2021-11-17

Organizujemy "Rodzinny Kiermasz Świąteczny" przed naszą szkołą!

Szanowni Państwo,

W imieniu Wójta Gminy Wicko, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Wicku oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Państwa na "Rodzinny Kiermasz Świąteczny". Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia (niedziela) w godzinach od 11.00 do 14.00 na parkingu bezpośrednio przed wejściem do szkoły w Wicku. Zachęcam mieszkańców z terenu całej gminy do odwiedzenia naszych stoisk gastronomicznych, na których będzie można znaleźć m.in.: pierogi, wędzonki świąteczne, żurek, grochówkę, barszcz, frytki, pyszne ciasta, ciepłą kawę, herbatę oraz kakao.

2021-11-16

Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku z Kancelarii Prezydenta za Narodowe Czytanie 2021

2021-11-16

Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów!

15 listopada 2021 roku reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w półfinale wojewódzkim w unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju, który odbył się w Wejherowie, wzięły udział cztery najlepsze drużyny z powiatów wejherowskiego (SP-8 Wejherowo), puckiego (SP Starzyno), kartuskiego (SP Tuchlino) oraz lęborskiego (SP Wicko).

2021-11-14

Udział naszych uczniów w ogólnopolskiej akcji: „Mamy Niepodległą! 2021”

2021-11-12

Nasza szkoła w jesiennej stylizacji

2021-11-11

Wieczornica Niepodległościowa w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu już za nami

Escape Room w szkole w w Wicku z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Kotylionowe przygotowania do Dnia Niepodległości

Uroczystości związane z rocznicą 11 listopada

10 listopada w przeddzień 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cała szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji #Szkoła do hymnu. Wszystkie oddziały zostały podzielone na dwie grupy i o różnych porach uczniowie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Odbyło się również uroczyste podniesienie flagi państwowej. Zapraszamy dziś na godzinę 17.00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na uroczystą wieczornicę w wykonaniu między innymi naszych uczniów.

2021-11-09

Wyprawki czytelnicze dla pierwszaków SP Wicko rozdane!

2021-11-07

Powiatowe sukcesy sportowe naszych uczniów!

Po udanych eliminacjach gminnych w unihokeja, nasi uczniowie zaliczyli również udany występ w zawodach powiatowych. Dziewczęta młodsze w ramach Igrzysk Dzieci zajęły III miejsce, natomiast chłopcy starsi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyli Mistrzostwo Powiatu, pokonując szkoły z Nowej Wsi Lęborskiej, Cewic i Lęborka. Drużyna z Wicka reprezentować będzie powiat lęborski w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w Wejherowie.

2021-11-07

III bieg o Grand Prix Lęborka

Ponad dwudziestoosobowa reprezentacja z naszej szkoły wzięła udział 6 listopada, w kolejnym już III Biegu o Grand Prix Lęborka. Bieg ten miał bogatszą oprawę niż zazwyczaj, ponieważ rozgrywany był by uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały nagrody rzeczowe, medale oraz okazałe puchary.

2021-11-06

Projekt „Zakochana Kobieta”

2021-11-06

Jan Marcin Szancer, wybitny polski ilustrator, bohaterem tegorocznych Zaduszek Literackich w Bibliotece Szkolnej w Wicku