
Aktualności
Sportowe sukcesy naszych uczniów
Dyrekcja naszej szkoły pogratulowała sukcesów sportowych Marcelinie Goduli z kl. IB, Aleksandrze Grzegorczyk z kl. VIIB oraz Mateuszowi Waleśkiewiczowi z kl. IVA. Uczniowie uzyskali wysokie wyniki sportowe w końcowej klasyfikacji zawodników 26.edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022.
Dzień Europy
Dzień Europy obchodzony jest w Unii Europejskiej 9 maja, gdyż to tego dnia podpisano Plan Schumana w 1950 roku. Plan ten był początkiem integracji europejskiej oraz powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.
Spotkanie z Panem Poetą
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania autorskiego i warsztatów klas I SP Wicko z twórcą poezji dziecięcej, ukrywającym się pod pseudonimem Pan Poeta. Spotkanie z Panem Poetą odbyło się w ramach projektu Biblioteki Miejskiej w Lęborku.
Wycieczka edukacyjna kl. Ia
Uczniowie klasy Ia wybrali się w środę (27.04.2022) na wycieczkę do Lęborka. Pierwszym punktem naszego programu były warsztaty czerpania papieru w Muzeum. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom historii papiernictwa w połączeniu z dobrą zabawą. Efektem pracy dzieci były piękne kartki ozdobione pomysłowymi wzorami, często florystycznymi.
„Sensacje XVIII wieku” - obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
„Witamy Państwa bardzo serdecznie w programie Sensacje XVIII wieku…” Od tych słów w dniu 29 kwietnia 2022 rozpoczęła się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku akademia upamiętniająca 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość, tradycyjnie, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, flagi państwowej oraz odśpiewania hymnu narodowego.
Posłanki Sejmu Dzieci i Młodzieży
Bardzo miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Adrianna Lubińska, Martyna Lodzińska, Amelia Hensoldt oraz Katarzyna Chmielewska zostały wybrane posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Klasa VIIB na tropie Mickiewiczowskiej „Świtezianki”
Świtezianka” Adama Mickiewicza to słynna ballada obecna w kanonie lektur klas starszych SP, a tropy, które śledzili uczniowie, były tropami literackimi i kulturowymi, do dzisiejszego dnia inspirującymi wyobraźnię autorów też z XXI wieku w kulturze wysokiej i popkulturze, a także - jak w przypadku omawianego utworu – stały się również inspiracją dla nauk przyrodniczych.
Wycieczki do Kapitanatu Portu w Łebie i Ratownictwa Morskiego SAR uczniów klas młodszych (kl. Ib, IIb – 26.04, kl. IIa, IIIb – 28.04)
Przy sprzyjającej pogodzie i dobrych wiatrach mieliśmy sposobność obejrzeć dwa bardzo ciekawe miejsca w Łebie, które zabezpieczają wypływające statki w morze oraz ład i porządek na nabrzeżu naszego pięknego Bałtyku.
Bierzemy udział w akcji "Żonkile"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Polin.
Wydarzenie odbywa się corocznie w okolicach 19 kwietnia, gdyż to tego dnia rozpoczęło się powstanie w getcie warszawskim – największy zryw zbrojny Żydów w okupowanej przez Niemców Europie.
Uczniowie omawiali lekturę pt. "Asiunia"
Uczniowie klasy IIIb omawiali dziś książkę Joanny Papuzińskiej "Asiunia", której akcja dzieje się w czasie II wojny światowej i opowiada o losach oraz przeżyciach małej dziewczynki w czasie wojny.
Warsztaty kl. IVB na temat fenyloketonurii
W poprzednim tygodniu, tj. 21.04.2022, na godzinie wychowawczej klasy IVB odbyły się warsztaty na temat chorób rzadkich, w tym przede wszystkim na temat fenyloketonurii, na którą choruje Antek. Warsztaty prowadziła Pani Anna Drzazgowska przy współpracy osób ze Stowarzyszenia Dr.Max. Uczniowie poznali przyczyny i objawy tej choroby oraz dowiedzieli się, na czym polega leczenie fenyloketonurii.
Uwaga! Do końca kwietnia czekamy na prace literackie naszych uczniów
Piszcie, przynoście i nadsyłajcie swoje prace literackie w naszym konkursie!
O szczegóły pytajcie u Waszych polonistek i w bibliotece szkolnej.
Czekają na Was nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników szkolnego konkursu literackiego, a więc do dzieła!
"Latarnik", czyli jak "świecić" wiedzą czerpaną z lektur obowiązkowych
Nie od dziś wiadomo, że zabawa może być świetną metodą wychowawczą i edukacyjną. W piątek, 22 kwietnia 2022, przekonali się o tym siódmoklasiści omawiający na języku polskim jedną ze swoich lektur obowiązkowych. A skoro była to klasyczna Sienkiewiczowska nowela "Latarnik" - to wspólnie budowali z dużych kolorowych puf wieżę latarnianą. Każda z części klockowatych mebli była ponumerowana. Losowo wybrani uczniowie musieli prze postawieniem kolejnej kondygnacji odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące treści przeczytanej przez nich lektury.
Dzień Ziemi w naszej szkole!
Z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas I-III odbyli cykl zajęć mających na celu uświadomienie wszystkim, jak ważną sprawą jest dbanie o nasze wspólne dobro, jakim jest nasza planeta Ziemia. Dzieci już wiedzą, że to od nas wszystkich zależy jakim powietrzem będziemy oddychać i jaką Ziemię zostawimy przyszłym pokoleniom. Dlatego na wspólnym happeningu przyświecało nam hasło "Zostań Ziemi przyjacielem, Ziemię z nami chroń".