Powstańcy styczniowi upamiętnieni przez starsze klasy SP Wicko

Wręczenie nagród za najlepsze prace poświęcone Bratu Albertowi Chmielowskiemu oraz ks. Stanisławowi Brzósce

Data: 19-04-2022

W ramach podsumowania marcowych warsztatów historyczno-literackich, poświęconych bohaterom powstania styczniowego, którzy wybrali drogę duchownych, można jeszcze przez następny tydzień w wypożyczalni Biblioteki Szkolnej w Wicku zobaczyć efekty uczniowskich działań i twórczość nastolatków, poświęconą księdzu Stanisławowi Brzósce oraz Bratu Albertowi, czyli Adamowi Chmielowskiemu. Tuż przed świętami wielkanocnymi w bibliotece rozdano nagrody grupom uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem, a także drobne upominki za udział dla wszystkich zaangażowanych w działania warsztatowe nastolatków:
W klasie VIIIA najlepiej zadanie wykonał zespół uczniowski w składzie: Maksymilian Halas, Noemi Czerwionka i Stanisław Bączek.
W klasie VIIIB byli to: Laura Habyk, Krzysztof Nowakowski i Oliwia Polewik.
W klasie VIIIC najlepsza okazała się drużyna w składzie: Adrianna Lubińska i Hanna Keidrowska.
Dodatkowo nagrodzeni zostali również siódmoklasiści, którzy samodzielnie tekstowo i graficznie opracowali biogramy powstańcze ks. Brzóski i Brata Alberta w języku polskim i angielskim: Aleksandra Grzegorczyk, Szymon Burzyński i Remigiusz Wroński.
Nagrody dla wszystkich uczniów zaangażowanych w działania historyczno-literackie ufundowali : EC1 Łódź - Miasto Kultury, ośrodek wrocławski Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Opiekę merytoryczną nad pracami uczniów sprawowały nauczycielki SP Wicko,  zaangażowane w działania innowacji pedagogicznej nauczycieli-humanistów SP Wicko: Ewa Wrońska, Marta Tandek i Magdalena Kubiak.

oprac. M.K.