2021-10-07

Szkolny Dzień Komiksu - już 22 października

Już 22 października w naszej szkole odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Szkolny Dzień Komiksu. Tego dnia w klasach 1-3 odbędą się zabawy, quizy i konkursy związane ze znajomością komiksów. Dzieci mogą przyjść przebrane za swojego ulubionego bohatera komiksowego lub bajkowego. Mogą również wziąć z sobą swoje komiksy oraz figurki komiksowych bohaterów aby pochwalić się wśród rówieśników. W bibliotece również wiele atrakcji i zabaw z konkursami. Największą atrakcją ma być komiksowa Zumba.

2021-10-06

Absolwenci 3LO z Gdyni pomagają w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty - i nie tylko!

Rusza kolejna edycja projektu 3CLASS. Absolwenci 3LO Gdynia pomogą naszym uczniom bezpłatnie w lekcjach oraz w przygotowaniach do egzaminu 8klasisty.

2021-10-06

Uczniowie mają ogromne serca. Jesienna zbiórka karmy i koców dla zwierząt

Dziś wspólnie z samorządem uczniowskim odwiedziliśmy schronisko OTOZ "Animals" - Schronisko w Dąbrówce koło Wejherowa. Przekazaliśmy około 105 kilogramów dobrej jakości karmy mokrej i suchej dla psów i kotów oraz wiele koców i kołder.

2021-10-03

Mecze siatkarskie w szkole w Wicku w ramach Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzików

2021-10-02

Przedstawiciel Patrolu WWF z Łeby spotkał się z naszymi uczniami klas III-IV

2021-10-01

Samorząd uczniowski został wybrany!

W czwartek 31 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku mogli spełnić swój "obywatelsko-szkolny" obowiązek i oddać swój głos na jedną z trzech kandydatek ubiegających się o bycie przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

2021-09-29

Zebraliśmy 3,5 tony elektro-odpadów - wielki sukces

Szkoła Podstawowa w Wicku zorganizowała zbiórkę elektrośmieci wraz z Urzędem Gminy w Wicku. Zbiórka zakończyła się sukcesem.

2021-09-28

"Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry" - czytamy fragmenty "Cyberiady" i "Bajek robotów" Stanisława Lema

"Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry" - czytamy fragmenty "Cyberiady" i "Bajek robotów" Stanisława Lema, czyli nowa akcja czytelnicza w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-09-27

Uroczystość ku czci ofiar Marszu Śmierci w Gęsi

26 września, w niedzielę, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary Marszu Śmierci. Jak co roku w ostatnią niedzielę września o godz. 13.15, przy obelisku w Gęsi, spotkali się przedstawiciele lokalnych władz państwowych i kościelnych, samorządowcy oraz mieszkańcy powiatu lęborskiego.

2021-09-24

Powiększamy zbiory szkolnej biblioteki! Powstaje medioteka z nośnikami retro!

Podejmujemy na co dzień działania mające na celu zwiększenie ilości woluminów oraz innych zbiorów znajdujących się w szkolnej bibliotece. Wszystko to oczywiście z myślą o naszych kochanych uczniach aby mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz pasje. Oprócz książek w naszej bibliotece dzieci mogą także zapoznać się z tzw. nośnikami retro

2021-09-23

LEGO® zaprasza do naszej biblioteki

LEGO® zaprasza do naszej biblioteki. Nowe książki i zestawy klocków w Bibliotece Szkolnej w Wicku

2021-09-23

Gmina Wicko w starożytności i średniowieczu - siódmoklasiści SP Wicko na warsztatach z doktorantem Uniwersytetu Gdańskiego

Wycieczka klasy VIIIB do Adventure Park

Podziękowanie za 22 lata pracy w szkolnej stołówce

W dniu dzisiejszym grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi i administracji uroczyście podziękowali Pani Teresie Obidzińskiej przechodzącej na emeryturę po 22 latach pracy w szkolnej stołówce za te wszystkie lata uśmiechu na twarzy, życzliwości oraz sumiennej pracy. Dyrekcja w imieniu wszystkich pracowników szkoły wręczyła Pani Teresie słodki upominek.