Bierzemy udział w akcji "Żonkile"

Data: 30-04-2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Polin.

Wydarzenie odbywa się corocznie w okolicach 19 kwietnia, gdyż to tego dnia rozpoczęło się powstanie w getcie warszawskim – największy zryw zbrojny Żydów w okupowanej przez Niemców Europie.

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by złożyć żonkile i oddać hołd poległym.

W akcji wzięli uczniowie klas ósmych, klasa VI oraz IIA. W klasie drugiej zajęcia przy współpracy z wychowawczynią Panią Elżbietą Pasoń przeprowadziły uczennice Szkolnego Klubu Europejskiego – Europejska Siódemka.

oprac. Anna Burak

Bierzemy udział w akcji "Żonkile" - logo akcji