone jest w czwarty czwartek listopada (w Kanadzie drugi poniedziałek października) na pamiątkę pierwszych dożynek mieszkańców Plymouth w 1621 roku.

2022-11-30

Dziś w naszej szkole andrzejki - czas zabawy i wróżb!

Andrzejki to stary zwyczaj tradycyjnych wróżb, które młode dziewczyny robiły sobie w dawnych czasach, by sprawdzić, czy szybko wyjdą za mąż i jaki będzie ich wybranek. Wcześniej w tzw. katarzynki wróżyli sobie młodzi chłopcy.

Teraz to czas zabawy i wróżb traktowanych z przymrużeniem oka. W środowy poranek, 30 listopada 2022, na wszystkich uczniów z klas  I-III, a potem też na starszą młodzież SP Wicko pod okiem Samorządu Uczniowskiego czekały quizy, zgaduj-zgadule, koło fortuny, serduszka z imionami ukochanych, rzuty do celu - jednym słowem zabawa z uśmiechem i zawsze pozytywną wróżbą.

Fotorelacja z obchodów Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III SP Wicko

W piątek, 25 listopada, jak co roku odwiedziły nas w szkole nasze przytulanki. To zawsze jest wyjątkowy dzień, gdyż dzieci uwielbiają pluszowe zabawki, które bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich naszych zadaniach. Zatem w dniu ich święta kochane misie tworzyły z nami prace plastyczne, ćwiczyły i tańczyły. Było pluszowo i fantastycznie.

Obchody Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

W piątek, 25 listopada 2022, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieciaki z klas I-III tylko na to czekały! Z radością przyniosły swoje ulubione pluszowe zwierzątka (nie tylko misie!) do szkoły i na korytarzach zaroiło się od niedźwiadków, piesków, kotów, kucyków, jednorożców, a nawet pluszowych ryb. Jednak misiów było najwięcej, bo w końcu to ich święto.

2022-11-23

Dyskusyjny Klub Książki po raz pierwszy spotkał się w przestrzeni bibliotecznej Mediateki

W środę, 23 listopada 2022, członkowie szkolnego DKK spotkali się tym razem w nowej Mediatece. Tematem ostatniego jesiennego spotkania nie były zatem tylko rekomendowane przez naszą młodzież książki, ale również filmy i seriale. Gościem honorowym środowego spotkania był nasz zeszłoroczny absolwent, Fabian Bikowski.

2022-11-23

Najmłodsi uczniowie słuchali legend kaszubskich w szkolnej bibliotece

Cykliczne spotkania z literaturą kaszubską w Bibliotece Szkolnej w Wicku to już tradycja. Pani Lucynka, nasza nauczycielka języka kaszubskiego i kultury Kaszub, wraz z grupą uczniów regularnie odwiedza naszą "Narnię" - przyjazną przestrzeń wypożyczalni, by wśród książek dzieci mogły posłuchać opowieści związanych z regionem Kaszub.

Fundacja "Forum Dialogu" z Warszawy podarowała nam pakiet książek historycznych

Z radością informujemy, że Fundacja "Forum Dialogu" podarowała nam pakiet książek historycznych. Jest to rezultat trwającej dwa lata owocnej współpracy uczniów naszej szkoły z fundacją, a przede wszystkim zajęcia pierwszego miejsca wśród szkół z całej Polski, realizujących we wspólpracy z "Forum Dialogu" lokalne projekty historyczne.