Kolejny projekt historyczny naszych uczennic zgłoszony do konkursu w ramach obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży

Data: 03-04-2022

Do Adriany Lubińskiej i Martyny Lodzińskiej dołączyła w tym tygodniu druga para młodych pasjonatek historii: Katarzyna Chmielewska i Amelia Hensoldt. Dziewczyny z kl. VIIIC przygotowały swój autorski projekt -  stronę internetową poświęconą żołnierzowi Armii Krajowej, wciąż aktywnie działającemu społecznikowi mieszkającemu aktualnie w Kielcach, Panu Jerzemu Zawadzkiemu, ps. „Mały”.

Oba historyczne projekty naszych ósmoklasistek wezmą teraz udział w ogólnopolskiej rywalizacji podobnych prac nastolatków z całego kraju. Najważniejszą nagrodą dla najlepszych autorów będzie udział nastolatków w tegorocznych obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Trzymamy mocno kciuki za nasze Dziewczyny.

Link do strony autorstwa Kasi i Amelii jest już aktywny: www.bohaterowiak.pl .

Projekty uczennic klas VIII powstały pod merytoryczną opieką nauczycielki historii, Pani Anny Burak.

oprac. M.K.

Nagłówek strony głównej projektu Amelii i Kasi