
Aktualności
Dlaczego Bałtyk jest słony i skąd się wzięła w Polsce sól, czyli o legendach z trzecio- i czwartoklasistami w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie kl. IIIA i IVB SP Wicko mieli okazję lepiej poznać historię najstarszych kopalń soli w naszym kraju, czyli w Bochni i w Wieliczce. Przy okazji odbywania wspólnych wirtualnych wycieczek po dawnych polskich kopalniach dzieci poznały również dwie piękne legendy związane z solą. Jedna z nich dotyczyła św. Kingi i jej pierścienia, druga - "Legenda o czarodziejskim młynku" autorstwa Wandy Chotomskiej - odpowiadała na pytanie, dlaczego Bałtyk jest słony.
Powstańcy styczniowi upamiętnieni przez starsze klasy SP Wicko
W ramach podsumowania marcowych warsztatów historyczno-literackich, poświęconych bohaterom powstania styczniowego, którzy wybrali drogę duchownych, można jeszcze przez następny tydzień w wypożyczalni Biblioteki Szkolnej w Wicku zobaczyć efekty uczniowskich działań i twórczość nastolatków, poświęconą księdzu Stanisławowi Brzósce oraz Bratu Albertowi, czyli Adamowi Chmielowskiemu.
Życzenia wielkanocne od samorządu uczniowskiego
Życzenia wielkanocne od samorządu uczniowskiego.
Lista uczniów zapisanych do klasy pierwszej w naszej szkole na rok szkolny 2022-23
Lista uczniów zapisanych do klasy pierwszej w naszej szkole na rok szkolny 2022-23
Nasi uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w wiosennym konkursie recytatorskim Biblioteki Gminnej w Wicku
Początek kwietnia reprezentanci z wszystkich szkół Gminy Wicko przywitali udziałem w recytatorskim konkursie poezji wiosennej pod nazwą „Wiosna, wiosna, ach, to ty”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Wicko.
Wśród uczestników recytatorskich zmagań nie zabrakło również sporej gromady uczniów SP Wicko z klas I-III.
Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku "książkowo" przywitał wiosnę
Comiesięczne czwartki literackie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku to już nasza tradycja. Gościem honorowym kwietniowego spotkania DKK była absolwentka SP i Gimnazjum w Wicku, Zuzanna Monczak, która przedstawiła swoje rekomendacje literackie z myślą o młodszych czytelnikach.
Ćwiczymy polski z „Victorem”
W środę, 6 kwietnia 2022, klasa VIIIA mogła możliwość zapoznać się z ofertą czasopism młodzieżowych dostępnych w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Głównym bohaterem zajęć był dwutygodnik „Victor” dla uczniów kl. VII-VIII oraz podejmowana w tym czasopiśmie młodzieżowa tematyka, m. in. problemy wieku dorastania, wybór przyszłości zawodowej nastolatków, a także motywowanie uczniów do nauki. Osobną rubrykę dwutygodnika stanowią streszczenia wybranych lektur. Dla przygotowujących się do majowego egzaminu ósmoklasistów w każdym z numerów „Victora” znajdują się przykładowe testy z wszystkich trzech egzaminowanych przedmiotów: matematyki, języka polskiego oraz angielskiego.
Kolejny projekt historyczny naszych uczennic zgłoszony do konkursu w ramach obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży
Do Adriany Lubińskiej i Martyny Lodzińskiej dołączyła w tym tygodniu druga para młodych pasjonatek historii: Katarzyna Chmielewska i Amelia Hensoldt. Dziewczyny z kl. VIIIC przygotowały swój autorski projekt - stronę internetową poświęconą żołnierzowi Armii Krajowej, wciąż aktywnie działającemu społecznikowi mieszkającemu aktualnie w Kielcach, Panu Jerzemu Zawadzkiemu, ps. „Mały”.
Kiermasz Wielkanocny na placu przed szkołą już za nami!
Kolejny kiermasz świąteczny już za nami! Tym razem w wersji wielkanocnej na plac szkolny przybyli wszyscy ci, którzy chcieli wesprzeć działania Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Rady Rodziców: nie tylko mieszkańcy gminy Wicko, ale także goście z gmin sąsiednich powiatu lęborskiego. Pieniądze zebrane w ten sposób pozwolą dzieciom uczęszczającym do szkoły w Wicku na wyjazdy edukacyjne, ponadto na organizację wycieczek klasowych oraz na zakup nagród w szkolnych konkursach, pomocy dydaktycznych oraz nagród na koniec roku szkolnego.
Gra planszowa "Polskie Państwo Podziemne" inspiratorem do omówienia "Kamieni na szaniec"
To miało być zwykłe omówienie lektury obowiązkowej na lekcjach języka polskiego. Nic z tego! Klasa VIIB SP Wicko uczestniczyła w cyklu zajęć poświęconych patriotyzmowi na przykładzie bohaterów „Kamieni na szaniec”. Lekcje odbyły się w Bibliotece Szkolnej w Wicku, a prowadząca zajęcia polonistka Dorota Halas najpierw rozpoczęła spotkanie z młodzieżą od omówienia gry planszowej, którą Biblioteka otrzymała dla naszych uczniów z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W historycznej planszówce wiodącymi postaciami byli wybrani działacze Polskiego Państwa Podziemnego, m. in. Tadeusz „Zośka” Zawadzki, a także Irena Sendlerowa z organizacji „Żegota” czy autor „Kamieni na szaniec”, Aleksander Kamiński.
Primaaprilisowy sprawdzian z wiedzy muzycznej
To był miał być normalnie zapowiedziany dzieciom sprawdzian z muzyki z działu "Muzyka w filmie i eterze", poprzedzony powtórzeniem wiadomości. Ale na lekcjach muzyki dla dzieci i młodzieży nie robimy przecież typowych sprawdzianów, zatem po powtórce uczniowie w grupach mieli za zadanie ułożyć z klocków scrabble jak najwięcej wyrazów - pojęć muzycznych i nazwisk kompozytorów, związanych z omówionym już działem.
W niedzielę nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "na najdłuższą palmę"
Prezentujemy z wielką dumą piękne palmy wielkanocne wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły. W niedzielę rozstrzygnięcie konkursu o godzinie 11.45 i przyznanie nagród pieniężnych od Rady Rodziców.
Prawda że są piękne?
Przygotowania do szkolnego kiermaszu
Dziś dzieci w klasie 3A przygotowywały palmy wielkanocne, które będzie można zakupić podczas naszego Kiermaszu.
Robotyka i programowanie w praktyce
Dziś na lekcji informatyki odbyły się zajęcia z podstaw robotyki LEGO oraz programowania. Sprzęty zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Twórz z nami szkolną mediatekę dla kolejnych pokoleń!
Twórz z nami szkolną mediatekę dla kolejnych pokoleń!