Data: 30-04-2022

Przy sprzyjającej pogodzie i dobrych wiatrach mieliśmy sposobność obejrzeć dwa bardzo ciekawe miejsca w Łebie, które zabezpieczają wypływające statki w morze oraz ład i porządek na nabrzeżu naszego pięknego Bałtyku. Pan ratownik oprowadził nas po stacji ratownictwa. Poznaliśmy miejsce dowodzenia, wszystkie niezbędne sprzęty do ratowania życia zagrożonych na morzu oraz mieliśmy to szczęście widzieć statek SAR powracający z morza do jednostki.

W Kapitanacie przywitaliśmy się z kapitanem portu, pracownikami i wyposażeniem pomieszczeń. Pan, który tam pracuje, opowiedział nam o ważniejszych zadaniach i czynnościach, jakimi zajmują się pracownicy Kapitanatu Portu. Obejrzeliśmy sprzęt, którym posługują się w pracy. Na koniec naszej wizyty zostały wciągnięte na maszt specjalne flagi oznaczenia dla statków, jachtów wpływających do portu. Po wrażeniach zdobytych w tych niezwykłych miejscach był jeszcze czas na chwile relaksu i zabawy nad morzem oraz słodkie przekąski. Wycieczki bardzo nam się podobały, czego dowodem są nasze zdjęcia. Dziękujemy!

oprac. Jowita Kuczyńska

Wycieczka do Kapitanatu Portu w Łebie 1
Wycieczka do Kapitanatu Portu w Łebie 2
Wycieczka do Kapitanatu Portu w Łebie 3