Dzień Europy

Data: 09-05-2022
Dzień Europy obchodzony jest w Unii Europejskiej 9 maja, gdyż to tego dnia podpisano Plan Schumana w 1950 roku. Plan ten był początkiem integracji europejskiej oraz powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Z tej okazji uczennice Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowały flash moba do piosenki Sary James “Somebody”. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie z klas 7. i 8.

Taniec jest metaforą integracji europejskiej. Odzwierciedla współpracę, siłę oraz problemy, z jakimi spotyka się Unia Europejska. Nie raz ktoś myli krok, zerka na innych, ale zawsze może liczyć na wsparcie i siłę wynikającą ze wspólnie wyznawanych wartości.
Każdy z tańczących uczniów symbolizował jedno z państw europejskich.

Układ ukazywał odejście Wielkiej Brytanii ze wspólnoty w 2020 roku oraz oczekiwanie państw Unii na przystąpienie do organizacji Ukrainy.

Wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy za wspólną zabawę.

Szkolny Klub Europejski

“Europejska Siódemka”